Zaloguj się, aby obserwować  
mlody87

jak "zszyć" opone???

Polecane posty

mlody87    2

Witam

 

ostatnio ulegla u mnie punktowemu rozdarciu nowa opona Barum radial 18,4-34 :angry: dowiedzialem sie jednak ze nie jest problemem taka opone "zreperowac" we wlasnym zakresie :rolleyes:

 

jezeli ktos z was juz cos takiego robil i dany sposob zdal egzamin to prosze o jakies wskazowki.

Opona ma 3 dziury ok 3-5 cm srednicy

 

za wszelką pomoc z gory dziekuje :(


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

kup dużą łatkę i zaklej :rolleyes: moja trzyma 5 lat, pęknięcie było na 15 cm długie,efekt kopania się w błocie ,gumiarz stwierdził ,że nie ma szans, ale zakleiłem i trzyma. łatka dostępna w każdym dobrtm sklepie z częsciami do ciągników, oczywiscie łatka do opon ,nie do dętek,masz opony dętkowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

ja robilem tak

kawalek opony tak wyciolem by byla wieksza od dziory ladnie wygladzic by nie przeciela detki potem sroby 8 z plaskimi lebkami do srodka skrecic i ok spoko chodzi mialem tak na zetorze 7211 i ma gosc na jakims ursusie ostatnia deska ratunku gdy juz latki nie pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubala    0

w zasadzie możliwe, że i łatka pomoże, trudno ocenic tak z biegu ale snopek ma rację jeśli rozdarcie jest wieksze albo wywiało gdzieś kawałek tej opony to jedyny raczej sposób. kolega miał tak naprawioną oponke do zetorka 16.9 tylko śrubek było z 20 -tych do drewna-bo i rozdarcie a raczej wyrwa ma średnicę ponad 15cm, problemem jest "szczypanie" dętki więc i podkład konieczny ale uwazaj by się nie przesuwał zresztą za jakiś czas i podkład przeszczypie. no i oczywiscie z nosność ograniczona ale jakoś smigał z 2 lata ( oponka nówka była- jeszcze gumą pachniała- nawet ubrudzić się nie zdazyła przed rozdarciem to peszek dopiero)


d.zamojskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

No wiec wlasnie opon to mam ale mimo wszystko szkoda mi tamtej i chciałbym cos z nia zrobic bo to noweczka jest :(

 

dzieki za pomoc :rolleyes:


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Jak noweczka to do reklamacji:P


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

nie no jasne do reklamacji za 3 dziury zrobione przez profil 6 cm :rolleyes: dobre :(


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Ja do swojego 360 zrobiłem tak:

 

Mwtalowe blachy od wewnątrz i zewnątrz, Wsio skręcone

6 z płaskimi łebkami od środka.

Na 2 blachach chodziło mi 3 lat.

Teraz zaczęło się znów rozłazić

( nie wytrzymała guma)

Zaszyłem na 4 blachy :(

mam nadzieje że jeszce pochodzi.

A wjechałem tylko na pług :rolleyes:


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
No wiec wlasnie opon to mam ale mimo wszystko szkoda mi tamtej i chciałbym cos z nia zrobic bo to noweczka jest :(

 

dzieki za pomoc :rolleyes:

 

 

Kumpel miał roczną oponę - rozdarta mocniej niż Twoja ale w jednym miejscu z boku.

Interes kosztował go trochę bo 150 zl ale zawiózł ją do wulkanizacji.

Zrobili mu to na gorąco + dali chyba 6 mies gwarancji na łaty.

Na razie jeździ i nie narzeka.

Jeśli to nowa opona to podpytaj tam gdzie wulkanizują ile to kosztuje, czasem warto a czasem gra nie warta świeczki.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz16    0

Jak u mnie pękła tylnia opona w C4011 to zrobiłem łatkę z innej starej opony. Później przykręciłem to śrubami. Łatka do dzisiaj się trzyma!

 

 

///

ortografia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laktok    0

ja przecielem tylna opone w mtz rozciecie dlugosci okolo 15 cm ponawiercalem male dziurki i zszylem nitka nie wiem jak ta nic sie nazywa dostalem od kolegi ale jest strasznie mocna od srodka nakleilem podklad z kauczuku i tak juz 4 lata i bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

U mnie takie dziury łataliśmy dużymi łatkami do opon. Trochę to wytrzyma, zależy od wielkości dziury. Jeżeli to jest punktowe przedziurawienie to powinno to długo wytrzymać.

Jakiś czas temu mój zdolny pracownik wbił pług w prawie nową oponę, ale w tym przypadku to już nic nie dało się zrobić :rolleyes::blink:


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

kleiłem duza dziurę do rozrzutnika- grzali łatę na piecu dość długo - wiadomo ze jak sie rozrzutnik naladuje obornikiem jest niezły cięzar..narazie 3 lata spokoju ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj