Skocz do zawartości

Zefir

Members
  • Postów

    679
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Zefir

  1. wuja kverneland na okrągłej mój zakupiony 2016 w lutym kverneland ab 100
  2. Kurcze u nie których to klas ziemi brakuje jak jadę na podlasie na wakacje okolice hajnówki to tam kvernem jeszcze na okrągłej ramie pomagam dla wuja na usługe jego traktorem to 30 ha i czuby można zmieniać a lemiesze 50 starczy u mnie z kolei w ab 100 płacę za lemiesz 180 i czub 88 i czub starcza na 170 ha i lemiesz na 140 czyli z usługami można powiedzieć że na jakieś 70 % sezonu
  3. Według mnie napewno bo zamiast trafiać głębiej walą one o warzywa
  4. Według mnie możesz jechać powoli i sprawdzić na jakim etapie się pojawiają zadrapania i wtedy wnioskuj . maszyna może mieć i 40 lat ale powinna spełniać swoją role
  5. A mógłbyś podać to cene ? bo jak można powiedzieć że cena jest wysoka będąc u jednego dealera ?
  6. jak bez nadmiernej elektroniki to tylko jd albo nowy ursus
  7. Dzięki zobaczę jak ma ktoś inne sugestie to niech piszę
  8. Witam , tak jak w temacie , gdy wróciłem z pola z broną wirnikową było wszystko ok rano wstałem zapaliłem go podnosi powoli i podnośnik szarpie aż przygasza ciągnik tj był jakieś opory bo buja aż nim z góry dziękuje za pomoc PS dodam że opuszcza normalnie
  9. szkoda kasy na ten szajs
  10. fendt 312 vario nowy o ile to budżet netto
  11. Corrado coś drogo u mnie prasowanie to 13 zł owijanie 15 i zwiezienie 5 do 1.5 km a kazdy następny kilometr to 1 zł z ustawieniem więc u nas się bierze 35 zł od belki ? no chyba że ty masz inny przelicznik Bo jak po 45 to się opłaca belki robić ? Przykładowo jak u mnie 28 z ha to daje za zrobienie wg ciebie 1260 zł koszenie to 50-70 zł koszt (licząc inwidualnie dla siebie ) przewracanie 50 zł zgrabianie 50 podsiew nawozów 100 zł nawozy w dawce 500 kg polifoski i 200 mocznika to około 1300 zł to daje razem jakieś 2820 , bele niech po 100 to zakupic to mozna i jeszcze zostanie na pól litra . Jak bym nie miał belarki to jednak wolał bym kupić belki niż brać usługę
  12. Drogo u mnie można kupić w okolicy obornik od brojlerów i innego drobiu za 600 zł z transportem 23-25 t a gnojowice od pobliskiego krowiarza 10zł za 1m3 przy większych ilościach możliwe rozlanie gratis
  13. Kup malutkie wiertełko i nawierc troche korek
  14. Nie wiem czy to prawda czy mit ale mówiono kiedyś że po grochu zwierzeta mają wzdęcia i dlatego jest lepszy łubin ,uprawia go się tak samo jak groch i ma od 31 do 43% białka pasza ja bym robił wysoką białkową i dawał tylko 1 kg max a robił tak że siał też żyto na kiszonkę bo ci jak tak to wyżrą wszystkie zboże możesz np zebrać jęczmień posiać po tym zaraz w lipcu/sierpniu żyto potem skosić je w kwietniu i zasiać owies jak się uda to zebrać na ziarno jak będzie mokrą to też w baloty i tak w kółko bo z 3 byków nie wyżyjesz a jak masz 4 ha być może ornego to możesz mieć conajmniej 20 ton zboża to wtedy inna robota .
  15. Teraz nowy to 2.5 t polifoski
  16. Na tele nic sie nie chce ładować
  17. Witam desykowałem zboza roundapem 480 flex około 2l na ha jęczmieniu plus 5kg siarczan amonu . ile dni muszę czekać po skoszeniu aby można było podać zwierzynie ? desykowane było 10 a koszone koło 20 sierpnia PS : pytam się bo gdzieś mi etykieta odleciała i nie mogę jej znalesć
  18. 70 zł moje paliwo siane accordem
  19. u nas z pokosu po sipmie tak mało co więcej ale na podlasiu to ponoć tam szaleństwo bo po 60 z pokosu i sipma
  20. Słoma nie zawsze równa się plon ... U nich kłosy był strasznie krótkie a jak większe to puste tylko słoma wybujała bo nie było skracane
  21. Zefir

    Silos BIN 10.

    To lepiej niech starą przyczepe kupi za jakie 15 tyś 10 tonową i to samą jeszcze lepiej bo mu się przyda jak sprzeda zboże czy spasie . Taki bin to wg mnie jest do trzymania chwilowego u znajomego jest chyba koło 80 ton i robią tak jak kosza kuku to najpierw do bina i odrazu z bina się sypie do suszarni bo zazwyczaj jak koszą to nieciekawa pogoda i dosyć mają mokre podwórka i nie wysypią na glebę a potem do binów 500 tonowych i po sprawie
  22. sąsiad mojej rodziny z podlasia zarobił więcej na słomie jak na ziarnku bo miał 30 bel z ha i po 50 z pokosu sprzedawał to 1500 zł miał za słome a za ziarno miał 2.5 t i po 50 to 1250
  23. Zefir

    Silos BIN 10.

    opłacalne jest kupno bina 10 t ?
  24. Jak by to określić w tym roku wydma od was mnie wydymała
  25. ja bym wolał już case 95 lub małego jelonka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v