Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Otóż chciałem sobie ulepszyć kompa aby poszła mi gierka LS 2008 i oto powstaje moje pytanie co musze kupić aby ulepszyć mojego kompa?

Parametry mojego kompa:

AMD AthlonXP 2200+

1.80 GHz, 256 MB RAM[jak jeszcze coś potrzebne to pytajcie? bo troche ciemny jestem w tych tematach]

 

Wymagania LS 2008:

-AMD/Intel 2 Ghz

-Nvidia Geforce 6800 Series / ATI Radeon X850 (min. 256 MB RAM)

-1GB RAM

-4 GB wolnego miejsca na dysku

 

Cześci mogą być używane i najlepiej jakbyście podawali linki z allegro.

 

Z góry dziękować.

Opublikowano

proste ziom.jeśli parametry twojego kompa to:

AMD Athlon™XP 2200+

1.80 GHz, 256 MB RAM[jak jeszcze coś potrzebne to pytajcie? bo troche ciemny jestem w tych tematach]

 

a Wymagania LS 2008:

-AMD/Intel 2 Ghz

-Nvidia Geforce 6800 Series / ATI Radeon X850 (min. 256 MB RAM)

-1GB RAM

-4 GB wolnego miejsca na dysku

to musisz jesli kupowałeś kompa 3 lata temu lub dwa.zmienić :

-dodać 2 gb ramu

- dodać kartę grafiki GF lub radeona z min 256mb ramu własnego

jesli to ma być na przyszłość to zmienić wogóle płytę główną na nowszą obsługującą pamięci na 800mhz i nowe dyski.

pozdro

Opublikowano

Matey a co Ty taki nerwowy jesteś??znawca na dodatek? Pytasz się kolegi czy ma kartę graficzną?myślisz ze bez niej mógłby wejść na to forum??to podstawa komputera to musi ją mieć, bez niej nic by nie zobaczył na monitorze:P kwestia tylko jaką ma kolega kartę.Ja Do Ciebie nie pisałem więc nie czepiaj się.może zaproponuj jakieś rozwiązanie zamiast uwagi dawać. Moim zdaniem jak dokupienie 2 GB ramu nie wystarczy by odpalić tą grę to trzeba kupić kartę graficzną ,ale bez podstawy,którą jest bez wątpienia płyta główna za pół roku.lub rok stwierdzi ze znów jakaś gra nie odpala.nowa płyta to nowy rodzaj ramu i nowa kasa wydana.ta karta obsługuje pamięć DDR,po nich wyszly DDR3 a wcześniej DDR2,więc o to mi chodziło.ściągnij z neta program AIDA i zobacz jaka to karta dokładnie, dokładny model i ile ramu może pobrać z ramu komputera ,wtedy napisz i będziemy wiedzieć czy wystarczy dokupić ramu samego czy zmieniać grafe. teraz jest tak jakbyś chciał podpiąc pług 6 skibowy do władimirca ;-).napisz dokładnie jaka karta ,BO JEST np Power Color Radeon 9100 64MB,jak i Sapphire Radeon 9100 128MB .napisz jaką Ty masz i pomyślimy

Opublikowano

@optinus

Ależ po co ten cynizm. @Matey zapytał czy ma kartę i mi sie wydaje ze w odniesieniu do tego czy aby nie jest zintegrowana. Bo mieć zintegrowaną to tak jakby nie mieć wcale. Co prawda Windows i jakieś tam śmieszne gierki na takim czymś chodzą. Ale jakaś bardziej wymagająca gra już nie.

pierwsze rozwiązanie i najlepsze to zmiana kompa na nowszy. Ale tu rolę odgrywają fundusze. Jeśli masz możliwość sfinansowania(za pomocą rodziców, babci, cioci)zakupu nowego sprzętu to sie nie zastanawiaj.

 

Drugie rozwiązanie to dokupienie 2GB ramu(najlepiej jakby płyta odsługiwała duala to można by wyrzucić ta kość 256). Tylko musisz wiedzieć jakie(DDR, DDR2, chociaż wątpię żeby DD2) I wymiana kart graficznej na co najmniej GF 6600. Bo mniemam że te wymagania co podałeś są wymaganiami zalecanymi. Czy może minimalnymi.

Opublikowano
Matey a co Ty taki nerwowy jesteś??znawca na dodatek? Pytasz się kolegi czy ma kartę graficzną?myślisz ze bez niej mógłby wejść na to forum??to podstawa komputera to musi ją mieć, bez niej nic by nie zobaczył na monitorze:P kwestia tylko jaką ma kolega kartę.Ja Do Ciebie nie pisałem więc nie czepiaj się.może zaproponuj jakieś rozwiązanie zamiast uwagi dawać. Moim zdaniem jak dokupienie 2 GB ramu nie wystarczy by odpalić tą grę to trzeba kupić kartę graficzną ,ale bez podstawy,którą jest bez wątpienia płyta główna za pół roku.lub rok stwierdzi ze znów jakaś gra nie odpala.nowa płyta to nowy rodzaj ramu i nowa kasa wydana.ta karta obsługuje pamięć DDR,po nich wyszly DDR3 a wcześniej DDR2,więc o to mi chodziło.ściągnij z neta program AIDA i zobacz jaka to karta dokładnie, dokładny model i ile ramu może pobrać z ramu komputera ,wtedy napisz i będziemy wiedzieć czy wystarczy dokupić ramu samego czy zmieniać grafe. teraz jest tak jakbyś chciał podpiąc pług 6 skibowy do władimirca ;-).napisz dokładnie jaka karta ,BO JEST np Power Color Radeon 9100 64MB,jak i Sapphire Radeon 9100 128MB .napisz jaką Ty masz i pomyślimy

Heh, chyba mnie nerwowego nie widziałeś, ogólnie dziękuję, że mi wyjaśniłeś, super. Jeśli trzeba będzie, to będę sie czepiał niestety, takie to już zadanie moderatorów. Ale do rzeczy

 

Jeśli te wymagania są zalecane to myśle, że na 128mb grafiki styknie na minimalnych wymaganiach, tu masz przykład

http://www.allegro.pl/item510895365_gf_6600.html <- gf 6600

http://www.allegro.pl/16314_6800.html?order=t&view=gtext <-- gf 6800 (optymalna)

Zależy jeszcze jaka płyta główna, niestety tego nie sprawdzisz tak jak karty graficznej. Nie masz czasem w domu karty gwarancyjnej tego kompa ? Tam masz podaną plyte główną, poszukaj :)

Opublikowano

wydzielanie zasobu z RAM komutera jest Ciekawym pomysłem ale grozi to zmniejszeniem stabilności PC.

Owszem procesy odbywają się szybciej niż mają przejść z pamięci kart do ram.....

Nie wiem jak masz opanowany Bios ale ,

jeśli coś kumasz to możesz podkręcić (jeśli masz ciekawą płytę z odblokowanymi mnożnikami, napięciami i najlepiej z autoamtycznym resetem w razie przegrzania się. ale ...)

Jeśli możesz to poproś znajomego żeby Ci go skręcił o jakieś 10-15% - stabilnie

I ciułaj kolega na nowego PC, proponuje już min CoreDuo bo wszystko sie rozwija .... :/

Przykładowo nowe GTA potrzebuje tylko 16G twardziela i procka CoreDuo 2G

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez ferguson235
      w programie w oknie głownym w zakladze "teraz odtwarzane" brakuje mi po prawej stronie tego marginesu Okiennko lista. Jak zrobic zeby znow bylo widoczne te okienko ??
    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v