Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chciałem sie zapytac ile kosztuje kubik dzrzewa tartacznego dokladnie chodzi o sosne? Aha i jeszcze jedno zapomniałem jak sie mierzy drzewo zeby wiedziec ile m3 byla tez taka ksiazka co z niej tez mozna bylo obliczyc ma moze ktos do tego linka lub zeskanowac bede bardzo wdzieczny:)

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Taka książka,za moich czasów nazywała się"Geometria" i obowiązywała w szkole podstawowej.Po zapoznaniu się z treścią tej książki,można się dowiedzieć że objętość mierzy się mnożąc pole podstawy przez wysokość.Wzory na pole każdej z figur geometrycznych są dostępne w obecnych podręcznikach szkoły podstawowej lub do gimnazjum ;) lub tutaj http://www.matematyka-konin.yoyo.pl/tablice%20-%20wzory%20na%20objetosc%20bryl.html albo tu http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=4648

Opublikowano

1,5m3 to kubik :) tak jest u mnie ale tylko w opale czyli w wałkach ,metrowych. a ciete juz w 2.40 to juz inny przelicznik ogólnie na wszystko jest inaczej i nie wiem czemu co najlepsze były lesniczy co jest podlesniczym mówi ze kubik wiekszy jest od metra szesciennego a leśniczy odwrotnie ;) w tym roku za samowyrób opału płace 63 zł oczywiście za kubik ale jednak to drogo bo płaciłem 2 lata temy 43 :) aa sprzedaje po 90zł za m3 :Pi tak jak ktoś juz tu pisał zalezy jaki odwazny wykupujesz 5kubików a przywozisz jeszcze raz tyle :) ja mam średnio na asygnacie 3kubiki  czyli 4.5 m3 a zdarzało się ze było przyworzone nawet 20 m oczywiście wszystko do zyda :) mi takie grube nie potrzebne :)(mowa o sosnie) ale mialismy małą wpadkę ost czasem tzn straznik się doczepił drewna któr stoi w lesie a leśniczy powiedział ze nam nie pozwolił a pozwolił tylko nie wypisałpozwolenia i tak na całym nadlesnictwie wstrzyamany jest opał tzn wyrób a nawet sprzedaz ale to tylko na tej lęsnoiczówce co my jesteśmy :)brzozy brak juz od lutego sprzedałęm 30 m i braki a poszła po 120 zł/m3 w klockach. potrzebuje 30 m3 sosny opał grube najlepsze :)ma ktos ??WLKP powiat czarnkowsko trzcianecki nadleśnictwo krucz :) juz mówie ze sasiadujące nadlesnictwo wronki tez nie mają na jednej leśniczówce był opał ale lesniczego wywalili i tez wstrzymane :)

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Coś się komuś pomyliło.1m3 to jest kubik.Drewno opalowe sprzedawane jest na metry przestrzenne,a w takowym oprócz drewna występują przestrzenie powietrza.Samego drewna jest dużo mniej, ok 2/3.W 1m3 lub inaczej kubicznym mierzone jest samo drewno i układając je w stos stanowi ok 1,5 metra przestrzennego,lecz czystego drewna jest 1m3 lub inaczej-kubik.

Opublikowano

troche lat w tym siedze i sie troche tym inyteresowałem gdy się ustwi stos 1x1x1,5 czyli mamy 1,5m3 to jest wtedy kubik a znowu jak tniemy w 2.40m to wtedy 0,64m3 to jest kubik według lesniczego a wedłyg byłego lesniczego to 0,64kubika to 1m3 ale raczej to pierwsze jest prawdą na asygnacie pisze m3?? a w zeczywistości mam 1,5m3 co do tartacznego i kopalnika to nie wiem bo mi się nie opłaci ytego kupować teraz będe robił cos typu zerdzie a budulec z świerka mowił ze odbije jako zerdzie tyle ze w róznych klasach gróbości ale juz wiem ze dobrze na tym wyjdę ;) hmm patrze na to co jest napisane i fakt moze byc to przestrzenny a jedenkuit to ten przestrzenny ninus te powietrze prześwity wazne ze straznik się do tego akurat nie dopieprza i klient nie wie co i jak jest :)

Opublikowano

Ile liczyć za mb żerdzi sosnowych i balików obciętych na krajzedze więc nie za równo i dokładnie ale takie baliki po około 4-5cm grube i po 10cm szerokie? 2zł/mb to nie za mało? (dokładnei okorowana brzegi)

Opublikowano

Witam koledzy, jaka jest aktualna cena drewna u was?? Bo u mnie w lasach LP to ok 100-160zł m3 opałowe a prywatnie to 80zł za mp brzozy do 120zł za dąb.

Opublikowano

Koledzy gdzie można w Polsce tanio kupić drewno opałowe liściaste w wałkach. Potrzebuje sporo do suszarni kukurydzy. Piszcie w jakim rejonie kraju jakie są ceny danego gatunku za m3 lub mp.

Opublikowano

jakieś tanie to drzewo. Ja w tamtym roku kupowałem w Bolkowie koledze to za dęba 2 gatunek płaciłem 120 zł 8% z vat, a za 1 gatunek płaciłem 180 zł plus 23% vatu.Czyli wyszło po 220 za metr. Drogo mnie się wydało.

Opublikowano

@ozon87 Na transporcie zbankrutujesz. Popytaj u siebie w nadleśnictwie.

 

@tomek73 1 gatunek to pewnie kupiłeś S2a lub S2b jak z vatem 23% płaciłeś. Mój kierowca ostatnio opał olchę kupował po ok 140zł/m3 go wyszła. Trzeba rozróżniać czy za metr przestrzenny tzw stos czy za m3. 1mp to 0,65m3.

Opublikowano

No z tym vatem to się zdziwiłem a leśniczy nie umiał mi odpowiedzieć.O co chodzi że tu 8% a tu 23%.

Ale dąb nie był ładny, cienkie kawałki. do 20 cm średnicy.

Za dwie HL 8011 czubate z burtami 120cm zapłaciliśmy 4 tyś

Opublikowano

@ozon87 Na transporcie zbankrutujesz. Popytaj u siebie w nadleśnictwie.

 

@tomek73 1 gatunek to pewnie kupiłeś S2a lub S2b jak z vatem 23% płaciłeś. Mój kierowca ostatnio opał olchę kupował po ok 140zł/m3 go wyszła. Trzeba rozróżniać czy za metr przestrzenny tzw stos czy za m3. 1mp to 0,65m3.

 

Kupowałem już drewno z samego południa polski a jestem z centrum i źle na tym nie wyszedłem jeżeli jest to cały tir i transport powrotny.

W nadleśnictwie u mnie jest bardzo trudno kupić a jeżeli coś się pojawi to kupują stali odbiorcy...

Opublikowano

No z tym vatem to się zdziwiłem a leśniczy nie umiał mi odpowiedzieć.O co chodzi że tu 8% a tu 23%.

Ale dąb nie był ładny, cienkie kawałki. do 20 cm średnicy.

Za dwie HL 8011 czubate z burtami 120cm zapłaciliśmy 4 tyś

 

 

To w sumie nie tak drogo bo było tego ze 20mp jak nie więcej.

Opublikowano

Chyba z 24, ale 10 było po 110, lub coś koło tego. Kolega był zadowolony, jak przyczepy zobaczył.

Dał jeszcze 1,3 tyś i do domu przywiezione, pocięte i złożone pod domem.A w jedną stronę miałem 50 km.

  • Like 1
Opublikowano

@Ozon87 a co Cię konkretnie interesuje? Bo mam znajomego ze wschodu polski może by Ci coś sprzedał jak ma.

 

Interesuje mnie drzewo liściaste twarde typu grab, dąb, buk itp. Najlepiej nie łupane w wałkach 120 lub 240cm.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez thor1984
      Podrzućcie nazwy jakichś wieloletnich krzewów tak, żeby w miarę szybko rosły, były bajecznie kolorowe i ładnie pachniały. Po prostu żeby umilały czas spacerując między nimi czy jeśli przysiądziemy na dłużej
    • Przez Świerzy
      Torf wydobywamy w Kolechowicach.
      -Torf odkwaszony  6-7 ph, ( WŁÓKNISTY ROZDROBNIONY) ma szerokie zastosowanie w ogrodnictwie jak również jest wykorzystywany jako PODKLAD POD PIECZARKI . 
       -  Podana cena jest za 1m3. Powyżej 200m3 możliwość negocjacji ceny.
      - Torf suchy (odsączony z wody)
      -  Hurtowe ilości wysokiej jakości torfu.
      -  cena dotyczy ilości powyżej 6m3 , 
       -  Załadunek gratis!
        Wszystkie osoby i firmy zainteresowane zapraszamy do współpracy. Kontakt pod numerem tel: 725 660 007
       Zapraszamy

    • Przez pansadzinki
      Witam, zostałem poinformowany przez piorin że będę miał kontrolę. Prowadzę szkole roślin. Sprzedajemy rośliny i nasiona których nie produkujemy tylko kupujemy,  przetrzymamy i jak podrosną sprzedajemy. Nasiona kupujemy od dużego  producenta z Polski. 
      Sprzedajemy głównie przez internet. Zdałem egzaminy, paszporty sami wystawiamy, kontrolę mamy co roku i wszystko było ok az do dzisiaj. Wiorin się dopatrzył że  możemy sprzedawać tylko podmiotom nie profesjonalnym.bo przy zgłoszeniu nie zaznaczyliśmy na kartce ewidencji dostawców i nie możemy sprzedawać podmiotom profesjonalnym. Sprzedajemy przez internet. Rocznie wystawiamy ok 700 faktur. Faktury są na kwotę ok 80 tys zł z jednego roku.  Sprzedaż prowadzimy od 5 lat 
      Kara która nam grozi to 200 % od obrotu czyli kara 160 tys za jeden rok. Mam czekać na informacje od nich z ilu lat mam przygotować faktury.... 
       
      Proszę o pomoc co ja mam robić bo ta kara to normalnie jest dla mnie masakryczna.  
      Może ktoś miał podobną sytuację ? Do kogo się z tym udać ? 
      Na czysto zostaje nam ze sprzedaży ok 10%... 
       
    • Przez WhyDuck
      Witam.
      Interesuje mnie założenie szkółki drzewek owocowych. Posiadam odpowiednią wiedzę na temat uprawy i pielęgnacji  (skończyłem szkołę w tym kierunku ) Niestety nurtuje mnie kwestia opłacalności takiego ,, biznesu". Mam około 4.5 ha ziemi z możliwością dzierżawy kolejnych 5 ha. Może ktoś z forumowiczów prowadzi taką działalność i podpowie jak z dochodowością takiej szkółki?
      Będę bardzo zobowiązany za każdą podpowiedź . Pozdrawiam
    • Przez Jakub92
      Witam , jestem nowym użytkownikiem forum i nie wiem czy poprawnie wybrałem miejsce gdzie powinienem utworzyć ogłoszenie.
      Znajomy ma pole , na którym rosną świerki. Chciałbym te świerki sprzedawać teraz w okresie świątecznym i co powinienem zrobić ? Mogę wydzierżawić od niego 2ha pola piątej klasy ale co dalej ? Proszę o pomoc .
      Za wszystkie podpowiedzi dziękuję bardzo.
      Pozdrawiam Jakub
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v