Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Pablo21 zaczynasz być arogancki wobec Mej osoby,przystopuj.

I czytaj ze zrozumieniem to nie był mój mf tylko znajomego,Ja nigdy nie posiadałem MF-a dlatego w ogóle nie chce zaczynać z Tobą rozmowy na ten temat !

Wracając do nieszczęsnej skrzyni wiem tyle ze trzeba było wymienić synchronizatory na poszczególnych biegach bo sie posypały i do tego trochę też było trzeba wymienić rozdzielacz tylnego TUZ-a ponieważ coś było w nim nie tak ! (nie wiem dokładnie bo nie miałem okazji dzisiaj rozmawiać z byłym właścicielem i nie jestem w stanie napisać dokładniejszych szczegółów)

Bez przesady jaki arogancki @tomasek wszystko wyjaśnił juz to nie było w żadnym razie do Ciebie na drugi raz czytaj troszkę dokładniej.

 

Bodzio zebys sie kiedys nie zdziwił jak po kilku/kilkunastu latach czyli po takim przebiegu jak tamten MF twój nowy Zetorek zacznie sie psuc i ceny czesci nie beda wcale takie niskie bo juz masz chyba skrzynie nowszą nie? Ciekawe czy wtedy też zaczniejsz oczerniac Zetora tak jak teraz MF-a

Serwis za przyjazd pare tysiecy ;) Dobre

Z tego co wiem to jest już w polsce troche ludzi zajmujących się naprawa MF-ów i nie jest to super drogi serwis oryginalny.

Za głupi czujnik czy trybik tez nie płaci sie kilku tys zł tylko dużo mniej.

Ja nie wiem jak możesz rozpowadać ze częsci do zachodnich ciągników do MF-ów szczególnie sa takie drogie. Dobra sa wieksze niż do Ursusów ale przeciez to tak jak z zachodnimi samochodami też częsci dośc drogie z porównaniu z Polonezem może ale ile psuje sie ten a ile ten?

Powiedz może ze jeździsz Polskim samochodem co?

 

Moim zdaniem za kilka ładnych lat w Polsce bedzie jeździc juz dużo wiecej zachodnich ciągników(tak jak teraz samochodów) a Ursusy beda powoli odchodzić w przeszłóśc bo wkońcu ludzie zobaczą co dobre a ceny częsci pujda jeszcze w dół.

 

@Tomasek częsci do MF-a są jedymi z najtanszych zachodnich.(do postu pod spodem)

Opublikowano
Przy MFie jakiś głupi trybik czy czujnik poleci i za naprawe płaci się krocie, czy nawet coś sie przestawi w komputerze i serwis za sam przyjazd weźmie pare tysięcy :) A Zetora lub Ursusa za parę tysięcy to można kapitalny remont zrobić :)

@tomasek Jak byś chciał wiedzieć to policja już mnie raz zatrzymała jak jechałem samochodem, a raz jak jechałem ciągnikiem, a na podwórku nie łapią :P A rowerem od dwóch lat nie jeździsz pewnie dla tego bo ci mamusia nie pozwala żebyś sobie krzywdy nie zrobił ;)

ps. Ja niewychwalam Zetora tylko mówie jakie są fakty i moje spostrzeżenia :)

hahaha i co moze cie posciła tak??? Po pierwsze od 17 roku zycia zarabiam sam na siebie, w chwili obecniej mam dwa samochody o wartosci 30tys zł na które sam zarobiłem, sa miesiace ze zarabiam jedna trzecia wartosci tych samochodów. jesli masz pisac ze mój starzy sa biedni i dlatego musze pracowac to sie mylisz, pracuje bo chce,, po drugie chwalisz sie zetorem poruwnujac go do uzywanego mf. A i według pracownika korbanków to za 7 tysiecy moga zrobic w mf 3065 całkowity remont skrzyni i dadza ci gwarancje. i mf ma moze drogie czesci ale napewno nie najdrozsze bo najdrozsze ma jcb fendt jd i mf na 3 miejscu według mnie. i tak wogule to porównaj sobie swojego uzywanego mf i twojego zetora z nowym jd o mocy 85-95koni i mf wypadnie napewno lepiej od twojego wspaniałego zetorka chociaz jest uzywany.

Opublikowano

Ciągniki które mają po 20 lat i obrócone liczniki muszą się psuć mniej albo więcej i psują się jak każda stara zużyta rzecz i to samo będzie z Zetorem za tyle lat a może nawet gorzej zwróćcie uwagę w jakich standardach i wyposażeniu były produkowane te ciągniki porównajcie chociażby kabinę w Zetorze Forteera do serii MF 61XX 81XX jak ostatnio siedziałem w Zetorku to nawet regulacji kierownicy nie znalazłem o to traktor produkowany w 2009 roku a MF 1987 to chyba spora różnica albo skrzynie w MF dynashift a zetor w najwyższym wyposażeniu oferuje 2 stopniowy wzmacniacz te ciągniki dzieli kupa czasu ale technologia w tamtych czasach była naprawdę na wysokim poziomie.

Opublikowano

@pablo21 Ten mój zanajomy co ma tego MFa 120KM to akurat mu coś w komputerze w skrzyni nawaliło czy coś i serwis jak przyjechał, dosłownie w 20minut zrobili i wzieli 15tyś. Ten drugi znajomy co miał 3060 jakieś trybiki mu poszły i zapłacił coś chyba 7tyś.

@tomasek Akurat mnie puścili bo tata ich ugadał :P Niechwale sie Zetorem i nie przyrównuje go do MFa. Tylko napisałem swoje spostrzeżenia co do Zetora i MFa. A to wy zaczeliście że porównuje je ze sobą :)

Do używanego MFa część takie drogie, a do nowego Zetora tanie. Boje sie pomyśleć jak drogie części są do nowych MFów ;) I niechwal sie samochodami bo to nie jest odpowiednie miejsce żeby sie chwalić jak drogie ma sie samochody

@masseyferguson61... siedziałeś już w Zetorze wyprodukowanym w 2009roku?...szybki jesteś:)

Zetory i Ursusy stare napewno sie tak nie psują jak MFy.

Opublikowano

Jaki znajomy może podasz nazwy użytkowników co?

 

Ja sie tylko pytam dla porówania czy jeżdzisz polsim samochodem czy zaczodmim? ;) A ty o chwalaeniu cos wyjeżdzasz naucz sie ze zrozumieniem czytac a potem osądzaj.

 

Widać ze nie masz zbytnio pojęcia jak mówisz ze Ursusy nie psuja się tak czesto jak MF-y.

Szkoda słów już do ciebie. :P

Opublikowano

Bodzio Ten mój znajomy co ma tego MF 120KM to akurat mu coś w komputerze w skrzyni nawaliło czy coś i serwis jak przyjechał, dosłownie w 20minut zrobili i wzięli 15tyś. Ten drugi znajomy co miał 3060 jakieś trybiki mu poszły i zapłacił coś chyba 7tyś.

 

 

20 minut naprawy 15tyś co oni zrobili może nawet pokrywy nie odkręcili co mogli zrobić z panelem sterowania nowy włożyć ale naprawić skrzynie i panel w20min to szybki serwis piszesz cytat

"coś mu w komputerze i skrzyni nawaliło czy coś"

jak nie wiesz na 100% to może lepiej nie pisz bo ludzi odstraszasz nie każdego stać na nowego Zetora za ponad 100tyś.

Opublikowano
Jaki znajomy może podasz nazwy użytkowników co?

 

Ja sie tylko pytam dla porówania czy jeżdzisz polsim samochodem czy zaczodmim? :) A ty o chwalaeniu cos wyjeżdzasz naucz sie ze zrozumieniem czytac a potem osądzaj.

Ich niema na AF, szkoda ;)

A z tym samochodem to nie do Ciebie tylko do @tomaska, więc sie nie denerwuj :)

A samochody to mój tata ma Audi A4, wcześniej miał poloneza :P A brat ma BMW 328 E46 coupe, a wcześniej miał E36 coupe :) Alwe samochody to racja że polskie są gorsze bo polonez od nowości u nas miał 150tyś przebiegu 95rok i był zdezelowany że ledwo chodził. A dla przykładu E36 brata z 94roku miała trochę lepiej jak 300tyś i była w idealnym stanie :)

Opublikowano
@pablo21 Ten mój zanajomy co ma tego MFa 120KM to akurat mu coś w komputerze w skrzyni nawaliło czy coś i serwis jak przyjechał, dosłownie w 20minut zrobili i wzieli 15tyś. Ten drugi znajomy co miał 3060 jakieś trybiki mu poszły i zapłacił coś chyba 7tyś.

@tomasek Akurat mnie puścili bo tata ich ugadał :P Niechwale sie Zetorem i nie przyrównuje go do MFa. Tylko napisałem swoje spostrzeżenia co do Zetora i MFa. A to wy zaczeliście że porównuje je ze sobą :)

Do używanego MFa część takie drogie, a do nowego Zetora tanie. Boje sie pomyśleć jak drogie części są do nowych MFów ;) I niechwal sie samochodami bo to nie jest odpowiednie miejsce żeby sie chwalić jak drogie ma sie samochody

hhahahahahahhahaha 15 tysi??? tempy jestes chłopaczku i tyle albo sie na pieniadzach neznasz. jak chcesz to moge ci załatwic jutro wizyte na komenedzie i bedziesz sie tłumaczył razem z tatusiem jak to sie policje ugaduje. dobrze ze sie pochwaliłes tym na forum :) i co sie dziwisz ze tanie zetor jest 100lat za mf czy innymi ciagnikami zachodnimi. a powiem ci ze naprawa przodku w 8441 kosztuje 3tysie prawie sie cały rozleciał po roku jazdy a dokładnie po 98mth. a co do samochodów to chciałem ci zobrazowac dlaczego nie jezdze rowerem. a teraz idz juz spac niech ci rodzice opowiedza nowa bajeczke o ciagnikach zebym miał oczym jutro z toba dyskutowac

Opublikowano
Panowie nie chce sie wtracac ale moze przystopujcie troche to sie tak robi jak w innych tematach o MF zamiast doradzac to sie klocicie

Masz racje ;) Ja tylko doradziłem żeby brał Ursusa a nie MFa to odrazu wszyscy na mnie nasiedli i to wy żeście zaczeli :P

 

Niewiem stanął na polu i koniec, ani scholować bo jakaś blokada ani nic zrobić. Przyjechali podłączyli swój komputer coś pokombinowali i już, 15tyś w kieszeń i dowidzenia :) Dokładnie to zaczął komputer warjować, cała przyczyna

Opublikowano
Ich niema na AF, szkoda ;)

A z tym samochodem to nie do Ciebie tylko do @tomaska, więc sie nie denerwuj :)

A samochody to mój tata ma Audi A4, wcześniej miał poloneza :) A brat ma BMW 328 E46 coupe, a wcześniej miał E36 coupe :P Alwe samochody to racja że polskie są gorsze bo polonez od nowości u nas miał 150tyś przebiegu 95rok i był zdezelowany że ledwo chodził. A dla przykładu E36 brata z 94roku miała trochę lepiej jak 300tyś i była w idealnym stanie :)

a4-wóz dla polskiego ludu tak samo jak b4

bmw e36 300tys idealny stan-kolejna bajeczka nawet niepytam jaki silnik bo i tak nie dozył 300tys :)

Opublikowano

Podłączyli komputer i 15tyś zgarnęli "Bodzio" teraz to już naprawdę piszesz głupstwa no jak można za takie coś 15tyś wziąć naprawdę kombinujesz jak możesz daj sobie spokój i nie kłam jest to przecież nie możliwe no chyba że włożyli nowy panel i remont skrzyni zrobili w 20minut.

Opublikowano
hhahahahahahhahaha 15 tysi??? tempy jestes chłopaczku i tyle albo sie na pieniadzach neznasz. jak chcesz to moge ci załatwic jutro wizyte na komenedzie i bedziesz sie tłumaczył razem z tatusiem jak to sie policje ugaduje. dobrze ze sie pochwaliłes tym na forum :P i co sie dziwisz ze tanie zetor jest 100lat za mf czy innymi ciagnikami zachodnimi. a powiem ci ze naprawa przodku w 8441 kosztuje 3tysie prawie sie cały rozleciał po roku jazdy a dokładnie po 98mth. a co do samochodów to chciałem ci zobrazowac dlaczego nie jezdze rowerem. a teraz idz juz spac niech ci rodzice opowiedza nowa bajeczke o ciagnikach zebym miał oczym jutro z toba dyskutowac

hahaha wizyta na komendzie? co twój tatuś jest pewnie kimś ważnym na policji i pewnie zarabia ze 20tyś na miesiąc? i ty niekupujesz Zetora za 100tyś tylko od razu Fendta 936??? Bajki to tobie pewnie opiekunka opowiada o samochodach za 30tyś o których marzysz ;)

Opublikowano
Masz racje ;) Ja tylko doradziłem żeby brał Ursusa a nie MFa to odrazu wszyscy na mnie nasiedli i to wy żeście zaczeli :P

 

Niewiem stanął na polu i koniec, ani scholować bo jakaś blokada ani nic zrobić. Przyjechali podłączyli swój komputer coś pokombinowali i już, 15tyś w kieszeń i dowidzenia :) Dokładnie to zaczął komputer warjować, cała przyczyna

po pierwsze nikt na ciebie nie najezdza zato ze napisałes o ursusie tylko zato ze porownałes mf uzywanego do nowego zetora i zato ze piszesz głupoty o mf niemajac zielonego pojecia co w nich sie zepsuło tylko piszesz duze sumy za byle jakas awarje i wkoncu to sie przestaje robic smieszne i jutro specjalnie zadzwonie do korbanków spytac sie ile zechca za ustawienie komputera i napewno nie bedzie to 15 tysi.

Opublikowano
a4-wóz dla polskiego ludu tak samo jak b4

bmw e36 300tys idealny stan-kolejna bajeczka nawet niepytam jaki silnik bo i tak nie dozył 300tys ;)

Chyba jesteś tępy jak nie wierzysz że BMW lub inny niemiecki samochód z silnikiem 2.5l nie dożyje 300tyś. Jak ją sprzedawał 2tyg temu to miała 301985km :P Ale jak ty masz jakiegoś francuza lub japońca to sie nie dziwie że nie wierzysz :)

Gość Profil usunięty
Opublikowano

bodzio1108

Śmieszy mnie porównywanie nowego Zetora z 20 letnim MF pod względem awarii. Technicznie MF jest daleko przed Zetorem, a awarie po 20 latach to rzecz normalna. MF miał już dwadzieścia lat temu 4 półbiegi, Ursus i Zetor jeden. Do tego EHR, automatyczna blokada mechanizmu różnicowego, klimatyzacja, cicha kabina, dobra hydraulika- wielu z tych rzeczy do dziś nie ma w twojej wspaniałej Proximie.

Opublikowano

Ludzie czy wy jesteście normalni??? Ja nie porównuje nowego Zetora do 20letniego MFa, tylko pisze moje spostrzeżenia nt. jednego i drugiego ;)

Wracając do tematu to polecam Ursusa, dobry i tani w eksploatacji ciągnik.

Opublikowano
hahaha wizyta na komendzie? co twój tatuś jest pewnie kimś ważnym na policji i pewnie zarabia ze 20tyś na miesiąc? i ty niekupujesz Zetora za 100tyś tylko od razu Fendta 936??? Bajki to tobie pewnie opiekunka opowiada o samochodach za 30tyś o których marzysz ;)

wystarczy mi anonimowy telefon. mniejsza o mojego starego i ile zarabia. ja jak kupie ciagnik to mtz 820 nowego albo mb tracka ale narazie niejest mi drugi ciagnik tak bardzo potrzebny, a co do samochodów to mam dwa a6 i b4 zapraszam do mojej galeri oba widac jak chcesz to ci moge numery rejestracyjne podac i sobie sprawdzisz.

Opublikowano
hhahahahahahhahaha 15 tysi??? tempy jestes chłopaczku i tyle albo sie na pieniadzach neznasz. jak chcesz to moge ci załatwic jutro wizyte na komenedzie i bedziesz sie tłumaczył razem z tatusiem jak to sie policje ugaduje. dobrze ze sie pochwaliłes tym na forum :) i co sie dziwisz ze tanie zetor jest 100lat za mf czy innymi ciagnikami zachodnimi. a powiem ci ze naprawa przodku w 8441 kosztuje 3tysie prawie sie cały rozleciał po roku jazdy a dokładnie po 98mth. a co do samochodów to chciałem ci zobrazowac dlaczego nie jezdze rowerem. a teraz idz juz spac niech ci rodzice opowiedza nowa bajeczke o ciagnikach zebym miał oczym jutro z toba dyskutowac

 

To twój sąsiad troszke wybulił :P nie zgodze się ze stwierdzeniem że zetory są 100 lat za MF czy innymi ciągnikami zachodnimi ;) może jest prostrzy w wyposarzeniu i w budowie ale na pewno wykonuje taką samą prace jak niejeden MF lub jakiś inny ciągnik zachodni :)

Opublikowano
Chyba jesteś tępy jak nie wierzysz że BMW lub inny niemiecki samochód z silnikiem 2.5l nie dożyje 300tyś. Jak ją sprzedawał 2tyg temu to miała 301985km :P Ale jak ty masz jakiegoś francuza lub japońca to sie nie dziwie że nie wierzysz ;)

to ty jestes tepy kumpli w szkole mozesz na takie bajery czarowac bmw 2.5l benzyna, zagazowana wiesz tak sie składa ze sprowadzam rozne graty z zagranicy i powiem ci ze przy 300tys siedzenia to sie w bemce zapadaja elektronike szlag trafia a ten silnik to pewnie litre oleju na sto km juz brał. 300tys i idealny stan to zadnego samochodu nieznajdziesz. a teraz do moderatora forum; sorry ze zasmiecam forum tym chłamem ale koles dziala mi na nerwy, niema zielonego pojecia o ciagnikach pisze głupoty i wogule brak mi słow do niego. jeszcze raz sorry

Opublikowano
To twój sąsiad troszke wybulił :P nie zgodze się ze stwierdzeniem że zetory są 100 lat za MF czy innymi ciągnikami zachodnimi ;) może jest prostrzy w wyposarzeniu i w budowie ale na pewno wykonuje taką samą prace jak niejeden MF lub jakiś inny ciągnik zachodni :)

nie wybulił bo gwarancja to objeła zapłacił tylko za wyzywienie serwisu, no jesli chodzi o wykonanie pracy to tak ale jesli chodzi o wyposazenie to zetor wprowadza od niedawna takie nowinki techniczne jak były w 90 roku w mf

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez cemaxx
      Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
      Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.
    • Przez Mateusz_105
      Witam stoję przed zakupem ciągnika używanego i mam na oku te New holland td5010 / td80 ,Kubota m6060, farmtrac 675 którego wybrać a może coś innego?
    • Przez Sid1996
      Witam forumowiczów.
      Przymierzam się do zakupu mini traktorka 4x4. Do czego ma mi być potrzebny? W chwili obecnej głównie do ciągnięcia przyczepki max 600 kilo. W późniejszym terminie mam planach używać go do odśnieżenia kawałka podwórka i drogi dojazdowej ok. 30m., uprawy ok. 20 arów lekkiej ziemi. I teraz do sedna, co wybrać? Nowy typu Yato 4×4 YT-85830, CRONA CR254, czy używany japoński (jaki i gdzie - polecani sprzedawcy)? Budżet do 30 tysięcy (im mniej, tym lepiej).
    • Przez Romek112
      Cześć wszystkim!
      Potrzebuję porady od doświadczonych w temacie kukurydzy. Do tej pory u mnie na gospodarstwie (80 ha) królowały głównie ziemniaki, ale w tym sezonie chcę spróbować sił z kukurydzą.
      Mój główny koń roboczy to Zetor 16245 (ok. 160 KM). Maszyna silna i ciężka, więc uciągu mu nie brakuje, ale zastanawiam się, co pod niego najlepiej dokupić, żeby przygotowanie pola pod kukurydzę szło sprawnie i z głową.
      Głównie myślę o agregacie:
      Co polecacie pod taki ciągnik i taki areał? Myślałem o jakimś kompaktorze 4 lub 5 metrów (np. Lemken, Bednar albo nasze polskie typu Agro-Masz). Czy 16245 da radę w 5 metrach na średniej ziemi, czy lepiej zostać przy 4 metrach i mieć zapas mocy?
      Czy lepiej iść w kompaktora, żeby zrobić „lustro”, czy zwykła talerzówka z dobrym wałem wystarczy pod kukurydzę?
      Może macie kogoś konkretnego do polecenia, kto zajmuje się tym tematem, jakaś firma na terenie podkarpackim?
      Druga sprawa to siewnik, celuję w 6 rzędów z podsiewaczem nawozu. Macie jakieś sprawdzone modele, które nie kosztują miliona, a robią dobrą robotę z tym Zetorem?
      Z góry dzięki za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
    • Przez Krzyszt0f
      Witam, ciągnik Massey Ferguson 7s155 jaką skrzynię wybrać dyna 6 czy dyna vt? Jak polecacie? Wiadomo że bezstopniowa wygodniejsza ale czy jest sens? Ciągnik będzie jako główny na gospodarstwo czyli orka uprawa obornik gnojowica prasa itp, najdalej pole jakie mam to 7 km od domu a tak to mniej więcej w okolicy 1/2km. Już byłem zdecydowany na dyna 6 (tym bardziej że obecny ciągnik mam na dyna 4) ale tak widzę że co raz więcej rolników bezstopniowe bierze i coś w nich musi być 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v