adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    5580

Saherbu już nie ma :) trzeba było opryskac stomp 2.5+4 devrinol, ale to około miesiąc temu, nawet jak były już chwasty, to wypielilbys to co herbicyd przepuścił a potem już by czysto było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borczok    7

Panowie  mam pytanie. Moge wjechac d teraz na kwieciaka  a za 3-4 godziny pociagnac na  grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

Saherb jeszcze jest😜

Ogólnie jest czysto, ale lada dzień się zacznie. Jesienią był devrinol i ładnie trzymał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

@Borczok najpierw to zobacz czy ten kwieciak jest, u siebie wczoraj patrzyłem na truskawkach spod folii to kwieciaka nie zauważyłem, ten szkodnik tak wcześnie z wiosny nie atakuje, nieraz bywało tak że tych spod folii na kwieciaka nie pryskalem bo go po prostu nie było, raczej bym przedziorka i roztocza szukał :) a co do pytania, to możesz tak zrobić

@Agrest ten Saherb przed zbiorami będzie rzutować potem na plonie, także jak chcesz, nigdy nie używałem go przed zbiorami, ale na etykiecie chyba jest z tego co pamiętam że do kwitnienia mozna. 

 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25517

No tak chyba jest. O płonie nie ma mowy bo 3 owoce to nie plon.

Zobaczę jeszcze bo jest tego aż12 arów😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anula01    3

A goltixem to mozna teraz pryskac?na zwykla polowa uprawa?wczesniej byl stomp.truskawka ledwo od ziemi stoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Umnie włoskie odmiany boleją do tej pory po stompie.  Goltixem radził bym z osłoną herbicydowa (rumba,honey przyjmuje go bez problemu ) nie pryskać po krzakach.

@Borczok może da się mieszać te twoje opryski.  Ja na 2 dzień pryskalem jeśli była jakaś niewiadoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mówiłem Ci @zimnepiwo zostaw ten stomp na wiosnę, weź venzar to się nie chciałeś słuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pisałem zostaw w spokoju ten stomp wiosną a nie stosuj go 😄😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manys111    0

Witam. Temat truskawek itp z czystym sumieniem odsyłam do https://sobeckidoradztwo.pl/filmy

znajdziecie tam wszystko co potrzeba i mozecie sie wymienic spostrzezeniami i zaczerpnac fachowej porady.

Odpowiedz nie ma na celu niepotrzebnego reklamowania czy zasmiecania tematu...

po prostu chce polecic pewna osobe. Moze ktos znajdzie tam odpowiednia pomoc. pozdrowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30
48 minut temu, racyl napisał:

mówiłem Ci @zimnepiwo zostaw ten stomp na wiosnę, weź venzar to się nie chciałeś słuchać

 

26 minut temu, racyl napisał:

pisałem zostaw w spokoju ten stomp wiosną a nie stosuj go 😄😂

Czytasz co piszesz 🥴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, zimnepiwo napisał:

Umnie włoskie odmiany boleją do tej pory po stompie. 

 A to ja też napisałem ? I pewnie też go stosowałem na twojej plantacjii ? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

Pokaż mi ten post w którym odradzałes użycie stompu wiosną . A pamiętam to gdy doradzałes w kwestii nawodnienia . Doradca, inżynier 😤

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mało to razy ? tylko ty czytasz tak ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Chce zacząć przygodę z fertygacją jest tu ktoś kto by mi mógł mi troche pomóc ?

Jak to jest z stężeniem ? Moge rozrobić np jakiś kristalon 18-18-18 np 10kg w bańce 100l i pobierać z tego dozownikiem inżektorowym przez 1 godzine ? 

T-tapy mają wydajność 5l/m, studnia podobno 20m3(ale tego nie sprawdzałem jeszcze)

Jak to obliczyć żeby nie spieprzyć roboty już na starcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Napisano (edytowany)

W beczce stężenie masz dowolne, ważne jest co idzie już docelowo pod krzaki. Przy studni 20m3/h uda ci się jednocześnie zasilić 4000m taśm o wydajności 5l/h/m. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
Napisano (edytowany)
12 minut temu, Tomasz0611 napisał:

W beczce stężenie masz dowolne, ważne jest co idzie już docelowo pod krzaki. Przy studni 20m3/h uda ci się jednocześnie zasilić 4000m taśm o wydajności 5l/h/m. 

To wiem tylko ile tego ma iść pod krzak ? Jak to ułożyć.

Czytałem że stężenie nie może przekraczać 3%. Czyli jesli w godzine podlewam 20m3 to nie moge przekroczyć 60kg nawozu ? 

Jest przykładowy program z yary i teraz patrząc np na początek kwitnienia moge rozrobić w beczce te 15kg czerwonego i 35 niebieskiego i podać to w godzine ?

trus1.jpg

Edytowano przez sosyn94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580
Napisano (edytowany)

To wszystko zależy jak wilgotną masz glebę, jak pogoda jest mokra, dobrze nawilzona to można iść w wysokie stężenie(te 3%), jak jest sucho, wtedy stężenia trzeba ogeaniczac. 

Ja bym to podzielił na dwa cykle podlewania(raz i potem za 3-4dni drugi raz) , lepiej dawać częściej a mniejsze stężenia, tak żeby nie zrobić za dużego zasolenia w strefie korzeniowej. 

Ja mam takie pytanie, macie wymiatarki do liści, jakie macie zamontowane szczotki, bo myślę sobie coś zbudować, i nie wiem jakie szczotki wybrać tak żeby to dobrze chodziło. 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkwm    1

U mnie truskawki są w dołku. Na wiosnę dałem Rosafert 5, potem na chwasty, asashi z aminokwasami, a ostatnio topsin, uzupełniłem azot, bor i wapń. Liście robią się czarne od brzegów, a korzenie wyglądają tragicznie. Nie wiem, co robić. Boję się, że wykończę je teraz dając na chwasty.  Dotyczy to części plantacji, ale ostatnio zauważyłem, że na pozostałej części pojedyncze liście też dostają czarnej obwódki.

2.png

3.png

4.png

1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
2 godziny temu, Tomasz0611 napisał:

To wszystko zależy jak wilgotną masz glebę, jak pogoda jest mokra, dobrze nawilzona to można iść w wysokie stężenie(te 3%), jak jest sucho, wtedy stężenia trzeba ogeaniczac. 

Ja bym to podzielił na dwa cykle podlewania(raz i potem za 3-4dni drugi raz) , lepiej dawać częściej a mniejsze stężenia, tak żeby nie zrobić za dużego zasolenia w strefie korzeniowej. 

Ja mam takie pytanie, macie wymiatarki do liści, jakie macie zamontowane szczotki, bo myślę sobie coś zbudować, i nie wiem jakie szczotki wybrać tak żeby to dobrze chodziło. 

Ja zamontowałem do pająk do przewracana siana dwie okrągłe które służą do wymiatania przy kraweznikach i elegancko idzie.

Co do tej fertygacji to sam sobie wszystko układasz czy bazujesz na czyms ? Sa gdzies podane wartosci ile i czego truskawka musi dostac w poszczegolnych fazach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5580

Jest trochę tego w internecie, ogólnie to sobie przeliczylem ten program yary kiedy ile czego + do tego korekty uwzględniające zawartość tego co mam w glebie.

Ja chce zrobic z starego rozsiewacza do nawozów, tylko nwm jakie szczotki wybrać żeby nie były za twarde ani za miękkie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Jest trochę tego w internecie, ogólnie to sobie przeliczylem ten program yary kiedy ile czego + do tego korekty uwzględniające zawartość tego co mam w glebie.

Ja chce zrobic z starego rozsiewacza do nawozów, tylko nwm jakie szczotki wybrać żeby nie były za twarde ani za miękkie. 

Zadzwoń tam, jak mu powiesz ze chcesz do truskawek to bedzie wiedział o co chodzi

Screenshot_20210501-163117_WhatsApp.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnepiwo    30

@mkwm może to oznaki przemrożenia po zimie(na pierwszym zdjęciu), reszta po przymrozkach wiosennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

U mnie jakoś Dziwnę te truskawki. Elsanta i Grandarosa zaczyna kwitnąć a w Clery nic nie widać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj