Skocz do zawartości



Rekomendowane komentarze

My kupiliśmy 6 lat temu ibisa Xls do zetora 16145. Najpierw poszła szyba, bo wieżyczka wybiła to w razie czego założyliśmy plexe, później wieszaki nie wytrzymały, trzeba było kupić solidniejsze, później łącznik urwało, cały podnośnik byl robiony raz w roku bo nie wyrabiał tego obciążenia, później siłowniki wspomagające siadły, Fakt, traktor co roku orał 250ha więc nic dziwnego bo parę razy musiał to uniesć i opuścić. Ale jednak to nie pług do tego traktora. Teraz new holland T7 200 lata z tym pługiem i robi co chce, choć przydała by sie 5 skiba.

Wydaje sie że ma wiecej koni bo gabarytowo jest wiekszy i pewnie przez to sie tak wydaje u nas Forterra 9641 jest wieksza gabarytowo  jak Ursus 1014 niby podobne moce a Ursus dużo rzeczy prac wykonuj gdzie Zetor by nawet nie pierdnał,Claas Ares 696rz zastapił  Zetora 12145 i w tych samych pracach wymieka przy Zetorze choc ma 20km więcej

New Holland T7 200 ma 155km, zetor 16145 ma chyba podobnie. Moc może taka sama, ale przełożenia inne i zetor nie ma szans. Za domem mam bagno 10x10m. Zawsze zetorem trzeba było to omijać bo zaraz siadał z tym pługiem. Odkąd jest NH to nie ma bagna. Drugi rok z rzędu jest przeorane. W zetorze moc jest ale biegów nie ma dla tej mocy. Teraz u nas zetor praktycznie jest do wałów z włóką 5,2m i to nie bardzo bo rozdzielacz przepuszcza i włóka nie trzyma jak powinna, nAwet jak by trzymała to czym uciągnąć tą ziemie co nagarnie, chyba że bliźniaki by założył.


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v