Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

wiem tylko ze dopłaty do paliwa ,to zwrot akcyzy,zapytaj w gminie,to oni wypłacaja :) 2x w roku ,wielkośc zależy od ilości hektarów ,a niestety nie od ilości traktorów:( w moim przypadku to nie ma sensu , gdyz większośc pola mam w dzierzawie ale bez umowy, a to co mam na własnośc mam w 3 gminach,dałem sobie spokój,za duzo ganiania,wole zostawic na stacji benzynowej paragon,i dostac za niego 20%wartości

  • Root Admin
Opublikowano

hehe gdzie tak daja?

pozdrawiam

 

ja chyba bede zbieral dla zasady, bo tak to cpn z kims na wspole kombinja vat, a tak chocbym mial dostac tylko 10 czy 20zl to nie dam komus zarabiac na mnie :)

Opublikowano

Orlen, kawałek drogi mam,ale biore zawsze po 200l,i rabat dostaje, wiem ze kombinuja na vacie ,ale jak płaca za paragony to dla mnie sa ok:)

Opublikowano

No właśnie ja również tankuje na orlenie i przeważnie tak po 200-240 litrów biorę i prawie nigdy nie brałem faktury tylko punkciki na karte a ostatnio jak zajechałem i poprosiłem o fakturke to dziad jeden zaczol kombinowac tzn zamiast po nazwisku znaleśc dane to koniecznie po nipie a co to człowiek to jakaś "krowa" że po numerze go mają identyfikowac, a tak wogule to nie znam na pamięc swojego nipu a co dopiero ojca. Nieco pomarudził że ma w bazie danych kilka tysięcy nazwisk ale w końcu wystawił fakture. A mi się wydaje że mu chodziło o wystwienie tego paliwa na fakture jakiejś firmie więc od teraz zawsze będę brał faktury czy będzie zwrot paliwa czy nie. A jak nie bedzie to znajomy chciał żebym brał na jego firmę za 8% wartości dla mnie on ma wkońcu 22 % zwrotu vatu.

  • AgroTeam
Opublikowano

Kurcze ja nie pamiętam kiedy ciągnik był tankowany na jakiejś stacji... u mnie jest tak że dzwoni sie do firmy i przywożą na miejsce min 1000l ale cena zawsze niższa niż na stacji .... No i dostajesz fakture.

Opublikowano

ja kupuje paliwo od ukrainców którzy przywożą albo od firmy które przywozą na miejsce i jest taniej tyle taniej ze nie opłaca mi sie tego vatu brac bi i tak musze do tego dołozyc a moje ciągniki nie wiedziały stacji paliw ooooo juz kilkanascie lat jeden widział heheh kilka dni temu zajechałem oleju kupic do skrzyni bo mi pekł wąż i poszło mi troche w błoto heheheh

Opublikowano

Panowie cytuje treść ogłoszenia jakie wisi u mnie w Urzedzie Miasta i Gminy (w którym zresztą pracuje) i to że nie jesteście poinformowanie nie leży tylko i wyłącznie po stronie urzędników. Fakt może i nie poinformowali dostatecznie rolników (u mnie akurat w gminie każdy rolnik wie) ale w końcu wszędzie trąbią o tych dopłatach - choćby w telewizji w programach rolniczych. Poniżej treść komunikatu z mojej gminy:

 

Każdy rolnik, który chce odzyzskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

- w terminie od 1 września 2006 r. do 30 września 2006 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Burmistrza Miasta i Gminy (u mnie akurat Świerzawa)

- do wniosku należy dołączyć faktury VAT za zakup oleju napędowego, które zostały wystawione od 1 stycznia 2006 r.

Kwota zwrotu podatku akcyzowego w 2006 r. wynosi 0,45 zł do litra oleju napędowego - maksymalnie 38,70 zł z 1 ha użytków rolnych. Wypłata nastąpi w terminie od 1 listopada 2006 r. do 30 listopada 2006 r.

Opublikowano

chciałbym odświerzyć temat:)

jak wygląda sprawa z polami dzierżawionymi ale bez pisemnej umowy ??

czy do tych działek też można wziąść dopłate do paliwa czy nie ? czy może podpisać jakąś umowe na kartce tak że sie pole obsiewa (jezeli tak to jaka ma byc ta umowa)

Opublikowano

Nie!!! Na jeden ha przypada określona ilość litrów ON lub Biopaliwa (bodajrze ok 80l). Od dzierawionych pól możesz wziąść "dopłate" (odliczają Ci ok 1 zł od litra), ale jeżeli masz umowe dzierżawy, wszystko musi być w papierach itd, a w takim przypadku jaki ty masz to w żadnym wypadku nie... ;)

Opublikowano

@paul0, nie jest to "dopłata", ale zwrot akcyzy - w tym roku 85gr za 1 litr "przypadającego" ( 86l/ha ) nam paliwa.

 

" Wielkość to iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 l oleju napędowego, liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych będących w Pana posiadaniu, określonej w ewidencji gruntów i budynków, według stanu na dzień 2009.04.01 "

0.85 * 86 * powierzchnia u.r.

Dzierżawione pole jest liczone do powierzchni u.r. w przypadku zawarcia umowy pisemnej w Urzędzie Gminy - za potwierdzeniem autentyczności podpisów. Umowę trzeba zawrzeć przed 1 kwietnia... .

Opublikowano

A ja umowę dzierżawy nie mam potwierdzonej w żadnym urzędzie ani u notariusza i na tą dzierżawę dostaję pełny zwrot akcyzy. Do składanego wniosku dołączam ksero tej dzierżawy.

Opublikowano
Nie!!! Na jeden ha przypada określona ilość litrów ON lub Biopaliwa (bodajrze ok 80l). Od dzierawionych pól możesz wziąść "dopłate" (odliczają Ci ok 1 zł od litra), ale jeżeli masz umowe dzierżawy, wszystko musi być w papierach itd, a w takim przypadku jaki ty masz to w żadnym wypadku nie... ;)

Akurat BioDiesel nie kwalifikuje sie do zwrotu akcyzy.

Opublikowano

Nom znajomy też tak mówił... ;) Nakupywał biodiesla, poszedł do gminy i mu nie przyjeli... Troche było z niego pośmieliska... Nawet miałem wydrukowany artykół, specjalnie mu drukowaliśmy żeby pokazać na przyszłość ;) Jak szczewko@ nadal nie wierzysz to poszukaj w przepisach... :) Nam jakoś normalnie zwrócili za B-20 :)

Opublikowano

Umowa dzierżawy ściągnij z netu tylko powpisujcie wszystkie dane personalne twoje i wydzierżawiajacego (NIP,PESEL,nr.dowodu ,kto go wystawił)powierzchnię działek,nr.działki i termin na jaki masz dzierżawę,jak płacisz czynsz to kwotę (lepiej wpisać bezczynszowa),kto płaci podatek.A dopłaty bierzesz ty czy właściciel,bo jeżeli ty to od razu masz umowę do ARiMR na PROW jeśli będziesz korzystał

Opublikowano

no wałaśnie podatek płaci właściciel i bierze dopłaty, ale to też będe chciał zmienić od tego roku tzn dopłaty na pół bierzemy - ok 300zł

*(ja obsiewam a on zgarnia całą dopłate - jpo i upo oraz onw 750zł/ha nieźle sie dorabia hehe)

Opublikowano
Nom znajomy też tak mówił... ;) Nakupywał biodiesla, poszedł do gminy i mu nie przyjeli... Troche było z niego pośmieliska... Nawet miałem wydrukowany artykół, specjalnie mu drukowaliśmy żeby pokazać na przyszłość :) Jak szczewko@ nadal nie wierzysz to poszukaj w przepisach... ;) Nam jakoś normalnie zwrócili za B-20 :)

Paliwo od którego możliwy jest zwrot akcyzy może posiadać do 20% estrów rzepakowych.

Opublikowano

Wznawiając temat. Dziś tata jako sołtys pojechał na sesje do gminy i przywiózł taką informacje: nie ma pieniędzy na zwrot za akcyzę. Gmina dostała pismo z rządu że już zostały wykorzystane środki przeznaczone na ten cel. U nas akurat płacili po 70% przysługujących pieniędzy. I co teraz?

Opublikowano

w naszej gminie jest tak samo i mają płacić w tym tygodniu sześćdziesiąt kilka procent :( a reszta może w styczniu, ciekawe czy odsetki za zwłokę sobie naliczą

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez martinezo
      Witam.
      Zwracam się z pytaniem, jakim środkiem lub olejem konserwujecie swoje maszyny po zakończonym sezonie??
      Wiadomo, że najpierw trzeba maszynę dokładnie umyć, ale jak już wyschnie to stosujecie jakąś powłokę ochronną np. z jakiegoś oleju?? jeśli tak to, proszę o wskazówki jaki środek najlepiej zabezpiecza przed korozją elementy robocze i lakier maszyny (pomijamy olej przepracowany).
      Pozdrawiam użytkowników
    • Przez MFargo
      Ile jest w filtrów od hydrauliki w Massey Ferguson 2 czy 3 i jakie zamawiacie?
    • Przez przemek111447
      Witam.slyszałem ze jest dobrym rozwiazaniem dolanie benzyny do oleju napedowego w ilosci 5l na 70l oleju napedowego.Czy to dobre rozwiazanie i czy ktos to praktykował?A moze macie inne rozwiazania o ktorych nie wiem .....chetnie poczytam o tym i moze cos innego wybiore.Takie rozwiazanie z benzyna chce zastosowac w zetorze 7340 z 2003r i 3 letniej 110km forterze.
    • Przez jgcentrum
      Szanowni Państwo,
      W przypadku zapotrzebowania na wszelkiego rodzaju filtry (m.in. powietrza, oleju, hydrauliczne, przemysłowe) oraz łożyska, uprzejmie proszę o przesyłanie zapytań ofertowych. Z przyjemnością przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb.
      W razie pytań służę pomocą.
      Z wyrazami szacunku,
      [Twoje imię i nazwisko]
      JG Centrum Techniczne
      📞 +48 453 238 260
      📧 [email protected]
      🌐 www.zaopatrzenieprzemyslu.pl
      Zapraszam również do zapoznania się z filtrami na naszym sklepie allegro link poniżej:
      https://allegro.pl/uzytkownik/Jgcentrum
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v