5 klasa
mf362 1396 Opublikowano 22 Marca Drogi taki sprzęt ? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198338
tytanowyJanusz 5837 Opublikowano 22 Marca 8.000 zł Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198339
12Pafnucy 17063 Opublikowano 22 Marca Jaki bufor? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198340
tytanowyJanusz 5837 Opublikowano 22 Marca Bufor będzie pełnić instalacja na grubej rurze wraz z grzejnikami żeliwnymi 😉 2 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198341
Piotruniu25 3892 Opublikowano 22 Marca Podziwiam ludzi którzy nie chcą sobie ułatwić pracę tylko dalej kupują kopciucha zamiast piec z podajnikiem. 1 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198345
tytanowyJanusz 5837 Opublikowano 22 Marca Podziwiam ludzi którzy palą drogimi bobkami 😉 8 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198346
wojtal24 5661 Opublikowano 22 Marca każdy kupuje to co chce też sobie nie wyobrażam palenia w piecu codziennie 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198347
Jarecki88 217 Opublikowano 22 Marca 1 minutę temu, tytanowyJanusz napisał(a): Podziwiam ludzi którzy palą drogimi bobkami 😉 Podziwiam ludzi, którzy wstawiają takie kopciuchy i chodzą do nich przez całą zimę XD 2 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198348
GRZES1545 11804 Opublikowano 22 Marca 12 minut temu, Piotruniu25 napisał(a): Podziwiam ludzi którzy nie chcą sobie ułatwić pracę tylko dalej kupują kopciucha zamiast piec z podajnikiem. Lenistwo prowadzi do wielu poważnych chorób☝️ mam hybrydę z podajnikiem i narazie głównie drewno idzie w kocioł. 1 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198349
tytanowyJanusz 5837 Opublikowano 22 Marca Nie jest to dla mnie uciążliwe, jak się wrzuci dobre paliwo to długo się pali, a kotłownie mam taką że upycham 20m drewna 2 minuty temu, Jarecki88 napisał(a): Podziwiam ludzi, którzy wstawiają takie kopciuchy i chodzą do nich przez całą zimę XD 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198350
GRZES1545 11804 Opublikowano 22 Marca 5 minut temu, wojtal24 napisał(a): każdy kupuje to co chce też sobie nie wyobrażam palenia w piecu codziennie Do luksusów i wygody łatwo się przyzwyczaić, ale na utrzymanie tego trzeba wygiagac nie mały hajs. 3 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198351
wojtal24 5661 Opublikowano 22 Marca 11 minut temu, GRZES1545 napisał(a): Do luksusów i wygody łatwo się przyzwyczaić, ale na utrzymanie tego trzeba wygiagac nie mały hajs. no wiesz jak ktoś pracuje po za rolnictwem i po pracy miał bym palić w piecu to masakra. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198352
HMontecristo 54 Opublikowano 22 Marca 24 minuty temu, Jarecki88 napisał(a): Podziwiam ludzi, którzy wstawiają takie kopciuchy i chodzą do nich przez całą zimę XD Twoja rozumiem, że nie produkuje spalin? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198353
Bartek933 5957 Opublikowano 22 Marca Oprócz 5klasy ne wymagają automatycznego systemu podawania paliwa? Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198355
tytanowyJanusz 5837 Opublikowano 22 Marca Nic nie słyszałem o podawaniu paliwa Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198356
wojtal24 5661 Opublikowano 22 Marca teraz to brać jakiś hybrydowy żeby palić kilkoma rodzajami opału Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198357
Popier96 631 Opublikowano 22 Marca Ja poluję na jakiś piec używkę 18-25KW ale z podajnikiem. Ciekawe czy idzie coś sensownego kupić do tych 5k- bo póki co lipa, to tylko na potrzeby warsztatu i suszarni... Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198359
Jarecki88 217 Opublikowano 22 Marca 15 minut temu, HMontecristo napisał(a): Twoja rozumiem, że nie produkuje spalin? No właśnie nie. Mam pompę ciepła od 2020 roku i dla mnie jest to świetne rozwiązanie. Kotłownię przerobiłem na pralnię i gdzies mam kupowanie wegla, drewna, rozpalanie i wynoszenie popiołu. Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198360
mf362 1396 Opublikowano 22 Marca Piec zagazuwujacy drewno sobie chwalą i ostatnio staje się to modne i bufor 1000 l Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198361
hibertusik 63 Opublikowano 22 Marca Taki piec z tematu jest dobry jak ktoś ma własny las,koszt opalenia zimy to kilka wyjazdów do lasu i przygotowania tego opału na następny sezon najlepiej luty marzec kwiecień. Mnie osobiście koszt opalenia zimy to 5-9 l pb + 25l on. + własna praca i do tego trochę prądu na cyrkulatkę. Koszt sezonu grzewczego+- 400zł. Ale to trzeba się poruszać,a jak komuś się nie chce to niech buli hajs. 8 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198362
HMontecristo 54 Opublikowano 22 Marca 1 minutę temu, hibertusik napisał(a): Taki piec z tematu jest dobry jak ktoś ma własny las,koszt opalenia zimy to kilka wyjazdów do lasu i przygotowania tego opału na następny sezon najlepiej luty marzec kwiecień. Mnie osobiście koszt opalenia zimy to 5-9 l pb + 25l on. + własna praca i do tego trochę prądu na cyrkulatkę. Koszt sezonu grzewczego+- 400zł. Ale to trzeba się poruszać,a jak komuś się nie chce to niech buli hajs. Ale według nich to ty jesteś głupi 😜 1 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198363
tytanowyJanusz 5837 Opublikowano 22 Marca 7 minut temu, hibertusik napisał(a): Taki piec z tematu jest dobry jak ktoś ma własny las,koszt opalenia zimy to kilka wyjazdów do lasu i przygotowania tego opału na następny sezon Tak właśnie jest u mnie 3 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198365
KoneserOporu 540 Opublikowano 22 Marca Ja mam piec na pellet z rusztem na drewno, skończył się tani pellet i zima złagodniała to wjechało drewno, ale upierdliwe jest chodzenie do pieca, czekam aż cena pelletu spadnie i zamawiam. Szkoda życia na chodzenie do pieca Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198367
rocco0987 241 Opublikowano 22 Marca ja mam zgazowujący drewno i bufory 1000l, podłożyć raz na 4 godziny do pełna to ledwie z 5 minut czasu. 2 Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198368
robi57362 2893 Opublikowano 22 Marca wojtal24 napisał: teraz to brać jakiś hybrydowy żeby palić kilkoma rodzajami opału tylko taki to 20 tys rocco0987 napisał: ja mam zgazowujący drewno i bufory 1000l, podłożyć raz na 4 godziny do pełna to ledwie z 5 minut czasu. tylko trzeba mieć te 5 min Sam mam już pare lat z podajnikiem na wegiel i aby raz na tydzień zajrzeć wegla wsypać i koszt wegla 3.8 t na zeszła zimę czyli 5.4 tys na piętrowy dom 130 m2 nienajlepiej ocieplony Odnośnik do komentarza https://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/846326-piec-18-kw/#findComment-3198369
Rekomendowane komentarze
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się