WhyDuck

Szkółka drzew owocowych

Polecane posty

WhyDuck    1

Witam.

Interesuje mnie założenie szkółki drzewek owocowych. Posiadam odpowiednią wiedzę na temat uprawy i pielęgnacji  (skończyłem szkołę w tym kierunku ) Niestety nurtuje mnie kwestia opłacalności takiego ,, biznesu". Mam około 4.5 ha ziemi z możliwością dzierżawy kolejnych 5 ha. Może ktoś z forumowiczów prowadzi taką działalność i podpowie jak z dochodowością takiej szkółki?

Będę bardzo zobowiązany za każdą podpowiedź . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
ty się nie pytaj tylko bierz się za robotę. jeśli chcesz naprawdę zarobić, to najlepiej bazować na materiale z kwalifikatem, bo porządnym gospodarzom zależy na porządnym materiale. kwestia tego czy potrafisz szczepić/okulizować. Jak znajdziesz teraz jeszcze kogoś z podkładką do szczepienia w ręku i zrazy to na jesień popłyną pierwsze dzięgi :) nie wiem na jakim poziomie masz praktykę, ale ja np zacząłem od 1000 sztuk zaokulizowanych dla siebie, a teraz będę pierwszy raz szczepił 1500 sztuk też dla siebie, ale już na kwalifikacie

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321
co do opłacalności, wiadomo że od razu się dorobisz niewiadomo czego, ale ciężką pracą dojdziesz do czegoś. Każda wielka szkółka była kiedyś malutka i zaczynała od zera. Najważniejsze to robić dobry i zdrowy materiał, a ludzie sami cie znajdą :)

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drzewka przy domu jabłoń, grusza, wiśnia, czereśnia i korzystałem z oferty www.drzewkazasow.pl. Znajomy, który prowadzi sady jabłkowe mi ich podpowiedział i faktycznie wybór był dobry. Drzewka się bardzo dobrze i szybko przyjęły, cenowo wypadło to również ok i szybko pojawiły się pierwsze owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość ziomek16142
      Przez Gość ziomek16142
      Witam. Od razu zaznaczam że nie wiem czy w dobrym dziale daję swój temat. Jeśli nie to proszę o przeniesienie, ale do rzeczy...
       
      Koło mojego pola mam drzewa ( przy rowie, w którym ani kropli wody ;P), jest to za stodołą, nie przy jakiejś szosie czy coś. Po prostu drzewa rosną tak jakby na granicy.
      Moje pytanie jest niby proste, ale:
      czy jeśli chciałbym powycinać te drzewa to muszę mieć pozwolenie ??
      Czy obejdzie się bez ??
      Gdzieś to trzeba zgłaszać ??
       
       
      Z góry dzięki za pomoc
    • Przez rudy112
      Czy ktoś się orientuj ile to może kosztować?
    • Przez Dariusz67
      Za okolo trzy lata przeprowadzamy sie do tesciow w rzeszowskie. mamy okolo hektar, budynki gospodarcze i stodole.  Chcialbym hodowac rosliny od postaci nasiona do gotowych sadzonek. prosze o pomoc w podjeciu decyzji czy to sie oplaca, i czy moglby byc to dodatkowy niewielki sposob na dorobienie. dziekuje.
    • Przez kapec22
      Jaka powinna być odległość drzew i krzewów od drogi gminnej dojazdowej która prowadzi do gospodarstwa i innych pól, jest to droga utwardzona kamieniem i nie ma fos i pewna osoba ma posadzone krzaczki i drzewa praktycznie w drodze i gałęzie trącają po samochodzie a ciągnik to już całkiem, kombajn w ogóle nie przejedzie, musi omijać działką sąsiada a gdyby nie wyraził zgody to by w ogóle nie dojechał, miał ktoś taki przypadek ? jaki powinien być pas drogowy ?
    • Przez infinity25
      Witam,  posiadam działkę która jest tzw trwałym użytkiem zielonym. Jest ona częściowo zarośnięta drzewami, mają one ok 50 lat i jest ich prawie 200 sztuk.  Chcę się pozbyć tych drzew, ale w urzędzie dowiedziałem się że pozwolenie oczywiście dostanę, lecz po wycince muszę pozbyć się wszystkich korzeni.  Teraz pytanie czy na prawdę konieczne jest wyrywanie tych korzeni, bo nie ukrywam że byłby to duży problem.  A nie raz już wycinaliśmy drzewa na pozwolenie i nigdy nie było takich wymagań.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj