wyrebski1

Pomiot ptasi

Polecane posty

Fenol    4

Kleczew ostatnia zana mi cena 10zł, z tym że ja usiłuje zapisać się tam od 5 miesięcy i wiecznie lista pełna. Nawet się nie nastawiam specjalnie na ten pomiot jak się uda to fajnie ale wątpię.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5245    6

Mam do zaoferowania obornik i pomiot kurzy z fermy, na której kury utrzymuję w systemie rusztowo-ściołowym. Mam około 50 przyczep pomotu i obornika. Lokalizacja: 25 km od Konina w kierunku na Kalisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Po ile cenisz i 50 przyczep to mniej więcej ile ton i co jaki czas usuwasz pomiot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5245    6

Obornik wyrzucam z kurnika dwa razy w roku - luty i listopad. Pisząc o przyczepach miałem na myśli zwykłą cztero-tonową bez nadstawek. Jest to obornik, który leży w budynku przez cały rok, a więc praktycznie nie ma w nim słomy - wszystko jest przerobione. Dodatkowo z jednego obiektu wywalam czysty pomiot spod rusztu. Ostatnio miałem w lutym 25 przyczep obornika i 30 przyczep pomiotu. W listopadzie wyrzucam tylko obornik - około 50 przyczep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

hej lambo r6 odezwij się do mnie bo nie idzie wysłać wiadomości do ciebie na pw przepraszam ze nie pisze na temat ale nie mogę się do niego dopisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Kupie pomiot kurzy 50,100 lub nawet 200 ton ,mieszkam kolo Krakowa ,dojechalbym do 150km.Jezeli ktos ma info gdzie lub sam ma do zaoferowani to piszcie tu lub na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam.

Mam pytanie do ludzi którzy obcują z kurami i ich odchodami.

Otóż właśnie przyjąłem propozycję wymiany obornika kurzego za słomę. Facet oferuje mi 50t co 5-6tyg a ja za to mam jemu dostarczyć słomy ze 100Ha.

Jako, że mam tylko książkowe doświadczenie co do pomiotu chcę się was zapytać jak to wygląda w realu.

-Jaki odstęp czasu miedzy rozrzuceniem a przyoraniem?

-Jak bardzo zakwasza glebę ?

-Będę wywoził co 5-6tyg obornik na pole, usypie pryzme i będę czekał aż do żniw żeby rozwieźć na ściernisko - czy nie straci na wartości pomiot jeśli będzie leżał na pryzmie od pół roku do 8msc?

-Będę go wywoził na gleby klasy 5-6 , czy klasa gleby ma znaczenie?

 

I jeśli możecie to napiszcie jeszcze inne spostrzeżenia i doświadczenia, na które warto zwrócić uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

A kolego "Challenger" masz do nich telefon? Kurcze ja mam z tamtego roku, dzwonię w tym i nikt nie odbiera! Nie wiem co jest!

Mam do nich numer ale tez juz nieaktualny jest bo nie mozna sie dodzwonic wogole do nich...Podejzewam ze bede w sobote na fermie i pogadam co i jak i zalatwie numer...

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Witam.

Mam pytanie do ludzi którzy obcują z kurami i ich odchodami.

Otóż właśnie przyjąłem propozycję wymiany obornika kurzego za słomę. Facet oferuje mi 50t co 5-6tyg a ja za to mam jemu dostarczyć słomy ze 100Ha.

Jako, że mam tylko książkowe doświadczenie co do pomiotu chcę się was zapytać jak to wygląda w realu.

-Jaki odstęp czasu miedzy rozrzuceniem a przyoraniem?

-Jak bardzo zakwasza glebę ?

-Będę wywoził co 5-6tyg obornik na pole, usypie pryzme i będę czekał aż do żniw żeby rozwieźć na ściernisko - czy nie straci na wartości pomiot jeśli będzie leżał na pryzmie od pół roku do 8msc?

-Będę go wywoził na gleby klasy 5-6 , czy klasa gleby ma znaczenie?

 

I jeśli możecie to napiszcie jeszcze inne spostrzeżenia i doświadczenia, na które warto zwrócić uwagę.

jak za słomę to chyba obornik kurzy.pomiot to same kupy.ja w zeszłym roku brałem pomiot w kwietniu i zaraz go rozrzucałem.pod ziemniaka dawałem 25 ton na ha i na drugi dzień orałem.a pod ogórka też 25 ton i leżało tydzień.różnicy żadnej.robiłem próby na azot w ziemi w miesiąc po rozrzuceniu.też mam 5 klasę.ph podniosło się o 0.5jednostki.ale w lipcu jak przestało padać zaczął palić ziemniaka i ogórka.znaczy że powinien poleżeć.a w swojej wsi mam kurniki co są na słomie.mogłem wziąć 200 ton za 365 kostek słomy.ale trzeba w jeden dzień wybrać.a nigdzie niema takiego małego ładowacza.manitou się nie mieści.wszystko bierze szreniawa pod pieczarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

myślę, że zaczeło palić bo za dużo go dałeś na ha. Ja daje tak do 15t/ha. A co do Kleczewa to mam już numer aktualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

no chyba za dużo.a mówią że w kurzaku azot szybko ucieka bo to amonowy. a z innej beczki.kiedyś jak jeszcze nie gospodarzyłem to mieszkałem w koninie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak za słomę to chyba obornik kurzy.pomiot to same kupy.

sorki...nie byslalem ze to jest to samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

no chyba za dużo.a mówią że w kurzaku azot szybko ucieka bo to amonowy. a z innej beczki.kiedyś jak jeszcze nie gospodarzyłem to mieszkałem w koninie

:) o to całkiem niedaleko mnie i Kleczewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxdyzma    0

Witam

 

Mam do sprzedania pomiot kurzy.

Odbiór osobisty w okolicach Nowego Tomyśla cena 12 zł za tonę.

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany czekam na info !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pewnie. Tylko od razu krowy ci nie będą jadły bo dosyć śmierdzi ale jak przeschnie to jest dobrze. A na łąki kośne super pędzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtra987    0

a czy u was w oborniku lub pomiocie nie ma chwastów , bo my jak kiedys przywieżliśmy obornik kurzy to do tej pory są chwasty w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w oborniku nasiona pewnie są jeżeli słoma była zachwaszczona. W pomiocie nie może być bo ptaki wszystko trawią a nawet jak przejdą nasiona w całości to są nie zdolne do kiełkowania. Kiedyś to gdzieś w necie wyczytałem jak kupowałem pomiot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtra987    0

a w paszach dla drobiu to nie ma chwastów. W zbożach jak mócą to są chwasty , i do paszy też chyba dodają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

Z tego co wiem bo mam około 150 kur(żadna ferma prywatny biznes) to obornik kurzy jest 2 razy mocniejszy od zwykłego.Ma więcej jakiś minerałów czy coś. Ja osobiście nie wiem w jakie dawce daje na ha bo wszystko kłąde na jedną płytę.


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

stosuję. I nie zauważyłem żeby były chwasty. Nawet leży parę ton ze trzy lata i chwasty na tym nie rosną a już dobrze przerobiony. Ja ogólnie nie mam pól super odchwaszczonych bo 15 lat to były ugory. Jak coś uprawiam to się pryska na chwasty ale jak bym zostawił to zaraz zarośnie. Ale perzu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj