mtz_820

Dofinansowania do poplonow

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtz_820    0

Są jeszcze jakieś warunki żeby dostać dopłatę (plyta obornikowa, jakies specjalne warunki w chlewni)?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Warunek badanie gleby musi byc zrobione przed robieniem planu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co ryzykowac i orac na jesieni poplonów najlepiej tak jak cihu mówi ja też tak robie. po żniwach ścierń talerzuje po połowie września głeboka orka i siew rozsiewaczem do nawozów i brony, a do wiosny umarznie o ile coś wyrosnie wtedy tylko rozsiewam nawozy wjeżdzam agregatem i sieje zborza, a jak qq to na początku kwietnia przelece płytko agregatem żeby chwasty nie urosły za bardzo do maja. We wcześniejszych latach jak zasialiśmy poplony w sierpniu to gorczyca taka urosła gęsta i duża że zima jej nic nie zrobiła i musiałem jeżdzic rozdrabniaczem łańcuchowym i ciąc wszystko 10ha a póżniej orac albo talerzowac a tak wogóle to siew gorczycy na poplon i orac to nie ma sensu bo to wyciąga tylko nawozy, kiedyś mój tata był o wodr w Modliszowicach i tam mają poledka doświadczalne i zasiany był jęcznień na połowie gdzie nie było gorczycy był dużo lepszy niż tam gdzie w ubiegłum roku był poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ja jestem zadowolony z poplonów. Dużo masy przychodzi do gleby. Jakoś plon mi nie spada po dziś dzień.

Sieje w polowie sierpnia i polowa lutego wjeżdźam na pola.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Warunek badanie gleby musi byc zrobione przed robieniem planu.

Jeszcze co! to ile te badanie kosztuje? - każdej działki?, dobra to koszt badania, koszt zrobienia jakiegoś tam planu zasiewów na 5 lat i coś jeszcze? tzn jak wchodze w jakiś pakiet rolnośrodowiskowy to jakie jeszcze koszty?

ps. chyba jak się ma pakiet rolnośrodowiskowy to kontrolowane są rachunki za śmieci za wywóz szamba, itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Za szambo i smieci to ONW jest od tego. Natomias za zrobienie planu placisz 1% calej wartosci z 5 lat. Badanie gleby niedawno robilem jakies 2 miechy to 11,9zl jedna próbka. 1 próbkę poniżej 4ha sie nabiera.

Zadarmo nic nie ma wkońcu.

Tylko szkoda teraz bo stawka spadla ostro, 320-360zl/ha.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Może najpeirw sobie policz czy Ci sie oplaci, a nie wyskakujesz z zalożeniem odrazu że nie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Sory, to ten międzyplon ozimy zmienjszyli teraz z 420zł na 360zł?

Policzyć można, więc naiosna 50-70zł, dodatkowa orka i siew i dojazdy na pole itd więc dodatkowe 20l ropy 80-100zł, tak więc połowa tej kasy to koszty, a nie wiem jak to do końca jest z tym plonowaniem po polonach, a sieje owies i mieszanki zbożowe, tak więc spadek plonu o 0,5t i jestem na zero :lol:

Jescze jedna kwestia to nawożenie jakie miało by znaczenie dla zasobności w glebe to że co roku stosuje jakieś 20-30t obornika/ha jesienią, czy polon by to "przechwał" do wiosny bez strat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Z mojego doświadczenia po 5 latach siedzenia w tym moge tak powiedziec. Jak dasz obornik pod poplon to wiadomo czesc pobierze go. Ale wyjdzie na jedno i to samo bo za to np. gorczyca by szalala na polu. Ja pod oziminy daje obornik przewaznie jakies 100ton. Natomiast mówisz dodatkowa orka no cóż mus na wiosne;/ będe pisal pismo do ARIMR moze pozwolą zaorac teraz, bo taka ladna pogoda że aż mnie kusi. Ale wiesz jak nie zrobisz podorywki na polu byle czym to katastrofa. I widze ze siejemy te same zboża pewnie gleba podobna:D

A międzypolon ozimy jak piszesz bedzie już w nowej stawce z tego co wiem z WODR. Bedzie to 360zl, najprawdopodbniej. Ja mialem do tej pory po 520zl/ha.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Kobra, jak skończysz ten pakiet to weźniesz od nowa poplony za 360zł?

ps. te próbki gleby to chyba nie co roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Glebe badasz raz na caly plan czyli na te 5 lat. Pakiet mi sie juz kończy w marcu wlaśnie z orką. Teraz też biorę poplony po tej stawce ale nie tylko bo dolanczam zrównoważone i ląki ekstensywne wszystko w jednym planie rolnośrodowiskowym.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to koszt przygotowania takiego planu będzie taki sam czy to będą tylko polony czy poplony i ze 2ha łąk ekstensywnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jakie koszty takie same jak pisalem 1% od calości leci na rzecz tego kto robi plan. I nie 2ha ląki a 9ha.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

badania gleby wykonujemy tylko dla pakietu "rolnictwo zrównoważone" nie ma konieczności badań do poplonów i międzyplonów

stawki zostały zmiejszone w pakietach polonów,aby zwiększyć w rolnictwo zrównoważone z 160 do 360zł

płatność za plan pięcioletni to ok.400zł+1% od wartości(co rok składa się wniosek kontynuacyjny który może wypełnić rolnik)

wymogi najlepiej skonsultować z doradcą,a nie cytować durne posty

tylko proszę się nie obrażać,ale jak przeczytałem powyższe to krew człowieka zalewa(pomieszanie z poplątaniem)

porawcie te posty bo tylko straszycie ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Bobik to na starcie musiał bym teraz wyłożyć 400zł ( u nas słyszałem że chcą 500zł) plus 1% od całości z 5 lat czyli np. u mnie ze 300 kilka zł? czyli na starcie z 8 stufek, plus potem 2gie tyle na nasiona, o paliwie nie wspomnę, no fajnie :lol:

ps. ile teraz jest za łąki ekstensywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Slyszalem ze zeby dostac doplaty za poplon trzeba spelniac warunki takie jak na program wzajemnej zgodnosci (plyta dwa szamba specjalne pomieszczenia odpowiednio duzeklatki na swinie) to prawda?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Dokladnie tak jak mowisz przy korzystaniu z programu rolnosrodowiskowego trzeba spelniac wymagania odnosnie Cross Compilance. Pragne jednak nadmienic ze Cross bedzie wchodzil stopniowo. Np w tym roku obowiazuja tylko zagadnienia odnośnie IRZ (jesli prowadzisz ksiege rejestracji bydla i swin, ksiege weterynaryjna, zas zwierzaki (okolczykowane) sa zarejestrowana w bazie IRZ w Agencji i ich stan zgadza sie ze stanem faktycznym w chlewni badz oborze, a w budynkach i obejsciu nie panuje totalny syf i malaria jest ok, spelniasz wymagania odnosnie polityki zgodnosci. Za rok zostanie troszeczke dolozone...Ale tez nie ma sie co bac...Pamietaj jednak, ze Cross z czasem bedzie obowiazywal wszystkich rolnikow wiec tak czy inaczej, kazdy bedzie musial spelniac te wymagania jesli bedzie chcial otrzymywac tzw. platnosc na gospodarstwo w 100%. Generalnie wokol crossa i programow rolnosrodowiskowych namnozylo sie szereg mitow i przeklaman. Jesli naprawde chcesz skorzystac z programu udaj sie do ODR badz Doradcy Rolnosrodowiskowego i niech konkretnie naswietli ci temat. Ni ma co bazowac na tym co gdzies sie zaslyszalo, gdyz w 50% sa to przeklamania albo polprawda....

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Stawka za poplony 420zl sprawdzilem we srode w ODR.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

420zł/ha-międzyplon ozimy

400zł/ha-poplon ścierniskowy

360zł/ha do gruntów ornych(wg ewidencji więc trawy na GR też się wlicza) w pakiecie rolnictwo zrównoważone ;) polecam gospodarstwom mlecznym :P

 

@ Ferdek07

nie bój żaby ja za plan 5-cioletni zapłaciłem ponad 2 tysie i jakoś nie narzekam

nasiona wysiewam własne więc do przodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

czyli co nie można sobie zasiać poplonu np. przez 2lat i wziasc kasę, trzeba przez 5lat? zawsze na zimę robimy orkę wiec wystarczy tylko po bronować i zasiać, a na wiosne co nie mozna tego przyorać? to czym to zniszczyć? każdy inaczej w tym temacie pisze trudno sie połapać.


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Poplony to jedna wielka ściema.. jak wchodziłem w program byłą możliwość zmiany w 3 roku , jak gospodarstwo było w 3 roku to już możliwości nie było.... teraz mam gdzieś sieje żeby tylko było, jak najpóźniej jak najmniej nasion.. żeby nie martwić sie na wiosne metrowymi badylami.. jest kasa trzeba brać.. zrobili nas w ciula z plonem referencyjnym i dopłatami obszarowymi to trzeba odbić swoje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Slaby sens wymyśliłeś kolego, bo czy Ty posiejesz 10kg aż na konic września to ja wole posiac 15kg gorczycy w sierpniu. A co do badyli to jak nie masz czym zaorac to tylko możesz ja zwałowac po pierwszczych zrdowych przymrozkach i jest OK.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

420zł/ha-międzyplon ozimy

400zł/ha-poplon ścierniskowy

360zł/ha do gruntów ornych(wg ewidencji więc trawy na GR też się wlicza) w pakiecie rolnictwo zrównoważone :blink: polecam gospodarstwom mlecznym :huh:

 

@ Ferdek07

nie bój żaby ja za plan 5-cioletni zapłaciłem ponad 2 tysie i jakoś nie narzekam

nasiona wysiewam własne więc do przodu :o

Jestes pewnien, że jest kasa za miedzyplon ozimy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jestem pewny ze jest taka suma, bo akurat zrobiłem plan.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj