Skocz do zawartości

Polecane posty

macko25    8

ostatnio jak robiłem orki zimowe to podnośnik zaczął mi nie trzymać na jednym poziomie bez przerwy podnosił opuszczał i orka taka nierówna mi niewychodziła a diody na panelu bez przerwy mrugały czy ktoś miał taki problem

Wiadomość z agroFakt.pl

adrian3005    45

A próbowałeś przestawić włącznik podnoszenia na 0 ? 

Sprawdz czujniki przy cięgnach dolnych czy nic się z przewodami nie stało. Mógł też potencjometr pójść. 

A żaden błąd Ci nie wyskakuje na panelu ? 

u mnie niby diody mrugają góra dół ale to chwilkę po to, żeby wyrównać głębokść którą czyta sobie  z pokrętła od głębokości, ale nie ma mowy żeby było widać na orce że podnosi i opuszcza

macko25    8

właśnie przestawilem włącznik podnoszenia na 0 i było Oki podnośnik na jednym poziomie był i nic nie szwankował a wcześniej diody mi też mrugaly Góra dół ale chwilkę a teraz kontrolki szaleją gora dół
A pokrętło mam ustawione na 4,5
czyli bym musiał narazie sprawdzić po przewodach czy nic tam się nie stało i zaś czujniki

adrian3005    45

Przekręcasz na zapłon kluczyk i tam na wskazniku prędkości wyskakują numerki, jak wyskakuje 0.00 to nie masz błędu. 

Więc problem miałbyś z elektryką ehr-u

macko25    8

aha to nie wiedziałem
to zobaczę jutro
czyli tam powinno wyskoczyć jakieś kody od czego są błędy tak???

adrian3005    45

wyskoczy Ci numerek kodu 

I są mądrzy na forum, co znają oznaczenia kodów .

Mi się wyświetla 87 i nie wiem od czego jest a że działa wszystko to nie wnikam 

DTaras    247

jak się tensonetr przy dolnym mocowaniu siłownika odkręci tak bywa albo gdy luz na ramionach...

DTaras    247

wina czasem też leży po stronie przełącznika... Na osi ramion jest czujnik ich położenia. Posprawdzaj tam również.

kamilc017    46

Tutaj macie kody do EHR

1-1.....Nie podłączony jeden z elektrozaworów.

1-2.....Zwarcie w cewce elektrozaworu podnoszenia
1-3.....Zwarcie w cewce elektrozaworu opuszczania
1-5.....Problem z przełacznikami podnoszenia/opuszczania na błotnikach
1-6.....napiecie zasilania za wysokie (pow 18V)
1-7.....zwarcie w obwodzie 9,5 Voltowym.
1-8.....problem z przełącznikiem podnoszenia /opuszczania

2-2....problem z czujnikiem pozycji
2-3....problem z czujnikiem głębokości
2-4....problem z potencjometrem maksymalnej wysokości.
2-7....napiecie zasilania za niskie(poniżej.10V)

3-1...problem z prawym czujnikiem draftu(bolec mocujący prawą dolną belke podnosnika.)
3-2...problem z lewym czujnikiem draftu
3-4...problem z potencjometrem predkosci opuszczania
3-6...problem z potencjometrem intermixa(ten z gałką na panelu ze skalą od 1 do 6,najbliżej diody samodiagnostyki) 

kamilc017    46

Na panelu ehr masz taką taki trójką z wykrzynknikiem a w środku dioda. Ta dioda wydaje impusy. Jeżeli nic nie mruga to jest wszystko ok. Te diody sygnalizują błędy. Np tam jest tak że są pulsy (mrugnięcia) i tak jeżeli mruga-mruga dłużdza przerwa mruga-mruga-mruga to jest kod 2-3. MAsz mrugnięcie po sobie w krótkim odstępie potem dłuższa przerwa i znowu masz mrugnięcia liczysz to i dobierasz do błedu. Tutaj masz listę kodów.

1-1.....Nie podłączony jeden z elektrozaworów.
1-2.....Zwarcie w cewce elektrozaworu podnoszenia
1-3.....Zwarcie w cewce elektrozaworu opuszczania
1-5.....Problem z przełacznikami podnoszenia/opuszczania na błotnikach
1-6.....napiecie zasilania za wysokie (pow 18V)
1-7.....zwarcie w obwodzie 9,5 Voltowym.
1-8.....problem z przełącznikiem podnoszenia /opuszczania

2-2....problem z czujnikiem pozycji
2-3....problem z czujnikiem głębokości
2-4....problem z potencjometrem maksymalnej wysokości.
2-7....napiecie zasilania za niskie(poniżej.10V)

3-1...problem z prawym czujnikiem draftu(bolec mocujący prawą dolną belke podnosnika.)
3-2...problem z lewym czujnikiem draftu
3-4...problem z potencjometrem predkosci opuszczania
3-6...problem z potencjometrem intermixa(ten z gałką na panelu ze skalą od 1 do 6,najbliżej diody samodiagnostyki

Jak nie będziesz wiedział to nagram Ci filmik.

misiekadam    0
A to może masz jeszcze ,,schemat " do czytania błędów z kontrolki na desce , ten pomarańczowy wykrzyknik od datatronic ??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DamianWilk
      Witam. Jest jakiś sposób np. sciagniecie kostki itp na zdjęcie blokady pretkości 40km/h?
      Massey 5455 125km
    • Przez DominikPocisk
      Witam, wszystkich użytkowników serii 6200. Czy ktoś może potrafi skalibrować rewers i sprzęgło? poczytałem na forum trochę tematów lecz nic konkretnego nie znalazłem.
      Ciągnik mam kilka miesięcy a sprawa wygląda tak ze jak włączę do przodu, to czuć delikatne szarpnięcie, a następnie ciągnik łagodnie ruszy, przy włączaniu do tyłu od razu delikatnie rusza posiadam MF 6280.

Czym może być spowodowane szarpniecie przy ruszaniu w przód? czyżby wymagał kalibracji a może już skrzynia jest częściowo wyeksploatowana?
    • Przez Kondzio342
      Witam wszystkich jestem nowym na forum i mam kilka pytań. Zakupiłem niedawno massey fergusson 4255. Mam problem z podnośnikiem mam agregat uprawowo siewny z wałem paker spaw metu i nie podnosi nawet samego agregatu. Agregat waży 1100kg pompa przy siłowniku wspomagającym została zmierzona i daje zaledwie 60bar. Ile powinna dawać pompa w tych modelach? I drugie pytanie jakie pługi obrotowe do tego ciągnika???
    • Przez Michal0987
      Witam ostatnio kupiłem traktor massey ferguson 6255 z 2002r.i ostatnio podczas pracy przy agregacie uprawczym nagle stracił moc tak jak by stracił że 30 koni.traktor został dostarczony do mechanika który po wstępnych oględzinach zdemontowal turbo i okazało się że jest w nim pelno oleju.a po chwili zauważył że przy silniku brak jest (jak on to powiedział skraplacza odmy oleju silnika) tylko przewód od odmy podłączony jest do wlotu powietrza do kolektora.i teraz tu moje pytanie czy aby na pwno to jest przyczyną tego oleju w turbiie czy silnik ma przedmuchy i jest do naprawy.dodam jeszcze że za ten skraplacz chce 2.5tys.chcialem porównać ceny z Internetem ale nie mogę tego znaleźć.z góry dzięki za każdą poradę.
    • Przez tomek44
      Witam! Potrzebna pomoc, otóż szwankuje mi obrotomierz jego wskazówka delikatnie drga do około 300-500 obr/min i nie rusza wyżej. Myślałem ,że problem tkwi w czujniku obrotów który znajduje się w pompie hydraulicznej jednak po wymianie na nowy dalej jest to samo. Proszę o rade gdzie dalej szukać, czy jest to awaria samego licznika a może problem tkwi gdzie indziej.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.