Skocz do zawartości
szpeniek26

Ciśnienie oleju

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

MiRol    18

@szpeniek26 to chyba troche niskie masz to cisnienie po rozgrzaniu ;) ile mth ma juz ten pronar?

szpeniek26    4

Mam około 1600 mth takie było od nowości , sąsiad też ma pronara i też ma takie ciśnienie, pytałem w serwisie to powiedzieli mi że te silniki tak mają ;)

sebe1033    62

a jeszcze przy jakich obrotach mierzyłeś bo jak przy minimalnych i od nowości nie spadło to nie masz co się martwić ja w swoim 1987 mam coś około 3 .Kiedyś przy koszeniu miałem ciut powyżej minimum i przy szybkim zawracaniu na 7 ciśnienie spadało przez chwile do zera ;):(:(

MiRol    18
Mam około 1600m mth takie było od nowości , sąsiad też ma pronara i też ma takie ciśnienie, pytałem w serwisie to powiedzieli mi że te silniki tak mają ;)

no jesli tak powiedzieli to moze itak, no ale mtz maja takie same motory a tam jakis wyzsze, no a na jakich obrotach miales te 0.2 mpa?

szczewko    31

To masz dobre cisnienie.Panowie nie popadajmy w paranoje nie wszystkie silniki musza miec po 0,6mpa.0,2 na wolnych obrotach o nie jest zły wynik,na ciepłym tez jest przyzwoicie.Napisz jeszcze jaki olej lejesz do silnika i po jakim przebiegu masz takie cisnienie?

szpeniek26    4

Superol Falco, to ciśnienie to miał takie odkąd go kupiłem.Mam go już 6 lat (1600mth), myśle że jakby miało się coś popsuć to już by dawno nawaliło, bo u mnie lekkiego życia to on nie ma ;)

Kizo    5

0,2 Mpa przy bardzo dobrze rozgrzanym silniku to jest niezły wynik. Dla tych co łamią sobie głowę czy nie ma za małego ciśnienia w swoim silniku dodam że minimalne ciśnienie jakie powinien mieć silnik spalinowy wynosi 0,35 bar a więc 0,035 mpa lub jak kto woli 5 psi a czujniki oleju mają nastawione minimalne ciśnienie już od 0,4 bara.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

od 20 lat mam ok 2 atm i silnik nie dotykany od nowości.

DarekD    56

jeśli silnik jest wypracowany to zazwyczaj jest problem z ciśnieniem na wolnych obrotach ,a tutaj jak podajecie( 2 do3 atm) są to wyniki jak najbardziej pożądane . To ,że na wysokich nie wzrasta aż tak znacznie to kwestia ustawienia zaworu przelewowego . Najważniejsze jest to co podaje producent w instrukcji obsługi , jeżeli wystarczy 3,5 to pewnie tak ma być . Piszecie, że przy niskich wartościach ciśnienia też chodzą od wielu lat i nic się nie dzieje ?A oglądał kto silnik od środka , tłoki ,tuleje :)

fredf9    3

Ostatnio zauważyłem ze w moim mtz-cie spadło ciśnienie oleju a mianowicie na zimnym silniku wynosi 0,25mpa a jak się go porządnie rozgrzeje to spada do 0,1mpa ;) .Od nowości ciśnienie trzymało się na rozgrzanym silniku tak 0,3mpa a przez parę ostatnich tygodni zaczęło powoli spadać.Dodam ze ciągnik jest z 96r i ma przepracowane 2200mtg ojej jaki do niego leje to superol cc.Co morze być przyczyną takiego spadku?

fredf9    3

Ale panewki by szlak trafił tak z tygodnia na tydzień?Morze to być wina pompy olejowej?

zorzyk2    50

Zacznij od sprawdzenia ciśnienia czujnikiem mechanicznym, mechanicy powinni taki mieć.

macie zegary od ciśnienia oleju w silniku? ja chcem założyc ale nie wiem jaki zegar jakie przewody i gdzie wkręcic je, bo nie chcem pozbywac się czujnika. prosze o porady ciągnik to Pronar 1025a

kielbasa    1

Trójnik + elektryczny czujnik ciśnienia / mechaniczny + przewód hydrauliczny gięty albo jak elektryczny przewód sygnałowy B)

czyli trujnik w miejsce czujnika, wolałby mechaniczny hyba bardziej wiarygodny od elektronicznego, dostane takie części wraz ze zegarem w Batowicach?

już założyłem zegar, tak jak pisałeś trójnik przewód i zegar, ale nie wiem jakie mam ciśnienie bo nie zapalam bo otkręcone turbo ale już w przyszłym tygodniu będzie to będę wiedział jakie ciśnienie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się