Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

A nie lepiej podać leki uspokajające koszt 30 zł ale chociaż bezpieczny udój dla nas i dla zwierzęcia

 

 

Nie cytujemy ostatniego posta

Edytowane przez lysyrolnik
Opublikowano

U nas jeśli jałówka kobie to kolko w nos albo przykładamy jej deskę do kręgosłupa i nie potrafi się wyprostować wiec nie kopie :P wszystkie sposoby można wykorzystać byle by tej krowy nie bić bo może być jeszcze gorzej :P

Opublikowano
A nie lepiej podać leki uspokajające koszt 30 zł ale chociaż bezpieczny udój dla nas i dla zwierzęcia

 

 

Nie cytujemy ostatniego posta

I co później za każdym razem dawać zastrzyk przy udoju? Przecież ta krowa da mniej mleka niż jest ten zastrzyk wart...

Opublikowano

Ja tam jak mi się jałówka ocieli to zawsze stoi przy ścianie wtedy tata podczas doju ją do ściany przyprze żeby się nie rzucała a ja ją doję albo zakładam jej kantar i wiąże ją do rurki nad stanowiskiem też nie ma prawa się ruszyć :D:) :) :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mf255fan
      Witam
      Przeglądałem tematy ale tego nie znalazłem więc piszę.
      Mieliśmy zamontowane poidła ale po dwóch przypadkach kiedy zabiło prądem 4 najlepsze krowy właśnie przez instalacje do poideł to tata to zdemontował.Czy jest jakaś możliwość zniwelowania takiej możliwości ? Żeby przez poidła już nigdy nie mógł przypadkiem płynąć prąd.
    • Przez rafi101
      witam.czy ktoś z was stosował bolusu dożwaczowe w okresie okołoporodowym przeciwko ketozie ,działanie 3miesiące
    • Przez kotek85
      Witam, 
      Chciałbym poznać wasze opinie na temat krwawienia 1-2 dni po ruji, z tego co wiem oznacza min że ruja się odbyła.Lecz chciałbym poznać wasze zdanie czy  można przypuszczać że krowa będzie cielna czy nie? U mnie osobiście zaobesrowalem że po krwawieniu 2 krowy były nie cielne czy to reguła? Czy nie koniecznie, proszę o opinie, pozdrawiam.
    • Przez Młody1997
      Jakie macie sprawdzone sposoby na nauczenie dojenia jałówki? Najlepiej w jedną osobę, bo niestety nie mam nikogo innego do pomocy w domu.
    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v