Zetor5340

Owijarka samozaładowcza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kajtek_1    13

Też mam metal fach i potwierdzam lipa u mnie dodatkowo stawiacz rwie folię po postawieniu bela w trakcie ruszania. Teraz jak bym wybierał to bym brał Mchale

SzymoooN    0

Ja ogólnie doradzał bym omijanie owijarek i ogólnie kiszenia trawy w balach. Jest to nie ekonomiczne czaso i pracochłonne, więcej maszyn potrzeba i w pryźmię można uzyskać lepszą jakość kiszonki. Na szczęście już wyszliśmy z tego sposobu produkcji.
Ja ogólnie doradzał bym omijanie owijarek i ogólnie kiszenia trawy w balach. Jest to nie ekonomiczne czaso i pracochłonne, więcej maszyn potrzeba i w pryźmię można uzyskać lepszą jakość kiszonki. Na szczęście już wyszliśmy z tego sposobu produkcji.

Kajtek_1    13

ta w pryzmę lepiej fakt ja też część robię w pryzmę. ale resztę łąk mam oddaloną od domu o 16 kilometrów więć w pryzmę troszkę nie bardzo

Wiadomość z agroFakt.pl

wloczykij    1
Napisano (edytowany)

Panowie, a co sądzicie o owijarkach samozaładowczych zambrowskiej firmy intertech? Chodzi o ten model: https://www.youtube.com/watch?v=8Sq_F4G2SPs

Cena jest dość niska, prosta budowa ale jak to sprawuje w pracy? Napisze ktoś jakieś opinie? Zastanawia mnie jak działa tam podawanie foli, jest rozwiazane to jakoś w mądry sposób? 

Edytowano przez wloczykij

greg1985    16

Ja mam owijarke pronara i mogę ją polecić bo jest podobna do mchale a cenowo jest dużo tańsza

soltys13    37
Napisano (edytowany)

ktoś może  korzysta  z owijarki  Tanco na ładowacz tur  ??    szukam opinii o tej owijarce 

Edytowano przez soltys13

przezdziec    1

owijarki z firmy Inter Tech tak na prawdę to dopiero teraz na wiosnę będą miały jakąś opinie ponieważ nie dawno wogole powstały
bierz owijarke Pronar niezawodna, mechaniczna trochę droższa ale na pewno sie nie zawiedziesz

raffi    1

Też mam Metal-Fach z przednim załadunkiem, teraz będzie 6 sezon i w sumie nic złego nie mogę powiedzieć (oczywiście nie twierdzę, że jest to maszyna idealna ale kupując za gotówkę, a nie na program kosztowała 10 tyś. mniej od maji). Co do regulacji obcinacza foli to robię go może raz lub max dwa w sezonie, nigdy nie zdarzyło mi się wywrócić beli w innym położeniu stołu (to jest już pośpiech i nieuwaga operatora) bo naprawdę nie jest to tak źle rozwiązane. Podsumowując to awarii na razie nie miałem w ogóle, a wady jakie zauważyłem to brak regulacji przepływu oleju na stole (jest ale tylko do "cofania" stołu) i gdy zmieniłem ciągnik z lepszą pompą to trochę za szybko obraca "bez gazu". Wydajność jaką osiągam to spokojnie 30 bel/godz. łącznie z przejazdami, składaniem i rozkładaniem (bez przejazdów w I pokosie 35-37). Reasumując uważam, że maszyna nie jest zła (w mojej ocenie nawet dobra), a jeśli dostałbym dofinansowanie to wymieniłbym na automatyczną.

arni251    5

Witam mam pytanko. Czy wogóle opłaca sie owijarka samozaładowcza. Owijam ok 400 bel rocznie, pole mam w miarę blisko. No ale jak to jest z tymi uszkodzeniami bel, czy naprawde tak rwą folie jak tu piszą czy da sie zrobic tez porządnie. Bo nie chce 400-stu bel w zime na gnój wywalić. Prosze o szczere opinie. Pozdrawiam.

Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

aron1    0

Bele sianokiszonki powinny być owinięte w folię w przeciągu 2 godzin od sprasowania, wtedy możemy uzyskać dobrej jakości kiszonkę. Stosując owijarki samozaładowcze oszczędzamy czas na zwiezienie bel sprasowanych na miejsce składowania i dopiero tam ich owijania przy korzystaniu z owijarek stacjonarnych. Owijarki stacjonarne wymagają też zaangażowania w pracę kilku osób, chyba że ktoś lubi skakać z ciągnika na ciągnik :) 

Tak jest w moim przypadku, dlatego zadatkowałem już  owijarkę samozaładowczą euromilk scorpio na mechanicznym sterowaniu.

I moje pytanie do użytkowników w/w owijarki: czy opłaca się dopłacać do hydraulicznego rozkładania stawiacza bel. Z parametrów technicznych wynika ze stawiacz waży ok 180 kg więc czy składanie i rozkładanie ręczne nie jest uciążliwe??

Witam. Czy posiada ktoś owijarke Unia Twister i chciałby podzielić się opinią na jej temat (jakość wykonania,sprawność, czy występują jakieś usterki). Z góry dziękuję za pomoc

kris31    1

witam, porównuje owijarki: sipma i pronar , z przednim i bocznym załadunkiem, najbardziej mnie interesuje sterowanie elektroniczne. Czy są jakieś problemy ze sterownikami, obsługą i ogolnie w wygodą prace jednej i drugiej

sawek    0

witam ma ktos szczegółowy cennik do owijarek sipma maja w raz z dodatkowym wyposażeniem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Domek96
      Cześć mam pytanie jaką owijarką owinę bele o średnicy 150 z góry dzięki
    • Przez Arturo1610
      Witam.
      W środę kupiłem owijarke sipma tekla oz 7500 i po przyjeździe do domu chciałem włożyć rolkę z folia, gdy to zrobiłem okazało sie ze nawet po skręceniu tego zabezpieczenia na max rolka z folia lata luzno w tych uchwytach ;/ dodam ze to rolka 750 i wszystko w owijarce ustawione pod nią ;/ moim zdaniem rolka powinna byc dociągnięa tym zabezpieczeniem a nie luzno lata ;/ czy ktoś ma może taka owijarke i jest w stanie pomoć i powiedziec jak to ma byc i jak jest u niego? 
    • Przez debrzyna
      Jak w tym wynalazku ustawić żeby liczyło do 36 a nie do 25

https://agromet-monki.pl/pasujace-do-sipma/6056-160010600-licznik-lo-24-lo-programator-sipma-owija.html

• Przez radek1996
      Witam poszukuje użytkowników tej owijarki z 2008 roku. Chcialem sie dowiedziec ile zebow maja kola zebate bo u mnie na bebnach maja 40 a napedowe do 750 folii 20 a 500 13 srednica walka 30mm. W metalfachu mowią mi ze nigdy owijarki nie wychodzily z takimi kolami, że ktos przerabial ta owijarke. A orginalnie powinny miec bebny 44 zeby naped 750 folia 16 500 folia 11 walek 25mm srednica 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj