Skocz do zawartości
Belarus6651

John Deere 5075E vs Ursus c-380

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus

Belarus6651    0

Witam wszystkich poszukuje mniejszego ciągnika do przyczepy samozbierającej marki opalenica.
Ciągnik będzie w ciągu roku woził 70 przyczep.

Interesują mnie mniejsze ciągniki:
John Deere 5075E
Ursus C-380
Zamiast tego belarusa i nh.
Który według was najlepiej się nadaje.

Gospodarstwo liczy 25 hektarów.
cena max to 115 Tysięcy zł.
Wesołych świąt.

Wiadomość z agroFakt.pl

SajzPL    26

Najlepiej jedz do sprzedawców, obejrzysz, pogadasz, wycenią ci i wtedy dopiero można na spokojnie myśleć.

darkoza    8

tylko polską moc jest najlepsza najtańsza w eksplatacji  w serwisie wiem bo mam zachodni wszyscy ładni mówią jak chcą sprzedać jak brałem ciągniki to jeszcze niebyło ususów teraz bym wzioł  ursusa 

WIND23    0

Broń cię Boże kupować nowego ursusa. Sąsiad się połaszczył ale nie był to dobry pomysł ;) Rozumiem że chcesz nowy ale Ursus to tylko z tych starych się do czegoś nadaje.  Oglądaliśmy tego 5075E na Agroshow trochę jako ciekawostkę (u nas trochę  inne areały wchodzą w grę). Ciągnik jest w miarę prosty ale różnica w komforcie między ciapkami/belarusami to przepaść. Masz już rewers bez sprzęgła co jest fajną sprawą. Myślę że fajna opcja jako ciągnik na mały areał. Ale przede wszystkim  zobacz najpierw przejedź się i zobacz czy ci podejdzie. I targuj się :D Teraz jest dobry czas na to bo dla firm handlujących sprzętem to teraz walka o przetrwanie.

romek6340    203

To jeszcze rozwiń swoją wypowiedź co do tego Ursusa-a sąsiada... Ten JD jest niemal takiej samej klasy szrotem jak Ursus więc takie skrajne określenie, że Ursus zły, a JD dobry jest nie na miejscu. Oba są ciągnikami budżetowymi i nie ma co wiele liczyć na jakość wykonania jak w droższych maszynach.

I ile kosztował JD z oryginalną kabiną i skrzynię 12+12?

Belarus6651    0

Broń cię Boże kupować nowego ursusa. Sąsiad się połaszczył ale nie był to dobry pomysł ;) Rozumiem że chcesz nowy ale Ursus to tylko z tych starych się do czegoś nadaje. Oglądaliśmy tego 5075E na Agroshow trochę jako ciekawostkę (u nas trochę inne areały wchodzą w grę). Ciągnik jest w miarę prosty ale różnica w komforcie między ciapkami/belarusami to przepaść. Masz już rewers bez sprzęgła co jest fajną sprawą. Myślę że fajna opcja jako ciągnik na mały areał. Ale przede wszystkim zobacz najpierw przejedź się i zobacz czy ci podejdzie. I targuj się :D Teraz jest dobry czas na to bo dla firm handlujących sprzętem to teraz walka o przetrwanie.

A dla czemu odradzasz zakup ursusa? Co jest powodem?

MgrLukash    114

Dokładnie oba są na podobnym poziomie. Ten JD to typowy azjata - silnik z Indii, przeni most Dana produkowany w Chinach, tylny pewnie też.
W zeszłym roku któryś z modeli w promocji kosztował 99000zł netto.

Trochę lepiej wykonane może byc Kioti Rx7230C ale trzeba dokładnie wypytac o koszty serwisowania ponieważ teoretycznie interwały przeglądów sa dośc krótkie - 100mth na silnik i 400mth tylny most. Trzeba oczywiście dowiedziec się w jakim czasie ten ciągnik nalicza 1mth, bo np. JD 5E z tego co pisała jedna z osób która miała go na testach 1mth bije w około 45min i w teorii czas miedzy przeglądami może byc duży a w praktyce podobny.
Co do wad Kioti zaliczył bym jeszcze DPF który "uprzyjemni" życie, szczególnie w lekkich pracach oraz dźwignie biegów po lewej stronie co jest kwestią przyzwyczajenia za pewne.

Jeszcze są takie wynalazki jak Landini Technofarm i McCormick CL - ogólnie bliźniacze konstrukcje Ursusa/Farmtraca

WIND23    0

Nie słyszałem żeby ktoś mówił o nich dobrze, a sąsiad zadowolony nie jest. Gdzie napisałem że ursus zawsze zły a jd dobry? Skrajne określenia to chyba twoja domena

takiej samej klasy szrotem

Na agroshow nie pytałem o cenę - po prostu nie interesowała mnie. Na olx  ursus z klimą 105k a jd 114k tak na szybko patrząc.

Oba są ciągnikami budżetowymi i nie ma co wiele liczyć na jakość wykonania jak w droższych maszynach.

Tu się akurat zgadzam ale to chyba oczywiste. Sam bym wolał kupić jakiś używany. Zresztą moja odpowiedź dość stonowana jest. Każdy niech kupuje co lubi.

romek6340    203

Broń cię Boże kupować nowego ursusa. 

A cała Twoja opinia to sąsiad ma i nie chwali, dlatego pytam jaki problem z nim ma ;)

Ilość osób które mówią o pozytywnie jak i negatywnie na temat JD jak i Ursusa z omawianych serii jest podobna. W dodatku JD w podstawie skrzynia 9+3, tragiczny podnośnik i słaba kabina. Niczym się na tle Ursusa nie wyróżnia. Dopiero wersja z rewersem i oryginalną kabiną jako tako się nada tylko nadal mamy marna jakość materiałów. 

To są porównywalne ciągniki, a nawet patrząc na dane techniczne Ursus lepiej wypada. 

C 380 katalogowo 99.000 czy 99.900 a JD na olx 114 ale to jakiś powystawowy więc katalogowo pewnie więcej. Taniej to w podstawie, tylko gdzie do ciągnika tej klasy w nowego obecnych czasach skrzynia 9+3 i słaba kabina. Taki zakup to strzał w kolano, a nie rozwój chyba że ktoś kupuje tylko wyznając zasadę nowe to nowe i jest znaczek

Edytowano przez romek6340

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami. 
    • Przez jacentop
      Witam wszystkich użytkowników forum mam zamiar kupić nowy ciągnik zastanawiam sie nad steyr 4120 albo john deere 6120m co byscie wybrali ,pomocy bo mi głowa już pęka.