Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek105    3

@Gaco6

W tamtym roku miałem dużo takiego tytoniu ten co się tak zwijał to za 2 tygodnie znikał i w efekcie zabrakło mi sadzonki. W tym roku też zaczęło mi się to robić wiec zwiększyłem podlewanie roślin i dodatkowo w tych miejscach porządnie podlałem z węża ręcznie. Pod cisnieniem zamieszkałem (zmuliłem) ziemię w tackach która przykryła korzenie i jest ok. Zwijanie korzenia to prawdopodobnie brak wody bo tam gdzie kapie z foli wszystko jest ok. No i jeszcze ważna jest wentylacja ale to inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

No nie wiem czy zwijające korzenie to brak wody. U mnie też to się trafia a mam hydroponikę więc wody nie brakuje. W tym roku zauważyłem że część takich krzaczków puszcza sobie drugi korzonek i rośnie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

w ubieglym roku majac hydroponike mialem 2-3 flance w palecie z takim problemem , pos trzyzeniu bez pikowki milem 2 smiecie i jedna jomorke max dwie pusta to nie wiem czy to bd tai problem w tym rou w palecie mam 2 spirale srednio i jeda pusta to bd podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

jedyne co mi przychodzi do glowy to tylko jakas gasienica lub slimak ,,,ale to pojawialo sie dopiero w maju w ubieglym roku w rozsadniku na piachu lub tradycyjnym od krawedzi tunelu pod scianami w momencie gdy tyton juz mial isc do wysadzenia w pole..jakies chwasty masz w tunelu lub trawy przy folii?

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
12 godzin temu, basserman89 napisał:

jedyne co mi przychodzi do glowy to tylko jakas gasienica lub slimak ,,,ale to pojawialo sie dopiero w maju w ubieglym roku w rozsadniku na piachu lub tradycyjnym od krawedzi tunelu pod scianami w momencie gdy tyton juz mial isc do wysadzenia w pole..jakies chwasty masz w tunelu lub trawy przy folii?

Jednak ślimak podgryzał ojciec rano wstał i był ma ścieżce.  No właśnie chwastów zero bo nowa folia szła pod piach 

2 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

Slimaki. Jest środek na ślimaki  w proszku rozsypuje się go po ziemi i czeka na efekty jak  ślimaki go zjedzą. 

A po tackach można sypać ten proszek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Dnia 17.04.2020 o 13:12, STYTON360m napisał:

Panowie mam problem strasznie rzadko poschodził mi tytoń w tunelu i nie wiem co teraz robić ?

jezeli masz rozsadnik tradycyjny i zostalo Ci nasion maczaj i dosiewaj w miejscach gdzie masz pustki. ineczej musisz liczyc na innych plantatorow.

pryskanie ema 5 lub innymi preparatami z liczeniem ze jeszcze cos wyskoczy z tego co wysiales bedzie ryzykowne. takze wg mnie lepiej jest dosiac chociaz juz troche pozno

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

u mnie powinno zostac jakies 100 palet moze 120 z hydroponiki ale dosc pozno siany mialem.odmiana 35 .po tym jak powschodzilo i jak rosnie w pierwszej kolejnosci do wysadzenia bd ten z piachu. ale za wczesnie zebym cos obiecywal.

 

ogolnie mamy wysiane jakies 240 palet na piachu vefi 260 i okolo 480 hydroponika 210 oczek..moze jeszcze w tym tygodniu na czesci hydroponiki zrobie dopikowanie ..sadzimy okolo 5 ha to cos napewno zostanie

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89

basserman89 napisał: u mnie powinno zostac jakies 100 palet moze 120 z hydroponiki ale dosc pozno siany mialem.odmiana 35 .po tym jak powschodzilo i jak rosnie w pierwszej kolejnosci do wysadzenia bd ten z piachu. ale za wczesnie zebym cos obiecywal.   ogolnie mamy wysiane jakies 240 palet na piachu vefi 260 i okolo 480 hydroponika 210 oczek..moze jeszcze w tym tygodniu na czesci hydroponiki zrobie dopikowanie ..sadzimy okolo 5 ha to cos napewno zostanie Sprawdź wiadomości prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
2 godziny temu, Grzegorz197 napisał:

Tzn co masz na mysli

Od chorób coś ;) czy standardowo od chwastów i od robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
12 minut temu, Dawid50 napisał:

Od chorób coś ;) czy standardowo od chwastów i od robaka

Jakie środki masz na myśli od chorób ? 

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0

Jak będzie miał ktoś na zbyciu sadzonki to chętnie odkupię . Wiem trochę wcześnie ale wiem że mi nie starczy sadzonek. Proszę o wiadomości prywatne jak by co myślę że się dogadamy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

a ja tak z innej paki..co do zdjecia powyzej z hydro sie nie wypowiem  bo nie wiem :D a ja bede potrzebowal garden groom. jest ktos z okolic obszy lukowej kto nie potrzebuje i moglby odsprzedac?pod warunkiem ze nie ciete byly zywoploty i jakies rosliny ozdobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid50    0
4 godziny temu, Miran napisał:

Jakie środki masz na myśli od chorób ? 

No tak przed sadzeniem z dwa tygodnie jak by było coś Może ;) takie witaminy czy coś na pole ;D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Co do zdjęcia powyżej to było podlewane nawozem? Bo może być to przypalenie nawozem jak kapło coś z podlewaczki albo też może jakaś choroba grzybowa. Jak to drugie to topsin i wietrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejb88    7
Aroo22 napisał:

Co do zdjęcia powyżej to było podlewane nawozem? Bo może być to przypalenie nawozem jak kapło coś z podlewaczki albo też może jakaś choroba grzybowa. Jak to drugie to topsin i wietrzyć.

Zdj zrobione przed podaniem nawozów także ta opcja odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

Stosowal ktoś asahi na rosadnik ? miałem zbyt wysokie EC w hydroponice i trochę przypalilo i zastanawiam się czy to coś pomoże czy nie zaszkodzi gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
24 minuty temu, mixolss napisał:

Stosowal ktoś asahi na rosadnik ? miałem zbyt wysokie EC w hydroponice i trochę przypalilo i zastanawiam się czy to coś pomoże czy nie zaszkodzi gorzej?

w ubieglym roku kolega podpalil lekko palety na piachu i jemu pomoglo.w tym roku ja troche zbyt agresywnie na poczatku podlewalem te na piachu i tez delikatnie mi popodwijalo liscie z tym ze ja podlewalem wczoraj ema 5 swoje w dawce jakies 10 ml na podlewaczke i juz widac dzisiaj poprawe.

ze swoja  hydroponika tez polecialem bez badania wody dalem lekko na pamiec dawke z ugieglego roku i mialem ec ponad 1,5  na szczescie w pore dolalem wody i nie podpalilem,  dzisiaj juz z miernikami wszystko mam poustawiane

jak cos polecam ten zestaw za niecale 500 zl bardzo czule instrumenty , i w razie rozkalibrowania bardzo prosta kalibracja jednopunktowa bez koniecznosci krecania jakimis srubokretami i plyny wszystkie w zestawie

https://allegro.pl/oferta/konduktometr-com80-ph-metr-ph80-gratis-za-111-zl-7025316809

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj