Skocz do zawartości

Polecane posty

Majki512    0

Witam,

mam problem z podłączeniem hydraulicznym,

kupiłem siewnik ze znacznikami hydraulicznymi gdzie na obsługę ich potrzebne są 2 gniazda,

potrzebuje jeszcze jedno gniazdo do podłączenia hydropaku a mój ursus 1204 posiada niestety tylko 2 gniazda.

Ma ktoś pomysł jak to mądrze podłączyć?

Majki512    0

Dodam że hydropak jest na siłownikach jednostronnego działania a znaczniki na siłownikach dwustronnego działania

Proszę o pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl

Majki512    0

Ale zwykły rozdzielacz załatwi sprawę tylko i wyłącznie znaczników natomiast przez rozdzielacz nie opuszczę hydropaku

mariuszd93    489

Przez  rozdzielacz nie opuścisz  hydropaku :o ? a  przez  co  wszyscy  opuszczają? 

a  to  dlaczego nie ? ja jakoś  opuszczam  bez  problemu.

Majki512    0

Ale tam pójdzie ciśnienie jak będę chciał opuścić hydropak,

poza tym siewnik będzie na sztywno połączony z agregatem a chciałbym żeby pracował sobie luźno na wolnym spływie

koper88    17

wyjście ze znakami zapytania musisz przez trójnik połączyć z wyjściem z rozdzielacza bo jak zaślepisz to niepotrzebnie będziesz obciążał pompę. Możesz też kupić rozdzielacz z sekcją nurnikową i do hydropaku będziesz miał tylko jedno wyjście. decyzja należy do Ciebie.

seweryn20    583

Tak. Wystarczy rozdzielacz z sekcją pływającą i możesz swobodnie opuszczać siłownik jedno i dwustronnego działania.

michal8011    6
Napisano (edytowany)

Jeśli do znaczników idą dwa przewody a do hydropaku jeden to fabryczny rozdzielacz w ursusie jest w stanie to obsłużyć. Wystarczy dołożyć jedno gniazdo podłączone równolegle do zasilania głównego cylindra w korpusie podnośnika, które będzie zasilać hydropak. Tylko w tym wypadku nie da się podnosić zestawu bez uniesienia siewnika.

Edytowano przez michal8011

Tomasz78    335

albo znak zapytania podłączyc na wolny spływ,

zamiast rozdzielacza wystarczy zawór trój dzielny na zasilaniu  koszt dużo mniejszy niz caly dodatkowy rozdzielacz ,ale wszystko zalezy czy siewnik skladasz na uwrociach ,bo to może byc uciążliwe

Majki512    0

składam na uwrociach, zamontuję rozdzielacz hydrauliczny 2 sekcyjny z 1 sekcją pływającą na stałe i będę miał 4 wyjścia,

dziękuję wszystkim za pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez RometOgar200
      Witam jak myślicie dlaczego tak się stało jak na zdjęciu. Panewkę mi obróciło po 2 latach od remontu w kukurydzy. Olej ciągle był. Wał przy składaniu ładnie się obracał i trzymał ładne ciśnienie. Mam podejrzenie do tego ,że panewki mogły być jakieś wadliwe, bo nie było oryginalnych Ursusa i wziąłem jakieś tam Niemieckie. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby aż tak rozwarstwiło panewkę, 

• Przez test
      jaka cena ursusa?
    • Przez pawells1994
      Witam, 
      Czy posiada ktoś instrukcję obsługi do Ursusa c 362 ?
      Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem tego rzadkiego egzemplarza i poszukuję paru rzeczy odnośnie budowy tego ciągnika. Gdyby ktoś posiadał  tą instrukcję bardzo proszę o wysłanie na e-mail za co z góry bardzo dziękuję/   dabkos1994@wp.pl
      Pozdrawiam