Skocz do zawartości

Grabos1981

Members
  • Postów

    4349
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Grabos1981

  1. Grabos1981

    Farmer 8244C2

    Massey Ferguson rb4160
  2. Tyle co moja połknęła niespodzianek na polach to mogę powiedzieć że jest wytrzymała.
  3. Miałem już przednią MF i dokupiłem do kompletu. Chciałem mieć pod kolor i mam😉 mam jeszcze trzecią kosiarkę i jest polska.
  4. 270/95r32 i 270/95r48
  5. C330 mogła by być za słaba
  6. Grabos1981

    Landini Legend 115

    Gotowy do opryskiwacza
  7. Maska zardzewiała....😁 Tak przerobiona z zawieszanej
  8. Nie to są org koji Smolniki
  9. Mam gdzie tym słać😁 fakt że u krówek nie da rady
  10. Grabos1981

    Ursus C-360

    Nowe zajęcie dla siuntki
  11. Tak. Obejmie 3 rzędy kuku
  12. Grabos1981

    Landini legend 115

    Przymiarki kolażówek
  13. Mam porównanie do poprzedniego roku. Gdzie była siana kukurydza po bezorkowcu i po orce zimowej. Na wiosnę nie orałem. Korzenie młodych siewek po bezorkowcu były pionowo w dół do gł około 25cm. Po orce zimowej i uprawie agregatem z 10 cm w dół a potem jak trafiły na twardą ziemię to rozchodziły się w poziomie na boki. Fakt że na mróz to nic nie pomogło bo tak czy tak zmarzło wszystko ale widać jak kuku ma ułatwiona możliwość penetracji gleby
  14. Pewnie że lepiej ale sam się nie rozdwoje
  15. Jak tu jest tylko płytko wtalerzowany poplon. Uważasz że kuku urośnie na ubitej glebie ruszonej na max 8cm? Bo z własnego doświadczenia wiem że nie urośnie
  16. z czego osie to nie mam pojęcia. dobierałem je tak aby miały co najmniej 151cm między bębnami. chodziło o to żeby nic nie przerabiać w przyczepie. oś jest w hu... ale pasujących jak na lekarstwo
  17. org rama. jest rozcięta wydłużona i pod ramę dany dodatkowy ceownik 120mm i z takimi zmianami + rzeczoznawca jest zarejestrowana.
  18. do siana, słomy te przyczepy są zajebiste. lekkie poręczne i tak jak na moje dwie można było wrzucić do 32bel. jednak przy kieszonce na tą ze zdj max 8 na mniejszą 6. a nieraz bywało że kładło się odpowiednio 12 i 11bel przy masie około 900-950kg bela. i nic w tym dziwnego, że pękały piasty. ale co jak co osie dalej były proste ciekawe jak to będzie hamowało. bo nawet org hamulce dawały radę. to teraz te powinny w miejscu zatrzymać. bo sama szerokość okładzin jest 3razy większa
  19. 11.5/80 18pr słoma siano ok. można kłaść ile wlezie😏 ale największą krzywdę tej przyczepie robiła kiszonka
  20. w jednej osi była zespawana nakrętka bo coś się kiedyś wydarzyło i nie można było luzu zlikwidować. a w drugiej osi jak raz pękła org piasta tak już wymieniłem 3szt takie gów... robią
  21. pamiętam o tym. to było szybko dla testu. zostało się jeszcze i tak masa roboty
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v