Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam wszystkich!!

*mam możliwość przejąć gospodarkę przystosowana do produkcji mleka pytanie brzmi czy warto??
zarabiam srednio 4.5tys miesięcznie w delegacji:/ hym teraz dostałem propozycję od domowników żeby po prowadzić gospodarstwo jestem po technikum kierunek agrobiznes więc wiem to i owo.

*gospodarka 15h wszystkiego ziemia mieszana torfowiska łąki a orna słabsza 6 klasa:/
*możliwość dzierżawy nawet do ok 20h
*budynki tu zaletą, stara obora 12stanowisk i na 15 młodzieży kojce (na opasy w sam raz)
*obora wybudowana w 2007 roku na 39 stanowisk uwiezniowa do tego 2 małe pomieszczenia gospodarcze np na magazyny plus pomieszczenie na zbiornik mleka
*dojarka przewodowa
*maszyny są wystarczające na te gospodarstwo
*dwa silosy na kuku, szambo okrągłe bardzo duże sam nie wiem :P
* inne pomieszczenia gospodarcze garaże, stodoła murowana
* zadłużenie gospodarki 100 tys myślę że nie duże
ja mieszkam 10km od miejsca gospodarki tam jest konieczność pobudowania nowego domu (poradził bym sobie z tym sam)

a więc czy warto nie boję się ciężkiej pracy jestem młodym człowiekiem 26 lat sporo jest przy gospodarstwie do zrobienia typu poprawić dach stodoły drzwi i tym podobne ale wgl czy warto czy mi do przyniesie jaką kolwiek przyszłość?? czy będą z tego pieniążki?? proszę o rzetelną odpowiedź z góry dziękuję!

*głupie odp zachowaj dla siebie!! nie toleruje hamstwa !

Witaj. trudno powiedziec czy sie oplaca ,zalezy tez troche w jakim regionie mieszkasz bo teraz gdzie niegdzie ceny ziemi i zarazem dzierzaw bardzo wzrosly.Ogolem produkcja mleka delikatnie podupada ale co bedzie dalej  nikt nie przewidzi jezeli masz mozliwosc rozwoju,checi i jak pisales jakies zaplecze z maszynami i budynkami to mysle ze raczej warto a kierunek produkcji zawsze mozna zmienic w razie czego,takie moje zdanie.

aprochota    43

jeśli lubisz robote na roli i z krowami to jakoś użyjesz z tego w przeciwnym razie daj sobie spokój

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    531

Zaplecze OK.Napisz jeszcze czy jest jakieś stado  na start ,czy wszystko wstawiasz od podstaw ? grunty orne nie powalaja, ,plony bedą ale ze sporym nakładem ,dzierżawa ok ae na ile lat ? co rok przedłużana to żadna gwarancja na przyszłość

4.5 to nie mało ,a zanim zaczniesz czerpać zyski z gospodarstwa  to troche czasu upłynie ,musisz byc zabezpieczony na starcie 

ta 100wka na minusie zawsze bedzie  dodatkowym obciążeniem

podlasiak89    0

na papierze to wszystko ładnie wygląda a w praktyce różnie bywa. trzymaj sie pracy a gospodarke dodatkowo. takie jest moje zdanie.

jonek98    964

Masz czysty pieniądz, to sobie robotę zostaw bydło to bardzo niewdzieczny temat raz zyskasz ale potem mozesz stracić 2 razy tyle. Ziemię można obrobic jakoś

margoo78    85

Krowy trudno ogarnąć tylko po godzinach. Trzeba by zrezygnować ze zwierzaków lub z pracy, jednak pracę warto zachować

zetor22    8

patrząc obiektywnie to nie wiem czy Ci się opłaca. Mleka coraz więcej ludzie produkują od czasu zniesienia kwot. Opasów też jest coraz więcej bo każdy co ma kawałek ziemi myśli że opas mu się opłaci. Jak masz dobrą robotę to bym przy tym został. Żeby na roli zostać to trzeba od małego się nauczyć, bo to ciężki kawałek chleba.

ppiotr    28

Zarabiając te 4,5 tyś. to trzymaj się tej pracy, ziemie obsiej zbożem i kukurydzą a z krowami daj sobie spokój.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel372
      Witam
      Nie mam pojecia w jakim dziale to napisac  wiec prosze na mnie nie bluzgac. Potrzbuje tabele pomiaru mleka do JAPY 1060 l  ale jesli macie inne o tej pojemnosci tez mozecie podeslac  moze bedzie pasowac. Wiem ze moge sam lac i sprawdzac ilosc litrow lecz chcialbym miec rozpiske oryginalna.Wstaw inne multimedia
      Licze na pomoc bo jest bo bardzo potrzebna ilosc mleka ciagle mi sie nie zgadza
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Interesuje mnie koszt budowy obory uwięziowej na 50 krów mlecznych. Obora miała by 14m szerokości i 35m długości, bez młodzieży. Prosze o pomoc.
    • Przez farmer_89
      Witam, mam w planach budowę garażu na maszyny o wymiarach 10 x 12 spad dachu na jedna strone może ktoś budowal podobna i poda przybliżony koszt takiej inwestycji bo nie wiem czy mnie stać na takowa budowę z przodu badzie 4 m wysokie i 3 bramy wjazdowe spad na tyl murowana dach zrobie samodzielnie
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez dszywala
      Witam,
      Sprawa ma się tak:
      Jestem rolnikiem, mam  działkę rolną  na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny rolne.
      Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się o pozwolenie na budowę i dostałem informacje że żeby takowe uzyskać na budowę przechowalni musze jednocześnie wybudować dom na tej działce. Dodam że mieszkam w domu w gospodarstwie 3 działki dalej.
      Na pytanie czy jeżeli będę chciał postawić 5 budynków gospodarczych na 5 działkach to muszę stawiać 5 domów, urzędnik nie potrafił odpowiedzieć.
      Co w takiej sytuacji robić? Miał ktoś podobną sytuację?

W opisie planu zagospodarowania mojej gminy działki R1 opisane są jako:
      Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1:
      1) przeznaczenie podstawowe pod grunty orne
      2)przeznaczenie dopuszczalne pod:
      a)zabudowę zagrodową, w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno-spożywczym.

Jestem w kropce bo budowa nawet małego budynku mieszkalnego to dodatkowe spore koszty... A go nie potrzebuje...

pozdrawiam