kamil1985

Młody rolnik 2017/2018

Polecane posty

sumek666    5085

Ludzie ale bajdużcycie.

OR ma 90 dni na rozpatrzenie wniosku o płatność.

OR ma 30 dni na rozpatrzenie poprawki.

Warszawa ma 14 dni na wykonanie przelewu.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    123

Dobrze mówisz kolego bo jakby było tak jak co niektórzy piszą to zapewne jeszcze 2015r by obsługiwali i nie wypłacali bo ciągle byłoby coś do zmiany. Teoretyczne mają 90 dni i w tym terminie powinni zrobić poprawki i wypłacić kasę. Ale jakoś im się to nie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1

Wiec czy jest taka możliwość by zadzwonich do pani która obsluguje mój wniosek jeśli stwierxzi ze został juz wysłany do warszawy, odebrać maszyny płatność faktury 14 dni ?? Co wy na to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085

2 tygodnie Cię nie zbawią. FV musisz mieć z datą PO wpłynięciiu przelewu na konto. 

Jeżeli diler zgodzi się wystawić FV za miesiąc to spoko. 

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1
4 minuty temu, sumek666 napisał:

2 tygodnie Cię nie zbawią. FV musisz mieć z datą PO wpłynięciiu przelewu na konto. 

Jeżeli diler zgodzi się wystawić FV za miesiąc to spoko. 

 

No troszkę mogą zbawić maszyna potrzebrak na juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Panowie czy po przekazaniu gospodarstwa przez rodziców na mnie mogę przed składaniem wniosku byc właścicielem i zaciągnąć kredyt ok 30 tys.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    123
22 minuty temu, sumek666 napisał:

2 tygodnie Cię nie zbawią. FV musisz mieć z datą PO wpłynięciiu przelewu na konto. 

Jeżeli diler zgodzi się wystawić FV za miesiąc to spoko. 

 

Maszyny można kupować po otrzymaniu pozytywnej decyzji i nie robią z tym problemu bo sami wiedzą jak płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085

mi babeczka  mówiła, że dla świętego spokoju FV po wypłacie środków. maszyny już mam na podwórku :P a kasy nie


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danman    0
1 godzinę temu, PerezStunt napisał:

Co do poprawek to mają 90 dni na przelew nie od dnia złożenia wniosku o 1 ratę tylko 90 dni od złożenia poprawnego wniosku, więc licz 90 dni od akceptacji poprawek...

Tylko że ja miałem poprawki do biznesplanu a nie do wniosku o płatność pierwszej raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawełWie    11
15 godzin temu, sumek666 napisał:

Ludzie ale bajdużcycie.

OR ma 90 dni na rozpatrzenie wniosku o płatność.

OR ma 30 dni na rozpatrzenie poprawki.

Warszawa ma 14 dni na wykonanie przelewu.

Sprawdzimy- mi w pt mija 14 dni od zlecenia wypłaty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol323    104
Sumek666 ja tez mam juz zamówione maszyny żeby można bylo na wiosnę działać nowym, a to brałeś na WZtke czy tylko zaliczka i czekasz kiedy przyjdzie kasioru na mlodego wtedy zapłacisz za maszyny?

Mały, Skromny, Lubiany, ŁośQ :D
Pozdrawiam ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085

Płaciłem z własnej kieszeni całość i mam fakturę zaliczkowa. Coś jak WZ. Później ta się anuluje i wystawi normalną FV.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemok1992    1
19 godzin temu, sumek666 napisał:

2 tygodnie Cię nie zbawią. FV musisz mieć z datą PO wpłynięciiu przelewu na konto. 

Jeżeli diler zgodzi się wystawić FV za miesiąc to spoko. 

 

No troszkę mogą zbawić maszyna potrz

 

A jak tam wlkp ma ktoś jakieś wieści? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085
1 godzinę temu, luka1207 napisał:

Panowie w ile czasu jest na zakup maszyn po otrzymaniu przelewu?

 

3 lata


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cham    0

witam.

ktoś coś wie dokładniej na temat okresu urządzania gospodarstwa ,czy jeśli ziemia "cały" 1,13 ha widnieje na mnie od października 2015 kupiłem okazyjnie, mój stary nie chciał jechać do notariusza ,im zależało na sprzedarzy ,bałem się że ktoś mnie ubiegnie.nie składałem osobiście wniosków o dotacje ojciec składa razem ze swoim,ani nie rejestrowałem zwierząt ,tym bardziej żadnych działalności nie prowadziłem.ktoś może się wypowiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2710

Czy stosowanie kwalifikowanego materiału siewnego kwalifikuje się za 1 pkt jako postęp biologiczny? Co jeśli uprawiam tylko qq i trawę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifarifa    16

Punkt za materiał otrzymasz, jezeli nie stosowałes dotychczas kwalifikatu. Jezeli stosowales i  zadeklarujesz we wniosku,ze dalej bedziesz stosowal to i tak nie nalicza tego 1 punktu, bo stosowales juz go wczesniej i dla nich to zaden postep. Miałem identyczny przypadek, punkt za to mi odjeli na etapie weryfikacji wniosku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Inaczej tego chyba nie zweryfikują. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącze sie do pytania o postęp biologiczny. Zajmuje sie warzywnictwem i zbóż sieje od 0.5ha do 1 ha. Czy jeśli zaczne na taki areał kupować kwalifikat to otrzymam ten punkt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jeśli wcześniej nie kupowałeś to tak.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z punktem za innowacyjny produkt? Bo jeżeli dobrze rozumie to chodzi o np. uprawe nowego warzywa. Mam 8ha i chciałbym wprowadzić do uprawy np. seler- to jaki min areał by musiał tego być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2710

A co z uprawą qq i trawą? Do nich nie składa się o dopłatę do zwrotu... 

Ewentualnie ile musi być tego zboża minimalnie? 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085

Damian u mnie przeszła FV za zakup kwalifikatu kukurydzy. Na potwierdzenie wzięli sobie wniosek z dopłat bezpośrednich, że zostało zasiane i zgłoszone.

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez ludwik1977
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje traktor  Lamborghini w przedziale mocy 110 do 130km i jakie są różnice w cenie między wielkościami i ile kosztuje przedni TUZ i WOM do takiego traktora proszę o możliwie szybką odpowiedź. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj