Skocz do zawartości

Ursus 902 + prasa welger rp 12


Piotr1216

Zworzenie zielonki :) Teraz jeździ się naprawdę fajnie na tych kołach ;)

Co widzimy na zdjęciu Ursus 902 + prasa welger rp 12?

Ursus 902 współpracuje z prasą rolującą Welger RP 12 przy zbiorze zielonki na łące, wykorzystując swoją czterocylindrową jednostkę wysokoprężną Zetor o pojemności 4,6 l i mocy około 80 KM do stabilnego napędu WOM i pracy w średnio ciężkich warunkach użytków zielonych. Mechaniczna skrzynia biegów z reduktorem, oferująca 16 przełożeń do przodu i 8 wstecz, pozwala dobrać prędkość roboczą do wydajności prasy oraz gęstości pokosu. Masa własna ciągnika na poziomie około 4,3 t zapewnia odpowiednią przyczepność na nierównym terenie i bezpieczną obsługę zaczepionej prasy zwijającej, a tylny trójpunktowy układ zawieszenia o udźwigu ok. 3,5 t gwarantuje stabilne prowadzenie maszyny towarzyszącej. Ursus 902 był produkowany w latach ok. 1974–1987, a przybliżone ceny rynkowe używanych egzemplarzy w Polsce mieszczą się zazwyczaj w przedziale 30–60 tys. zł, zależnie od stanu technicznego i wyposażenia.


Rekomendowane komentarze

pawlus- gdyby tego typu laczki nie sprawdzały się w polu, to zachodnie konstrukcje 2wd też by robili na rowerowych kółkach. :P Balonówki + sztywny przód+ dobrze dobrane do maszyny obciążenie przodu i poczciwa 80'tka zaczyna jechać zamiast mielić kołami w miejscu. ;)

 

 

Pewnie masz na myśli pracę z maszyną zawieszaną na regulacji siłowej ?

 

Wiem ,że niektórych śmieszą moje pytania , ale ciągle szukam atutów szerokich kół ;) A jest tak dlatego iż mam porównanie na przyczepach koło 20' - koło-15.3 i powiem ,że cholernie ciężko "idzie" ta przyczepa na niskich kołach a ta na wysokich dużo lżej , więc obawiam się że podobna zależność może wystąpić w c-385 ... ?

Na siłowej i ciśnieniowej + miękkim przodzie, podnośnik głupieje (no, chyba że ktoś dołoży tyle obciążenia, że sprężyny dobije i nie będą wstawać podczas podnoszenia= słaby skręt i duże opory toczenia. Lub zdejmie cały balast i sprężyny są cały czas wyprostowane= zazwyczaj brak sterowności) ale na pozycyjnej też czuć pracę miękkiego przodu ;) Mało tego, jak ruszasz z przyczepą, to przód też się unosi i podczas unoszenia, nie masz maksymalnego uciągu. Miękki przód jest dobry, bo się miękko jedzie i na tym zalety się kończą. :)

 

Co do kół- 20'tki w 80tce mają zbyt małą powierzchnię styku z gruntem żeby się nie zapadały. 15'tki są na styk. Czyli będą stwarzać dużo mniejsze opory w miękkim polu.

Przy załadowanej przyczepie (np. d47) jest masakra - jedne i drugie toną pod załadunkiem, a że, pod 20'tkami jest mniej ziemi do uwalcowania, to przyczepa idzie lżej.

Na twardym nie ma złudzeń- podstaw fizyki nie pokona- im wyższe i węższe koło, tym mniejsze opory toczenia - czyli znowu 20'tki górą. (ale na asfalcie, myślę, że można te opory przy 80'tce uznać za pomijalne :) ).

Do zalet 15'tek w 80'tce można jeszcze dodać, że większa powierzchnia styku z podłożem wpływa korzystnie na przyczepność podczas skręcania. ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v