Skocz do zawartości

Nintendo

Members
  • Postów

    673
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Nintendo

  1. Ja tak mam. Jalowki ładnie się chowają i dają dużo mleka. Wystarczy z miesiąc przed wycieleniem je wstawić na stanowisko.
  2. Ja pierdziele, na co Ci John deere jak boisz się napęd włączyć. Ja od lat ładuje zawsze z napędem.
  3. Skąd bierzesz ceny baryłki? Wti jest po 85 a zwykła 91.5
  4. Ja dałem nawozu jak co roku, niestety susza straszna. Padało moze kilka razy w roku a upały okropne. 2metry wysokości, max dwa i pół. W tamtym roku pod 4metry dochodziło. Kto nei dał nawozu to i metrowe stoją... Stoaowaliscie już te importowane z Egiptu itd? Są równie dobre jak nasze?
  5. Gdzie wy tak tanio macie te nawozy? Ja mam zamówione po 5500
  6. Tak odnośnie naszych zasobów naturalnych... Polecam wszystkim posłuchać :
  7. Jak ktoś ma dużo pola a kupił drogo niewiele nawozów to może i tak wyszło...
  8. Spokojnie. Ludzie się namyśla i jak zapłacą ze dwa razy drogo. Parę osób sprzęt dokupi a później będziecie jeździć za pół ceny bo będzie za dużo sprzętu. U mnie tego nie brakuje.
  9. Jak będzie drogo to pewnie będzie coraz więcej sieczkarni. Kwestia czasu i potencjalnego zarobku/zapłaty. Według mnie jak najbardziej za mała kukurydzę powinno się liczyć taniej. To raczej normalna sprawa. W Moich okolicach coraz wiecej tego sprzętu.
  10. 4tyg to u mnie norma, nawet gorzej. Ten rok jest tragiczny, generalnie pada raz w miesiącu albo i nie. Granice Mazowieckiego i lubelskiego...
  11. Bez wątpienia coś tam musiało się stać albo z rusztami albo z gospodarzem. Bezmyślni ludzie będą pisać, że to dla zysku, tylko że w takiej sytuacji nie ma żadnego zysku. Sama strata a zwierząt szkoda jeszcze bardziej.
  12. Chłopie. Nawozy już są odliczone w kwocie 4tys a poprzednio 1tys. Czego tu nie rozumiesz? Na dwa lata liczysz z jednego roku? Mimo to oczywiście też uważam, że ceny nawozów są za wysokie, ale już tak nie płaczcie, bo teraz przy rozsądnym zarządzaniu zostaje wyraźnie więcej w kieszeni niż wcześniej. I co ma cena przyczepy do ceny drogich nawozów? Jeśli stanieją półprodukty i gaz to i nawozy pójdą w dół. Ale z bezmyślna polityką naszego rządu prędko to nie nastąpi. Z wszystkimi dookoła się kłócą a umowa na gaz z Norwegii podpisana? Czy znowu czekają na absolutny szczyt cen? Wszystkie Kraje umowy już mają a Morawiecki chciał żeby bracia Norwedzy z nami się podzielili zyskiem, to teraz zapłacimy razy dwa.
  13. Podaj mi ile nawozu wysiales i jakie plony zebrałeś to Ci łatwo policzę kiedy więcej zostanie. Przy życie za 500zl to nawet przy minimalnych kosztach zostanie niewiele. Więc gorzej być nie mogło. Dwa lata temu po 500zl dokupywałem jęczmień na wlasne potrzeby. I przy takiej cenie to się wcale nie opłacało samemu siać... Szkoda czasu. Placzecie, ale nikt by nie chciał wrócić do czasów taniego nawozu i zboża za 500 6ton jeczmienia x500zl = 3000zl. Minus nawóz 1000, paliwo 500, koszenie 350. Zostaje 1150 Obecnie 6ton jeczmienia x1400 = 8400. Nawóz 4000, paliwo 650, koszenie 450 -zostaje 3300 Oczywiście nawóz jest za drogi, ale i tak wychodzi lepiej niż było. Poza tym, teraz zbieramy plony z nawozow zeszło rocznych. Za mocznik płaciłem 3700 a saletra 2800, NPK też coś koło 2800. I jeszcze wpadlo 500zl dopłat do ha. Sąsiad tylko przypruszyl nawozem a kilka ton z ha i tak wpadło przy niewielkich kosztach.
  14. Ale tony saletry na ha przecież nie dajesz. Lepiej jak żyto było po 500 i nawozy tańsze? Nie. Też kupuje nawozy, ale ile można płakać. Sprzedaj zboże po 500 a ja Ci zafunduje te 200kg saletry...
  15. Nie. W oborze np spalona sprężarka chłodni.
  16. U mnie kukurydza w tym roku praktycznie połowa wielkości zeszło rocznej a nawożenie poszło bardzo podobne. Cóż poradzić jak od siewu były tylko jakieś pojedyncze deszczyki. Tak naprawdę od maja była tylko jedna noc z dobrym deszczem (burza) i jeszcze piorun strzelił i mi szkód wtedy narobiło na spora szkodę. Sianokiszonkę to szkoda gadać, zamiast siać nawozy lepiej było przywieźć bele z jakiegoś rejonu gdzie były deszcze. 🙃
  17. Jeszcze trochę i do usługi będą doliczać papier do podcierania tyłka. A sam przecież też się nie podetrze, więc i za usługę podcierania warto coś doliczyć.
  18. Ja płaciłem 250 rok temu.
  19. Stosuje.
  20. U mnie też spadł w okolice 3.9, było nawet 3.8 i nie chce odbić. Wcześniej zwykle 4.3-4.2 Zaczalem dawać pasze bardziej energetyczna, ale nic się nie zmieniło.
  21. U mnie w rykach wychodzi 2.55okolo brutto. Tłuszcz 3.9 biało 3.34 około 20tys mleka.
  22. Miałem podobny przypadek. Polegać to można a tylko na sobie.
  23. Za taką robotę i obowiązek przy obecnych kosztach to i tak nie jest jakoś mega dużo. (może lepiej sprzedać pszenicę po 1800 zamiast paść nią krowy? 😉Jak nie wierzysz to na priw mogę Ci wysłać zdjęcie z cena.
  24. Pierwsze obligacje kupiłem dwa lata temu. Miałem brać jeszcze w tamtym roku, ale jakoś nie było mi po drodze do banku i wyszło ostatecznie że kupiłem w tym roku. (Obserwowałem w między czasie ich oprocentowanie) Cały czas byly dostępne bez problemu. Kupiłem je w banku PKO BP.
  25. Wejdź w temat z cena mleka i poczytaj.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v