Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witek    2

Hej chce kupic jakis agregat tylko sam nie wiem jaki napewno 3m i zeby nie był składany bo chce zeby miał siewnik poplonu...interesuja mnie 3 firmy

EXPOM AJAX

UNIA KOS

kongskilde DELTA ??

a moze jeszce cos innego czekam na wszystkie opinie

W kwestii jakości zdecydowanie prowadzi Delta (o dziwo ma niższe zapotrzebowanie na moc w porównaniu z krajowym sprzętem)

natomiast cenowo KOS wydaje się być dosyć przyzwoity(niemiałem styczności z nim w praktyce)

A i jeszcze w ubiegłym roku pracowałem Brodnicą tyle, że 2,6metra i niebyło powodów do nażekań

piootr    3

Ja polecam DELTE bo sam mam od roku i jestem bardzo zadowolony , siewnik poplonów mam NORDSTEN i siałem nim trawe , rzepak , gorczyce

wykonanie lepsze jak unia , jakość pracy też a cena nie jest wiele większa wg mnie warto dołożyć pare groszy i kupić KONGSKILDE

Wiadomość z agroFakt.pl

1rajdzik    14

wiadomo każdy chwali swoje, i choć czasami narzekamy na rodzimy sprzęt to myslę, że jednak można zaufać firmie z Gliwic MANDAM. Kultywator ten posiada łapę oraz gęsiostópki Lemkena i widzę że są naprawde trwałe... Oferują także powdójny wał (rurowy i płaskownikowy), siewnika nie brałem bo wykorzystuję tego od nawozów.

www.mandam.com.pl

piootr    3

gdyby konskilde był gorszy od unii to bym go nie chwalił nie należe do takich co tylko to co mają jest super :huh:

1rajdzik    14

wierną kopią można nazwać bliźnięta jednojajowe, a nie kultywatory Lemken i Mandam. Mandam posiada z Lemkena łapy i gęsiostópki oraz układ talerzy a reszta to już polski pomysł, chyba co ? Inaczej są zbudowane wały w systemie tandem, polski uważam za bardzo oryginalny, ponieważ pierwszy ugniata, a drugi kruszy ziemię (zrobiony z płaskowników).

abuk14    1

Też kiedyś widziałem nowego Mandama i rzeczywiście ciekawie rozwiązanie z tymi wałami.

Obok stał Kos i wydaje mi się, że Mandam był troszkę lepszej jakosci ( grubsza stal ) a co do jakości tak na żywo to nie mogę ich porównac.

1rajdzik    14

no i Mandam jest cięższy (porównuje 3m modele) o około 300 kg czyli lepiej wbije się w ziemię i jest trwalszy, bynajmniej logicznie tak wynika :huh:

1rajdzik    14

napisałem trwalszy, bo uważam że Mandam ma solidniejszą konstrukcję.

kuba99    0
Hej chce kupic jakis agregat tylko sam nie wiem jaki napewno 3m i zeby nie był składany bo chce zeby miał siewnik poplonu...interesuja mnie 3 firmy

EXPOM AJAX

UNIA KOS

kongskilde DELTA ??

a moze jeszce cos innego czekam na wszystkie opinie

mam KOS-a .Żadna rewelacja.Kretyńskie mocowanie ostrzy na jednej śrubie/teraz już to zmienili/.Można je łatwo zgubić,szczególnie,jak są trochę poddarte.I nawet się nie zorientujesz,zanim nie podniesiesz agregatu.

A w ogóle UNIA przestała mi się podobać,ze względu opryskliwość ich pracowników.Zadzwońcie do Grudziądza,i spróbujcie się czegoś dowiedzieć,zwłaszcza w sezonie.Normalne chamstwo.

1rajdzik    14

zastanawiałem się na Rolmako nie pamiętam już jak to sie przedstawiało cenowo w porównaniu Mandamem, ale gliwicki chyba był wówczas tańszy. Nie wiem jak jest obecnie. Chcesz zdjęcia jak robi Mandam, co prawda na niezbyt ciężkiej ziemi ale efekt interesujący...:rolleyes:

krzysiu    5

a ja mam 110KM Zetorka i nie mam już pojęcia czy uciągnie 3m podorywkowy i nie mam jak sprawdzić np. Delte z podwójnym Cracerem

piootr    3

w sąsiedniej miejscowości kupił delte do takiego zetorka ale chyba 2,6 m z tego co widziałem ze zwykłym wałem ja chyba do swojej delty dokupie 2 wał , mam 3m i 110kM 6 garów ma co robić 130 kM to jest optimumu do 3m w mojej okolicy

Slavo    6

myśle że twój zetorek pociągnie, ale jak na resorach to może mieć ciężko, ja miałem 3mKOSA na resorach przy 1614 i tak akurat pasował, teraz mam Claasa 160koni i ciągniczek wcale go nie czuje, w tym roku planuje go zmienić na Kosa 3,7m ewentualnie jakiś zagraniczny 4m. Z KOSa jestem zadowolony, jak dobrze sie go ustawi to równiutkie pole zostaje po nim!

MaxiKing    0

Mam pytanie bo chce kupic gruber do 1014 i nie wiem do końca jaki wielu znajomych mówiło ze 3m ale na moje to troche duzo jak na niego zwazywszy ze trzeba miec predkosc do tej pracy B) co o tym sadzicie i co mi doradzicie z wałem rurowym czy talerzówką ?????

kris14    259

Kumpel przy 1014 grubera 3m. marki Fortshritt i sobie bez problemu pyka B)

Sąsiad to nawet przy 914 ma 3m. KOS'a.

Więc ja bym brał 3m, jeśli chcesz go przeznaczyć tylko do podorywki, bo przy głębszej pracy sobie nie da rady B) A jeśli nie 3m. to proponuję 2,6m. :)

LukaszZduny    0

ja proponuje 2,6m. w 3 metrowym da rade ale lepiej szybciej jezdzic zeby bylo lepsze mieszanie resztek pozniwnych

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie bierz 3m, nie poradzi sobie ten Ursus. My mamy 2,20m grubera Forrshtrit z talerzówka w tyle i ciągamy Zetorem 8045. Dobrze sobie radzi, ale na 3m powinna być moc co najmniej 130km. Propo talerzówki lepiej weź wał strunowy z płaskowników, po talerzówce nie jest takie równe pole. Grubera bym ci polecił jakiegoś z firmy Mandam... B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez arturooo
      Witam, sprzedam agregat ze zdjęcia 3m waga 1015 kg, bardzo masywny zdjęcie tego nie oddaje, profile ścianka 6mm zresztą waga mówi sama za siebie. Zespoły łozyskowe marki FAG znawcy wiedzą co to za marka. Regulacja na łożyskach oporowych, 21 zębów prostych. Agregat jest nowy wykonywany tak jak dla siebie. W razie jakichkolwiek pytań chętnie udzielę info pod nr tel jak i tutaj na forum.
      Zapraszam do kontaktu
      Cena 9800zł do uzgodnienia
      tel 510690026

• Przez eddi87
      Witam, planuje zakup agregatu 2.1m do c360 i mam do wyboru bomet na łańcuszku za 2700 lub dziekan Apollo na docisku pływający za 3150. Wg was w który lepiej zainwestować? Ziemie pierwsza druga klasa pagórki.
    • Przez andriej81
      Witajcie mam zamówiony taki ciągnik, głównie do sadu ale pracował by również trochę w polu. I teraz mam takie pytanie. Czy da on radę z agregatem 2.8 agrofactory a może lepiej wziąć 2.3 żeby bez problemu go ciagnac? Agregaty z przednim wlkiem i spulchniaczami śladu. Dodam, że traktor waży niecałe 3 tony ale wyposażony będzie w przedni tuż i zawsze można mu trochę dołożyć.
    • Przez Arek
      Sprzedam pług Unia IBIS 3+1 odkładnica XXL na zabezpieczeniu resorowym nonstop, siłownik liniowania.
      Lemiesze, dłuta i płozy boczne wymienione kilka ha temu.
      W komplecie dwa kroje talerzowe, których nie widać na zdjęciu.
      Powiat łowicki, woj. łódzkie.
      Cena 16500 do negocjacji.
      Tel 607 545 273