RobsonD

problem claas markant 40, wiązanie

Polecane posty

RobsonD    0

Cześć wszystkim. 

 

Pomysłów juz brakuje, próby naprawy prasy mozliwe ze całokowicie ją rozregulowały. Niby wszystko działa dobrze a jednak jedna strona nie wiąże. 

 

Jakby ktoś miał dostęp do jakiś materiałów pomocnych, wymiarów na jakich powinna być ustawiona prasa, kontakt do kogoś z promienia 50 km od Zawiercia(Siewierza) kto sie zna na tej maszynie.

 

Problem wystąpił prawdopodobnie przy pracy na zbyt wysokim biegu ciągnika. Rzeczy które przychodzą mi do głowy:

-chelikoptery minimalnie bez równoległości, napawane, wyszlifowane, spręzyny wymienione, dobrze odbijają.

-iglice równe, ~2 mm pod kołem zębatym idą, mocno trą o ścianki.

-noże ładnie tną sznurek(nowe)

-czasami sznurek sie 'zacina' w tym czymś co robi obrót 180 stopni na wiązanie .. 

- jest taka rolka na wyższym wałku, działa jakby w 3(moze 4) cysklach. popycha w dół klin z drugiego wałka, raz sie o niego lekko ociera, raz mija sie z nim na 1 cm a czasami całkowicie pracują w innych cyklach. 

-odległości miedzy iglicą a tłokiem przed ruchem iglicy wynoszą 9 do 13cm. Te odległości były zmieniane pierwszym kołem zębatym i łańcuchem, natępnie regulowane iglice. Za każdym razem coś nie grało.

 

Proszę o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Jest szpec z Trzyciąża mnie naprawiał i regulował prasę i wszystko śmiga. Napisz na priv to dam Ci numer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podepnę sie tu: Co może być przyczyną że podbieracz nie podaje siana do tej komory tylko tak jakby 20 cm przed komorą zęby się już opuszczają przez to mi sie to tak jakby blokuje i nawet jak jest mało siana to podbieracz non stop pełny i nie moge pogonić. Luzów tam jako takich nie ma da sie coś z tym zrobić czy to w każdej tak jest ? Ciągle zostaje tyle jak tu http://abload.de/image.php?img=siano1msyq.jpg i nie umi tego wciągnąć

Edytowano przez MarcinNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobsonD    0

próbowaliśmy znowu coś z nią zrobić i czasami jedna strona wiąże , przy innym ustawieniu znowu druga, moze te supłacze nie najgorsze jeszcze . przestawialismy głównie łańcuch o 1,2 oczka do przodu i do tyłu na pierwszym duzym kole zebatym, następnie dopasowalismy iglice. I raz jeden sie poprawi to drugi spieprzy albo całkowicie w złą strone.

 

ktoś powie jak ma pracować ta rolka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi też nie wiązała jedna strona wgl kręcenie tymi spręzynami nic nie dawało naspawywaliśmy te talerzyki też nic aż do helikoptera dospawałem kawałek gwoździa i wiąże każdą teraz. Zobacz czy jak dociśniesz helikopterem sznurek czy mozesz go pociągnąć on ma być nie ruchomy.

 

@Kristoffer ta krata z góry ? o to ci chodzi ? ją mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Sorry nie widziałem zdjęcia ,a zobacz czy tam z przesuwem bocznym jest wszystko ok jakaś regulacja tam jest no mi się zapycha no ale raczej czasami przy bardzo suchej i śliskiej słonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobsonD    0

helikoptery patrzyłem , trzymają mocno. tego gwoździa dopasowałeś zeby wydłużyć troche ten palec helikoptera czy jak ?

 

Mechanior był, nowa diagnoza:

-hamulec spadł w zaznaczonym miejscu 

-palec helikoptera powinien szurać po spodzie podczas docisku sznurka.

 

Po poprawieniu tych dwóch rzeczy 8 snopków na postoju poszło bez zastrzeżeń.

 

Reszte zobaczymy pewnie w przyszły weekend 

post-153980-0-68528900-1433865215_thumb.jpg

Edytowano przez RobsonD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby go poszerzyć tzn żeby bardziej zachodził za ten prowadnik sznurka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Podepnę się pod temat.

Od dłuższego czasu męczę się z prawym aparatem w mojej prasie Claas Markant 40.

Problem polega na tym, że sznurek wyślizguje się jakimś cudem z chwytacza. Skutkiem tego jest fakt, że palec dostaje tylko jeden sznurek a nie dwa. Tak to wygląda w praktyce:

Tak to powinno wyglądać.

wp-20150630-009-1.jpg

A tak to wygląda:

wp-20150630-010-1.jpg

Po wyciągnieciu sznurka z komory wygląda on tak : 

wp-20150630-013.jpg

 

Chwytacz był wymieniony, ale problem pozostał.

Co ciekawe "na sucho" (bez materiału w komorze) aparat wiąże w 100% zarówno kręcą ręką jak i napędzając prasę z WOM'u.

Problem pojawia się, gdy zacznę prasować materiał (siano, słoma).

Zdarzy się, że sznurek nie ucieknie i aparat normalnie zwiąże, jednak większość kostek jest niezwiązanych.

Co ciekawe, gdy zgniot jest ustawiony praktycznie na minimum to związanych jest prawie 100% kostek. Im bardziej zwiększę go, tym więcej kostek jest niezwiązanych.

 

http://pokazywarka.pl/sk3yv9/

 

 

Sam już niewiem co mam o tym myśleć - ręce opadają :( . Za 3 tygodnie żniwa a prasa jak niewiązała tak nie wiąże.

Pomożecie ?

Pozdrawiam!

 

 

Edytowano przez Buszido007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Najprawdopodobniej to masz zużyty palec niewiem jakim sznurkiem wiążesz ale jak masz możliwość spróbować grubszym sznurkiem to spróbuj jak się chociaż trochę poprawi to palec do wymiany ale zobacz jeszcze czy ta sprężyna która dociska rolkę od palca czy jest w porządku możesz ją spróbować docisnąć,moim zdaniem to sznurek wyciąga się z palca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markant5698    0

Połączone

 

Witam panowie mam taki problem a mianowicie taki że prasa claas markant nie wiąże na oba aparaty.Wiąże tak że raz lewy zwiąże a prawy nie a raz prawy a lewy nie i tak jakby sznurek wysmykiwał się z palca suplacza prosze o szybkie odpowiedzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markant5698    0

sznurek atlas 1600.Stało sie to po wymianie iglicy na inną starą orginalną niemiecką

Edytowano przez Markant5698

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

To sznurek odpada a igły jak wysoko przechodzą powinny możliwie jak najniżej przechodzić nad tym co chwyta sznurek powiedzmy 5mm i maksymalnie jak możliwie wysuwać igły no oczywiście muszą się z powrotem schować pod komorę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobacz czy nowa igła jest ustawiona tak samo jak oryginalna. Krec ręką na sucho i obserwuj jak idą igły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobacz czy masz sprężynke na helikopterze nałożona. Miałem tak samo ze tylko jeden sznurek mi wiązała bo helikopter wtedy nie przytrzymywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobsonD    0

Sprężyny były dobre. wymienilismy koło zębate jedno bo podobno było wyrobione i efekt jeszcze gorszy z tym nowym. 

 

Zakończe temat tak : zamienilismy helikoptery i sprawność 99% ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

A jeśli chodzi o ustawienie łańcucha i kół to nie ma wpływu na wiązanie tylko żeby się tłok z igłami nie spotykał ale powinien być tak ustawiony jak korba tłoka jest do samego przodu to na kołach zębatych mają się znaki schodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markant5698    0

wszystko jest idealnie a ona podczas testów w stodole wiązała idealnie nie puszczała nic a jak w pole wjechałem to związała dziesięć i znowu sie zaczeło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj