Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jolka

Bałagan w ARiMR

Polecane posty

Jolka    0

mam takie pytanie czy ktoś z was jest w takiej sytuacji że posiada w ARiMR jeden numer identyfikacyjny a jego współmałżonek drugi , bo u mnie tak to funkcjonowało do tej pory a teraz agencja mnie wzywa do złożenia wyjaśnień.jakoś wcześniej nikt nie mówił że tak nie można :P (czasem tylko jakiś błyskotliwy urzędas zapytał po co nam dwa numery)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    176

A macie rozdzielnośc majątkową ?

Bo jesli macie to mogą wam skoczyć :P .Ale jeśli nie macie to mogą byc nie liche problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka    0

nie nie mamy rozdzielności majątkowej ,tylko ja mam jeden numer na swoje gospodarstwo odziedziczone po rodzicach a mąż ma ma na swoje które znajduje się ok kilometr dalej ja mam plan rolnośrodowiskowy na swoje działki a mąż brał pieniądze z SPO wydawało się że tak jest rozsądnie ale teraz to mam trochę stracha....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

deer    176

Dla arimr podstawą jest rozdzielnośc majątkowa no i dodatkowo muszą być to dwa oddzielne gospodarstwa. Interpretacja zalezy jednak od samych urzędników. Tzreba sie przygotować na rozmowę i przynieś paiery które by potwierdzały powyższą sytuację i pewnie jak nie trafisz na jakichś nadgorliwców to powinno być dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka    0

po dwóch wizytach w agencji wiem tyle że .......w nowych wnioskach obszarowych na 2009 r jest rubryka na pesel i zgodę współmałżonka i wtedy system pokazuje istniejący juz numer mój przypadek jest trochę skomplikowany bo mamy wlasne zobowiązania i nie wiadomo co z tym zrobić......(bez komentarza) rozdzielność majątkowa i separacja nie dają prawa do dwóch numerów tylko rozwód-niezła interpretacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    0

Witam,

Chciałbym sie dowiedzieć jak rozwiązaliście problem:http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13503-balagan-w-arimr/page__p__243678__hl__rozdzielność%20majątkowa__fromsearch__1#entry243678 ponieważ ja jestem w identycznym połozeniu i bardzo był bym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Dziękuje.

Robert

 

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×