Skocz do zawartości
adamjazyniec

Problem z sprzęgłem i innymi JD 3140

Polecane posty

Witam.

Dziś pracowałem dość duzo w polu moim JD i zauwazyłem ze gdy sie dośc mocnio zagrzał, to zaczał ciągnąc po sprzęgle. Na zimnym i przy lekkiej pracy nigdy tak nie robił. Teraz gdy puszcze szybko sprzęgło to czuc wyrazinie ze sie sliska. To samo podczas przełączania półbiegu.
Zimny szarpie jak powinien. DODAM ZE  pompa tłoczkowa ma nie caly rok i początkowa podnośnik oraz węze hydrauliki nie szarpały, a teraz znów sie to zaczyna.

Powiem mi ktoś co to sie wyrabia? ;/

Wiadomość z agroFakt.pl

Konrad2112    3

Sprzedaj to

To najlepsze wyjście , pewnie ma zużyte kosze sprzęgłowe że pchać się w remonty nie ma  co

Milosz27    177

Dobra od początku. Pierwsze sprzęgło chodzi dobrze, lekko ? Nie puszcza simering na wale lub walki sprzeglowym? U mnie miałem też ten problem a okazała się blachostka także niema co siakać jak koledzy wyżej.

kriskon    0

Popracuj nim cały dzień tylko na żółwiu, (unikając zająca) i zobacz czy też się nagrzeje, jeżeli będzie dobrze to znaczy że przeciek jest na sprzęgle HI-LO lub gdzieś po drodze.

Postaram sie nim popracowac na żółwie jak mowisz i zobacze co sie dzieje. 

Kolego ale sugerujesz ze mo pewb=nym czasie puszcza olej na tarcze? Mysle ze nie  bo czasami mog enim jezdzic cały dzien i jest penerka. np z rozrzutnikiem lub przyczepą. Teraz jezdziłem z cięzkim agregatem z 3h i już byl problem.

Panowie sprawdziłem stan oleju na zimnym silniku i był wpołowie miedzy min a max.

Po odpaleniu gruuuboo ponizej min. Uzupełniłe, dziś woziłem ziemie z hl8011 i problemu nie było :) 

Jak myslicie? Czy stan oleju mógł wpłynąć na sprzelo? Bo moim zdaniem nie. ale juz na drganie węzy jak najbardziej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TopAgroPlus
      Witam
      Mam pytanie ile czynnika wchodzi do układu klimatyzacji w John Deere 7730 i dlaczego zamarza rurka niskiego ciśnienia przy sprężarce?

• Przez MichalSiemano
      kupie koparko ladowarke jcb  4cx lub 3cx
    • Przez Roman2
      Kupiłem w tym roku prasę John Deere 582 używaną i mam z nią pewien problem.
      Mianowicie przy podawaniu siatki, zostaje ona owinięta na wałku gumowym, a nie podana na snopek. 

W czym tkwi problem? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

• Przez Skwarus
      Witam, niedawno kupiłem prasę John Deere 580 z rotorem, zrobiłem nią 70 bel bez żadnego problemu, a teraz zaczęła się zapychać za rotorem, bela się przestaje obracać, pasy się zatrzymują i muszę wyrzucać materiał z komory. Nieraz jakoś dobrze złapie i jest wszystko dobrze ładna bela wychodzi. Był podobny temat o jd 550 ale nie było jednoznacznej odpowiedzi. Czy przyczyną może być zbyt ślizgi ten walec za rotorem?
      Jeśli ktoś miał taki problem prosiłbym o pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez ziutek92
      Witam panowie soje prawie przed zakupem wyżej wymienionego kombajnu który rzekomo posiada 2500h tylko po odpaleniu ukazał się niebieski dym ale na wolnych obrotach znikł wiadomo gdy się doda gazu troszkę czarnego puści kombajn stał włączony z młocarnia aż złapał swoja temperaturę i na pełnych obrotach widać jak delikatnie ale to dosyć bardzo delikatnie przydymia na niebiesko dodam ze jak już rozgrzany to na wolnych obrotach nic nie dymił silnik równo pracuje na obrotach i luzie są świeżo wymienione wszystkie filtry jak odkręciłem filtr powietrza to ten wewnętrzny by delikatnie ale wyczuwalnie mokry gospodarz mówi to tak było i że tego prawie nie widać że wszystko w porządku że silnik ani grama oleju nie bierze. dodam że stan faktyczny podzespoły tzn jak sita podsiewacz cepy klepisko odrzutnik luzy na wytrząsaczach są na 5 ciężko określić czy stan godzin to faktyczny. proszę o jakąś poradę.