Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
danielkk1

kosiarka spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
danielkk1    0

Wiam wszystkich!!! mam jedno pytanie jak odpale kosiarke to po 2 min z tłumnika wykrapla się olej co to oznacza??????????????? z góry dziękuje ;)

bartus16    8

pewnie zalales filtr powietrza to wez go teraz umyj w cieplej wodzie i wysusz ja tez kilka razy tak mialem ale zrobilem tak jak napisalem i jest juz oki ;) to sie robi od tego ze np jak chcemy odkrecic noz do ostrzenia to odkrecimy w zla strone i tak sie robi

danielkk1    0
pewnie zalales filtr powietrza to wez go teraz umyj w cieplej wodzie i wysusz ja tez kilka razy tak mialem ale zrobilem tak jak napisalem i jest juz oki ;) to sie robi od tego ze np jak chcemy odkrecic noz do ostrzenia to odkrecimy w zla strone i tak sie robi

ale filtr powietrza jest czysty tylko leje sie olej koło tłumnika tam jest taka dziura

zuczek015    2

jak leci olej z odpowietrznika skrzyni korbowej to wiadomo że czas na remont kapitalny silnika ja tak samo mam tłok i cylinder do wymiany , oby to nie było to. Ale jak olej szybko ubywa z skrzyni to raczej to .

pozdrawiam !!

danielkk1    0
jak leci olej z odpowietrznika skrzyni korbowej to wiadomo że czas na remont kapitalny silnika ja tak samo mam tłok i cylinder do wymiany , oby to nie było to. Ale jak olej szybko ubywa z skrzyni to raczej to .

pozdrawiam !!

olej ubywa szybko ale nie ubywa tam gdzie się sprawdza olej ile jest go

;)

Stonek    1

odkręć te blaszkę z tą dziurka tam jest taka niewielka gąbka przemyj ja w wodzie i powinno być dobrze bo to jest tak jakby filtr oleju i jak ona jest brudna to wypluwa olej bo niema przez nią przepływu u mnie tak było

danielkk1    0

już jest dobrze jeden z pierścieni który odprowadza olej z tłoka był przypalony i się nie obracał ale dziękuje za podpowiedzi wszystkie się przydały

Skrzypek    2

Przyjaciele.Jest jedna żelazna zasada dotycząca wózkowych kosiarek spalinowych.Mianowicie-unikajmy w czasie pracy lub transportu,przechylania kosiarki w stronę cylindra tzn.gdy kosiarka stoi na poziomym podłożu nigdy nie podnośmy jej za uchwyt do góry.Konstrukcja silnika jest taka,że olej dostanie się nad tłok i co dalej za tym idzie ,do tłumika wydechu.Potem powstaje problem.Dotyczy to silników Briggsa i Tecumsena.

bili    1

zgodze sie jest smarowanie rozbryzgowe ale jest też pompka olejowa która wytwarza ciśnienie w kanałach w wale które smaruje panewke pompka znajduje sie z tyłu silnika dlatego nie zaleca sie podnoszenia tyłu kosiarki do góry oraz koszenia stromych zboczy zjeżdzając w dół (a często tak sie robi bo poprostu lżej sie pcha)ponieważ panewka niema smarowania w starych skrajnie zużytych kosiarkach nie wolno przy odkręcaniu noż kłaść ich na strone gażnika ponieważ dostaje sie do niego olej i niechce potem zapalić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować