Skocz do zawartości
AdrianWasiak

kupno prasy kostkującej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Prasy
GucioJUMZ    296

Sipma nie jest zła chyba jeden z niewielu sprzęt co udał się Polakom . Choć cena leci na głowę ze względu na przejście w belki i mamy dużo serwisantów do sipmy więc bez obaw można kupować a po części tylko do sklepów firmowych bo na rynku jest sporo zamienników które tylko psują renomę tej prasie 

Wiadomość z agroFakt.pl

marian2011    112

Sipma  za 10 tyś to już kupisz praktycznie jak nową,,ludzie kupują już za 2 tyś gotowa do jazdy w pole ,ciężko sprzedać za 5-6 tyś w idealnym wyglądzie i stanie

wilhelm    402

Nie Deutz Fahr, tylko Fahr. To była "normalna" produkcja licencyjna, tak jak mf. Jeżeli potrzeba małej kostki, to też skłaniałbym się w kierunku Z224. Kupisz jakąś starą Claaskę, albo Welgera i gdzie ( i za ile ) będziesz szukał części, jak coś siądzie... Prawie 30 lat mieliśmy "zetke" i praktycznie nic się w niej nie popsuło.. Prosta prasa.

peny259    11

A ja polecę JD 336. posiadam taka od pięciu lat i poza smarowaniem w sezonie i regulacjami po kupnie nie robiłem kompletnie nic. Znajomy ma też JD i to dużo starsza i również nie narzeka.

MF675ursus    187

Ok, a w razie awarii jaka jest dostępności części? Masz rozeznanie, czy po pęknięciu np iglicy wstawisz ją w krzaki z powodu braku części?
Ok, a w razie awarii jaka jest dostępności części? Masz rozeznanie, czy po pęknięciu np iglicy wstawisz ją w krzaki z powodu braku części?

peny259    11

zgialem raz iglice. w internecie bez problemu są części a i mam dwa sklepy gdzie mogę kupić. fakt 40 km ode mnie ale części są. Tylko powiem Ci ze w JD jest takie zabezpieczenie zrywalne ze naprawdę trzeba by mokry materiał prasować i naprawdę szybko w niego wjechać żeby zgiac igły. Ponadto co na plus dla JD to to że nie ma przeciwwagi jak sipma i dużo mniejsze jest szarpanie traktorem jak i WOM. Skąd jesteś? Gdybyś mieszkał w miarę blisko to zapraszam do obejrzenia mojej prasy.

zetorki12    4671

A od kiedy to mokry materiał lub szybka jazda powoduje wyginanie iglic ? Coś Mi się wydaje że mało wiesz o prasach , a doradzasz B) .

ZETOR TEAM

marian2011    112

Kolega jak pisze na pewno ma prasę ,jednak to fakt że mokre czy szybka jazda nic nie ma wspólnego z łamaniem iglicy

sufi84    2

Kolego jeżeli masz zamiar prasować tylko słomę to sipma jak najbardziej ok. Ale jezeli bedziesz robił siano to radze poszukać czegoś mniejszego np welger41 bo naprawde szkoda zdrowia tachac te kostki.

peny259    11

od kiedy? od wtedy kiedy materiał ma ciężko przejść i zrobi się takie naprężenia ze sprzegielko przeskoczy i igły dostają z młota. od wtedy. sam raz tak miałem ale na wsi wiem ze w sipmach jak za mocno zgniot skrecili lub zapłon zeswirowal nie raz igły zmieniali
chyba ze ja nie o tych iglach pisze

Peny ja jestem z okolic radomia a przeciwwaga to raczej jest po to żeby nie szarpało bo w starych sipmach bez przeciwwagi to by ciągnik rozerwało.

A co do wielkości kostek to jak suche siano to się rzuca kostki gorzej jak nie doschnięte ale daje się rade.

A i czy da rade sipme z 224/1 na z224/3 przerobić?

zetorki12    4671

peny to te igły , ale trochę pleciesz , albo jakiś fachofiec bzdur ci naopowiadał  :D  .  \1 przerobić na \3 się da bo tylko dołożyć siłowniki . Chociaż nie wiem czy 3 nie ma wyższych obrotów tłoka . Nie wydaje Mi się żeby taka przeróbka była mocno potrzebna .

ZETOR TEAM

Optimus    4

kolego mam taka prase na sprzedaż 2002rok u mnie od nowości bardzo mało robiła 10tys troche mało ale jak by miala isc do rolnika nie handlarza to bym sprzedał jesli chcesz pisz na priv

zkordalski    104

Kup sobie john dere ja swoją sprzedałem za 4.5 tysiąca zł a chodziła u mnie 10 lat i nie dołożyłem do niej złotówki i szpredałem ja po tej cenie co kupiłem. Ci co mieli te sipmy to przychodzi do mnie żebym im prasował bo tam cały czas coś a to nie wiązała a to igła pękła cuda. A tu zero przepuszczania czego kolwiek. Ale Polak taki jest że sipma  bo polska i cześci tanie może i tak ale po co ci cześci do Jd skoro się nie psuje ?

peny259    11

Nikt mi nic nie naopowiadal pisze bo znam to z autopsji. A przeciwwaga jak napisałem powoduje poniekąd szarpanie ciągnika a w JD kolo zamachowe jest na boku i nie ma tego młota Przez co szarpanie jest znikome. Sąsiad kupił sipme dwa lata temu za 12 tys i w pierwszym sezonie rozpadly mu się aparaty i pogial igły. Ja prawie 6 lat temu za swojego JD dałem 4 tys, 1,5 tys włożyłem w remont do którego doprowadził poprzedni właściciel i do tej pory bezawaryjnie pracuje. No oprócz igieł które z własnej winy pogialem. Minus a może i nie to taki ze mam 30 cm wezszy pobierak jak w sipmie i kostki są z 5cm niższe, ale prasa naprawdę godna polecenia.

zetorki12    4671

Po pierwsze - zapłon nie może się przestawić , po drugie - przeciwwaga nie powoduje szarpania , po trzecie mokry materiał nie powoduje łamania iglic , po czwarte -30 mniej podbieraka to już tragedia , po piąte - nie odpowiedziałeś ile robisz kostek rocznie .

ZETOR TEAM

peny259    11

myślałem ze nie do mnie to pytanie. Ile nie wiem. nie liczyłem nigdy a strzelał nie będę. rocznie mam 60-70 godzin prasowania. co do wcześniejszych twoich stwierdzeń ocenę zostawię dla siebie, jedyne co do podbieraka to tragedia jest przy słomę jak operator kombajnu szlaczkow narobił. Napisze krótko. Każdy chwali swoje. Gdybym tych sytuacji nie widział, sam nie doświadczył to bym się nie wypowiadał.

zetorki12    4671

Nie to że chwalę , ale ty bzdury opowiadasz , jak np to że mokre powoduje łamanie igieł . A ok ile kostek robisz w godzinę ?

ZETOR TEAM

Adi96    1168

A jaki jest tam system nagarniania  materiał do komory zbicia.Dwa jakby widelce czy widelec i ślimak? Bo jak nagarniacze to więcej  da materiału prasa moze się zapchać.Ja polecam sipmę  szybko nią się prasuje zadbana to mało co się psuje.

5 6 tyś w dobrym stanie? Oglądałem taką ostatnio z kółka gdzie  ja 2 właściciel ją nabył i nic nie robił nawet nie smarował  na dzień dobry 1,5 tysiąca włożyć  trzeba było w rolki  a nóż strasznie wytarty zależy jaki rejon.Bo tu na podlasiu żeby dobrą prasę kupić trzeba wyłożyć około 10 tyś chyba że trafia się okazja.

Możesz kupić famarola tylko te prasy te węższe ale ta sama konstrukcja lub deutz fahr

peny259    11

Niech będzie ze opowiadam bzdury. Nie wiem ile nawet orientacyjnie. Nigdy o tym nie myślałem żeby policzyć. Moja ma ślimak i nagraniacz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bartek19961
      Witajcie. 
      Jestem tutaj nowy więc wybaczcie jeśli był już taki temat. Sprawa jest niby prosta nie wiąże mi prawy aparat w welger ap 52. Może ktoś się orientuje co mogło się stać może ktoś posiada takową prasę i miał już taki problem. A więc do rzeczy. Chodzi o to że w prawym aparacie palec słupacza i chwytak sznurka obracając się przy wiązaniu belki nie wracają do pozycji wyjściowej. Tylko są ustawione w odwrotną stronę co osprzęt w lewym aparacie. Tak jakby talerz aparatu ich nie dociskał wystarczająco i prsepuszczało w połowie obrotu. Tryby wyglądają ma dobre nie ma żadnych wyszczerbień. Fakt nie rozebrałem jeszcze tego Ale może ktoś z was miał takie zdarzenie i udało mu się rozwiązać ten problem. Dodam że nigdy poza zmianą sznurka nie przepuściła mi belki przez 6 lat użytkownika nie związała może z 10 sztuk, a co sezon robi około 1500-2000 sztuk 
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez rollo29
      Prośba do szczęśliwych posiadaczy prasy John deere 346 lub podobny model 3...Zerwał mi się główny łańcuch napędowy przy wałku ,i moje pytanie ile on liczy ogniw ,czy konieczne (napewno tak)jest ustawienie" zapłonu".😱😱😱😱😱😰😰
    • Przez k1212
      Witam mam taki problem z prasą Deutz Fahr HD360 że nie opuszcza podbieracza. Można go opuścić tylko ręcznie nie działa ta zapadka, kupiłem tą prasę z rozwaloną zapadką od podnoszenia i opuszczania i prosiłbym o jakieś zdjęcie jak wy macie ustawione te zapadki i sprężyny może być zdjęcie z Sipmy Z224 podobno to jest to samo.
      Z góry dzięki.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.