Polecane posty

Finek    2

Wiecie co, każdy tylko mówi że skrzynia w mf pada, ale jak jakiś konkret podać to nikt nie poda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Finek@ mądrze piszesz,wg,mnie to jakieś gadanie o skrzyniach w fergusonach to nieprawda,wiem tylko tyle e czasami wodziki od skrzyni się wycierają,ale to nie jest poważna awaria ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no wlasnie zgadzam sie z finkiem taki sam problem mialem z mtz'tami mowiono ciagle ze sie leje a nikt nie powiedzial z kad dokladnie tak samo jest tutaj uslyszal o skrzyni to odrazu jest przeciwny wszystkim MF a nawet nie wie co w tej skrzyni siadlo


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

co do tych wodzików to wystarczy boczną pokrywe odkręcić,albo wymienić wodziki na nowe,albo nadspawać spawarą,lepiej to pierwsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Lepiej nie kombinować, założyć nowe i mieć spokój na kilka lat ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dante    8

No w tamtym fergusonie to narzeka na skrzynie bo biegi mu ciężko wchodzą .

Chodziło o hałas na zewnątrz jak jedzie to już go z daleka słychać w porównaniu z innymi ciągnikami .

A nie wiem na jakim oleju on jeździ ale znając go to lichy z niego mechanik i wątpię żeby regularnie wymieniał olej itp.

A jeśli chodzi o spalanie z tym pługiem jeśli ma napęd to przód mu dobrze dociążyć żeby miał zaparcie i zależy kto ma jakie ziemie , jak u mnie te piachy jak orzesz nie dociążonym to tak ma siły ale jest poślizg i zwiększa się zużycie paliwa .


Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.com/user/904Turbo?feature=mhsn#p/a/u/2/-My80dBQcp4


Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

no to jak leje jakies oleje najtansze to nie dziwne ze skrzynia siada a co ma halas na zewnatrz wazne ze jak sie jedzie zeby bylo cicho i wygodnie nie rozumiem Cie z tym stwierdzeniem ;)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

chałas mogły powodować tryby na jakimś biegu,albo sie już wyrobiły,albo tryb opdał na dół i tarł coś takiego ;)

raczej nie zdaża sie to w każdym MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
"Co do części napewno są tańsze tylko ursus popsuje się 10 razy a ferguson ani razu kto więcej zapłaci??" - bardzo dobry żart ;) chyba najlepszy jakie słyszałem B) Na forum jest więcej tematów i postów nt awaryjności MFów niż Ursusów, a Ursusów jest chyba więcej nie??? W MFie popsuje się jakiś głupi trybik w skrzyni czy jakiś czujnik i naprawa wonosi baaardzo dużo, a za taką kase to Ursusowi zrobisz kapitalny remont skrzyni i jeszcze sporo zostanie B)

 

 

Popieram ursusy są tańsze pod względem naprawczym a gdy się zepsuje to nie wzywamy serwisu jak wyglądało by to przy MF-ach,tylko wszystko możemy naprawić sami na własną ręke B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzielnicowy    0

Mojego taty bliski znajomy zakupił mf 3690(130km 96r) rok temu,i od tego czasu ciągnik chodził jak "chciał" nie raz gasł mu na polu i jak miał ochote to zapalił a jak nie to na hol do domu.Do tego doszło jeszcze awarie skrzyni biegów,sami mechanicy powiedzieli ze naprawa to koszt około 7 tys zł i nie dali gwarancji czy będzie chodziła bezawaryjnie!(znikały biegi,a jak już były to wyskakiwały i bardzo ciężko chodziły !) Już na samym końcu zaczął odmawiać współpracy podnośnik i napęd wom !(zacinał sie,nie zawsze podnosił i tez czasami nie obracał pługa) I już na dokładkę podczas pracy z pługiem pękła oś prawego koła i zmasakrowała cały prawy bok kabiny !

Jedynie co w nim chodziło poprawnie to światła i radio ! A końcowy efekt był taki ze sprzedał go za 30 tyś mniej niz go kupił rok temu !

Ciągnik od zakupu pracował na olejach polecanych przez producenta (łaczny koszt ok300zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ja bym kupił napewno MF. ursus nowy nie wytrzyma tyle co stary mf a o komforcie pracy juz nie wspomne. zreszta co do czesci to niesa takie drogie tylko ze trzeba czekac na nie

 

No w tamtym fergusonie to narzeka na skrzynie bo biegi mu ciężko wchodzą .

Chodziło o hałas na zewnątrz jak jedzie to już go z daleka słychać w porównaniu z innymi ciągnikami .

A nie wiem na jakim oleju on jeździ ale znając go to lichy z niego mechanik i wątpię żeby regularnie wymieniał olej itp.

A jeśli chodzi o spalanie z tym pługiem jeśli ma napęd to przód mu dobrze dociążyć żeby miał zaparcie i zależy kto ma jakie ziemie , jak u mnie te piachy jak orzesz nie dociążonym to tak ma siły ale jest poślizg i zwiększa się zużycie paliwa .

hhahahahahahahha mf głośniejszy od ursusa naprzykład? no moze i tak bo w mf silnik słychac a w ursusie silnik, skrzynie ,zwolnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
Mojego taty bliski znajomy zakupił mf 3690(130km 96r) rok temu,i od tego czasu ciągnik chodził jak "chciał" nie raz gasł mu na polu i jak miał ochote to zapalił a jak nie to na hol do domu.Do tego doszło jeszcze awarie skrzyni biegów,sami mechanicy powiedzieli ze naprawa to koszt około 7 tys zł i nie dali gwarancji czy będzie chodziła bezawaryjnie!(znikały biegi,a jak już były to wyskakiwały i bardzo ciężko chodziły !) Już na samym końcu zaczął odmawiać współpracy podnośnik i napęd wom !(zacinał sie,nie zawsze podnosił i tez czasami nie obracał pługa) I już na dokładkę podczas pracy z pługiem pękła oś prawego koła i zmasakrowała cały prawy bok kabiny !

Jedynie co w nim chodziło poprawnie to światła i radio ! A końcowy efekt był taki ze sprzedał go za 30 tyś mniej niz go kupił rok temu !

Ciągnik od zakupu pracował na olejach polecanych przez producenta (łaczny koszt ok300zł)

 

Współczuje komuś takiego trupa miec ;) W końcu radio jest ważną rzeczą w wyposażeniu ciągnika B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek
No akurat w naszej okolicy wtedy przybyły trzy MFy i we wszystkich trzech sie skrzynie posypały ;) czysty przypadek no B) Jeden był z 99roku

a mój sasiad ma proxime 8441 roczna kupił ja nówke i własnie jutro maja mu przodek robic i jak bym myslał tak jak ty to zetor juz by był dlamnie gówn** dodam ze ciagnik obrobił 30h głownie w transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Mojego taty bliski znajomy zakupił mf 3690(130km 96r) rok temu,i od tego czasu ciągnik chodził jak "chciał" nie raz gasł mu na polu i jak miał ochote to zapalił a jak nie to na hol do domu.Do tego doszło jeszcze awarie skrzyni biegów,sami mechanicy powiedzieli ze naprawa to koszt około 7 tys zł i nie dali gwarancji czy będzie chodziła bezawaryjnie!(znikały biegi,a jak już były to wyskakiwały i bardzo ciężko chodziły !) Już na samym końcu zaczął odmawiać współpracy podnośnik i napęd wom !(zacinał sie,nie zawsze podnosił i tez czasami nie obracał pługa) I już na dokładkę podczas pracy z pługiem pękła oś prawego koła i zmasakrowała cały prawy bok kabiny !

Jedynie co w nim chodziło poprawnie to światła i radio ! A końcowy efekt był taki ze sprzedał go za 30 tyś mniej niz go kupił rok temu !

Ciągnik od zakupu pracował na olejach polecanych przez producenta (łaczny koszt ok300zł)

 

Kolego ten traktor co opisujesz ma 190 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Bodzio1108 można wiedzieć za ile tego mf kupiłeś, który rok, ile mtg ???

We wrześniu 2006 kosztował 50tyś, rocznik 94, mth na liczniku było coś ok. 5tyś, niebyło widać żeby był zaniedbany czy coś ;)

Teraz ma go gościu z okolic Wrocławia B)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

MF 3645 ma 145km i byl produkowany do 1995r więc nie mógł być z 1996r B)

 

A wszystkie oleje za 300zł do tego ciagnika to chyba żart jest bo za tyle to chyba Hipol tylko ale on tez nie jest tani teraz ;) 300zł to oryginalny filt do hydrauliki kosztuje B)

No chyba że niektórym sie wydaje że oleje to sie tylko w silniku zmnienia a w skrzyni moze byc 20lat jak tak to 300zł wystarczy B)

 

A te objawy co mówisz to typowy zły olej moze opiłki z hamulców w skrzyni biegów.

 

Twoja wypowiedz nie ma rzadnych konkretow i kupe błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej polecany przez producenta około 300zł może chodziło ci o silnikowy bo do skrzyni to za 300zł nie wymienisz oleju chyba że na dolewkę kupił ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john6630    0

Ja wziął bym MF miałem MF ale go sprzedałem i nie narzekałem na niego bo dobrze się sprawował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzielnicowy    0

Pablo21 Chodziło Mi jak najbardziej o olej do skrzyni biegów i serwis zażądał ok 300 zł,tylko nie powiem za ile litrow bo sie nie pytałem !

I pozatym nie jestem po to żeby z tobą dyskutować o MF ponieważ nie posiadam zadnego,tylko napisałem to co sie działo z mf znajomego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj