Nintendo
Members-
Postów
685 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez Nintendo
-
Czyli jaka cena wam wychodzi za kw? Ja na taryfie G, więc drogo chyba nie będzie. Do tego mam założone panele i wiele nie przekraczam zużycia. Max 2000kw więcej niż wyprodukują panele .
-
Ceny mleka 2023
Nintendo odpowiedział(a) na tomekskw temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
Dwa złote przy egzystencji od pierwszego do pierwszego no to faktycznie może wystarczy. Według mnie na obecne czasy to minimum 2.5zl. Wszystko drożeje, zarobki u ludzi też w górę a u nas tylko koszty w górę a zarobki jak X lat temu. Nie ma miejsca na cenę 2zl za litr mleka przy obecnych kosztach produkcji. Chcesz to się morduj i trać zycie bez dnia wolnego w imię czego? -
Ceny mleka 2023
Nintendo odpowiedział(a) na tomekskw temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
Czyli jaka cena aktualnie? -
Ceny mleka 2023
Nintendo odpowiedział(a) na tomekskw temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
Kiedyś mi było łatwiej kupić dobre auto przy niższej wypłacie za mleko niż teraz przy sporo wyższej. Zrobiło się naprawdę drogo, akurat czegoś szukam bo złapałem poważna awarie w swoim przy 120k przebiegu. Zarabia się dużo, ale jest ciągle tyle wydatków, że w sumie przydałby się jeszcze więcej... -
Ceny mleka 2023
Nintendo odpowiedział(a) na tomekskw temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
W salonie samochodowym nie ma podwyżek? Chyba dawno tam nie byłeś. Mazda 6 była jeszcze nie dawno od 90k zł, teraz Bodajże od 160 albo więcej... -
Ceny mleka 2023
Nintendo odpowiedział(a) na tomekskw temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
Proponuję by mleczarnie się dogadały i 1% produkcji szlo za darmo do krajów trzeciego świata. 🙃 -
Ceny mleka 2023
Nintendo odpowiedział(a) na tomekskw temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
Teraz będą się licytować kto da lepsza promocje. Ja już widziałem kostkę masła za 4.99 Szkoda, że inne produkty tak nie potaniały tylko akurat mleczne. Wszedłem do biedronki po nowym roku i kilka produktów które z reguły brałem, miało z automatu nowa wyższe cenę. W TV zrobiło nagonkę na "sztabkę masła " i są efekty. A tak naprawdę masło się nie zdrożało więcej niż wszystkie inne produkty. Za dużo to zdrożał cukier - z 2zl na 6. -
Działa wam irz? Coś nie mogę się zalogować.
-
Najlepiej z klapa.
-
OK i jak z tego skorzystać? Zakup będzie w styczniu po nowym roku.
-
Jak to jest z podatkiem od zakupu ziemi który się płaci u notariusza? Mam do kupienia 1.5ha i czytałem, coś że są zwolenia z podatku a z drugiej strony sam notariusz nic o tym nie mówił.
-
Najgorzej jak Ty odpadniesz.
-
Ja tak mam. Jalowki ładnie się chowają i dają dużo mleka. Wystarczy z miesiąc przed wycieleniem je wstawić na stanowisko.
-
Ładowanie obornika na płycie z włączonym napędem
Nintendo odpowiedział(a) na Rolnik963 temat w John Deere
Ja pierdziele, na co Ci John deere jak boisz się napęd włączyć. Ja od lat ładuje zawsze z napędem. -
Skąd bierzesz ceny baryłki? Wti jest po 85 a zwykła 91.5
-
Ja dałem nawozu jak co roku, niestety susza straszna. Padało moze kilka razy w roku a upały okropne. 2metry wysokości, max dwa i pół. W tamtym roku pod 4metry dochodziło. Kto nei dał nawozu to i metrowe stoją... Stoaowaliscie już te importowane z Egiptu itd? Są równie dobre jak nasze?
-
Gdzie wy tak tanio macie te nawozy? Ja mam zamówione po 5500
-
Ceny paliw 2022
Nintendo odpowiedział(a) na superfarmer02 temat w Ceny płodów rolnych i środków produkcji
Tak odnośnie naszych zasobów naturalnych... Polecam wszystkim posłuchać : -
Jak ktoś ma dużo pola a kupił drogo niewiele nawozów to może i tak wyszło...
-
Spokojnie. Ludzie się namyśla i jak zapłacą ze dwa razy drogo. Parę osób sprzęt dokupi a później będziecie jeździć za pół ceny bo będzie za dużo sprzętu. U mnie tego nie brakuje.
-
Jak będzie drogo to pewnie będzie coraz więcej sieczkarni. Kwestia czasu i potencjalnego zarobku/zapłaty. Według mnie jak najbardziej za mała kukurydzę powinno się liczyć taniej. To raczej normalna sprawa. W Moich okolicach coraz wiecej tego sprzętu.
-
4tyg to u mnie norma, nawet gorzej. Ten rok jest tragiczny, generalnie pada raz w miesiącu albo i nie. Granice Mazowieckiego i lubelskiego...
-
Bez wątpienia coś tam musiało się stać albo z rusztami albo z gospodarzem. Bezmyślni ludzie będą pisać, że to dla zysku, tylko że w takiej sytuacji nie ma żadnego zysku. Sama strata a zwierząt szkoda jeszcze bardziej.
-
Chłopie. Nawozy już są odliczone w kwocie 4tys a poprzednio 1tys. Czego tu nie rozumiesz? Na dwa lata liczysz z jednego roku? Mimo to oczywiście też uważam, że ceny nawozów są za wysokie, ale już tak nie płaczcie, bo teraz przy rozsądnym zarządzaniu zostaje wyraźnie więcej w kieszeni niż wcześniej. I co ma cena przyczepy do ceny drogich nawozów? Jeśli stanieją półprodukty i gaz to i nawozy pójdą w dół. Ale z bezmyślna polityką naszego rządu prędko to nie nastąpi. Z wszystkimi dookoła się kłócą a umowa na gaz z Norwegii podpisana? Czy znowu czekają na absolutny szczyt cen? Wszystkie Kraje umowy już mają a Morawiecki chciał żeby bracia Norwedzy z nami się podzielili zyskiem, to teraz zapłacimy razy dwa.
-
Podaj mi ile nawozu wysiales i jakie plony zebrałeś to Ci łatwo policzę kiedy więcej zostanie. Przy życie za 500zl to nawet przy minimalnych kosztach zostanie niewiele. Więc gorzej być nie mogło. Dwa lata temu po 500zl dokupywałem jęczmień na wlasne potrzeby. I przy takiej cenie to się wcale nie opłacało samemu siać... Szkoda czasu. Placzecie, ale nikt by nie chciał wrócić do czasów taniego nawozu i zboża za 500 6ton jeczmienia x500zl = 3000zl. Minus nawóz 1000, paliwo 500, koszenie 350. Zostaje 1150 Obecnie 6ton jeczmienia x1400 = 8400. Nawóz 4000, paliwo 650, koszenie 450 -zostaje 3300 Oczywiście nawóz jest za drogi, ale i tak wychodzi lepiej niż było. Poza tym, teraz zbieramy plony z nawozow zeszło rocznych. Za mocznik płaciłem 3700 a saletra 2800, NPK też coś koło 2800. I jeszcze wpadlo 500zl dopłat do ha. Sąsiad tylko przypruszyl nawozem a kilka ton z ha i tak wpadło przy niewielkich kosztach.
