Skocz do zawartości

Fifarifa

Members
  • Postów

    68
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Fifarifa

  1. Panowie, warto inwestowac w taki pastuch [chodzi głownie o solar i ładowanie aku] z linka ponizej? Jakies opinie ? https://lewmik.pl/secur-sun-25w/?utm_source=Google Shopping&utm_campaign=GMC&utm_medium=cpc&utm_term=1182&gad_source=1&gad_campaignid=22313466689&gclid=CjwKCAiAv5bMBhAIEiwAqP9GuAdwNg1ofg2OwlinbF24UUJfFPoWFFOf4gFRc5LsbCaQvTyh7CK-phoCkX0QAvD_BwE
  2. W zeszłym tygodniu sprzedałem 15 sztuk, waga ogolna, srednia brutto 833 kg po 15,20 zl netto. 6% potracenia.
  3. Odmiana GOLIATH, miał ktos, warto w to isc ?
  4. Jaka odmiane na kiszonke polecicie ? Najlepiej czysty DENT. Mialem RGT Exposition i sie sprawdziła bardzo dobrze, HULKA za bardzo dziki lubia. Gleba mozaika 4a-5,obornika w opor.
  5. Poleci ktos sprawdzonego dostawce cielat, takie powyzej 100 kg. Jestem z kuj-pomorskiego CSE.
  6. SM Bard, lepszy stay green, wysokosc podobna, lepsza kolba od Giewontai i chyba lepiej znosi okresowe niedobory wody.
  7. Jak to nawozić ? Skoro jest w tym 80% lucerny to z azotem skromnie, czyli 300+ kg polifoski 6. Co z tymi 20 % traw, im raczej nie starczy azotu z tej polifoski, dosypac cos dodatkowo ?
  8. DSV 2056 - jak to zglosic do dopłat ? Mieszanka wieloletnia traw z bobowatymi drobnonasiennymi ?
  9. Jeżeli rosła tam kilka lat kuku, to lucernę sobie odpuść, bo będą ją męczyc pozostałości w glebie po herbicydach. Co najmniej rok przerwy na zboże i wtedy lucerna. Przerabiałem to u siebie.
  10. Zapchany filtr powietrza .
  11. Składałem w pierwszy dzień naboru wniosków. Wymyślają pierdoły niestety.
  12. Wczoraj dostałem SMS z ARiMR, o uzupełnienie wniosku- termin 14 dni. Coś się powoli dzieje...
  13. Fifarifa

    Ceny bydła 2024

    Sprzedane 13 szt. Hf, wiek 24 MSC, 10,80 zł netto, waga ogólna, średnia 805 kg brutto, potrącenie 6%.
  14. Fifarifa

    Ceny bydła 2024

    13 szt. hf z luzu, średnia waga powinna wyjść 750+, propozycja 10,50 netto , 6% potrącenia. Sprzedawac ?
  15. Fifarifa

    Ceny bydła 2024

    .
  16. Miałem Giewonta i Perseusa w tym roku. Do porownania był zeszłoroczny Codizouk i Baobi. Giewont najlepszy, super odmiana. Od samego startu rosnie jak wsciekły nawet przy wiosennych chłodach. Zostaje u mnie na dłuzej . Perseus minimalnie słabszy Siew max. do 90 tys/ha. Na przyszły rok zamieniam Perseusa na Bard-a, ma byc ponoc lepszy.
  17. Fifarifa

    Ceny bydła 2023

    "Opis systemu utrzymywania bydła" kazdy musi to zglosic ? - jezeli tak ,to gdzie w gdzie to w IRZ sie znajduje ?
  18. Do wniosku dołacza sie skan z oswiadczeniem o praktyce wymieszania obornika. Naprawde dodatkowo trzeba to oswiadczenie jeszcze zaniesc do ARiMR ?
  19. W oswiadczeniu o przyoraniu obornika , co wpisac w 2 tabeli tj "Oznaczenie zdeklarowanej powierzchni wskazanej we wniosku " ?
  20. Mam działke 10ha, na całosci kukurydza na kiszonke. Po zbiorze kuku jako ekoschemat wybrałem Miedzyplon ozimy, ale ma on byc na 3/4 areału działki, na reszcie pszenzyto ozime. Jak zaznaczyc na mapie powierzchnie 3/4 działki, skoro po kliknieciu automatycznie zaznacza zawsze cała działke ?
  21. Fifarifa

    Ceny bydła 2023

    Chce zlosic padniecie cielaka [jeszcze z paszportem] przez IRZ, co z paszportem ? Trzeba go zawiesc do Agencji ?
  22. Fifarifa

    Ceny bydła 2023

    .
  23. Fifarifa

    Dopłaty za susze

    Plik protokołu strat pobrany, ale nie mozna go otworzyc, wyskakuje bład, plik uszkodzony i tak jest po kazdym pobraniu pliku. U znajomego taka sama sytuacja. O co tu chodzi ?
  24. Pany, jak to w końcu jest w tym roku z EFA. Mam zasiany groch i zgłoszony do EFA, mozna stosowac ŚOR ?
  25. Nawet sie nie zastanawiaj, jezeli jest stan OK to bierz. Mam 2 Fiaty - Fiat 500DT [ 10 lat u mnie]i Fiat F110 [5 lat u mnie]. Pancerne ciagniki, zwłaszcza te starsze. Nie pisze tego jako fan marki, tylko z moich obserwacji po tylu latach. Czesci ogolnie dostepne i nie drogie. Silniki bardzo dobre, mocne skrzynie. Kiedys Fiata były tansze i szło kupic w fajnych pieniadzach. Dzis niestety podrozały, bo skupuja to na Afryke i do arabów. JAkies pytania to wal na priv.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v