Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Jagna 2014

agrofoto

778 wyświetleń

blog-0129624001410513445.png

W Nagawkach koło Łodzi odbędzie się Gala Finałowa I edycji konkursu „Jagna 2014”, będącego hołdem dla kobiet kultywujących tradycje polskiej wsi. Zapraszamy 19 września o godz.18:30 do amfiteatru Żywego Skansenu Folkloru Polskiego.

Gwiazdą wieczoru będą autorzy niekwestionowanego przeboju 2014 roku „My Słowianie” – Cleo i Donatan. Czy promotorzy powrotu do korzeni i fuzji polskiego folkloru z nowoczesnym dźwiękiem znajdą inspirację do nowych utworów? Przekonamy się już niebawem podczas gali „Jagna 2014”.

Jagna 2014 to unikatowy konkurs w formie akcji społecznej pod honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi będący hołdem dla kobiet polskiej wsi, które od wieków tworzą polskie tradycje – przekazują przepisy kulinarne, tradycję folkloru oraz rękodzieło, z pokolenia na pokolenie. 12 finalistek z całej Polski powalczą o tytuł Jagny 2014 i prawo do reprezentowania Polski na Targach Tradycji w Brukseli w listopadzie br. Nie bez powodów akcja odbywa się pod imieniem Jagny. Finał akcji odbędzie się w Żywym Skansenie Folkloru Polskiego w Nagawkach, niedaleko Lipiec Reymontowskich, gdzie miała miejsce akcja „Chłopów” Władysława Reymonta.

 

jagna.png

 

Finałowa 12-tka została wyłoniona spośród ponad 70-ciu zgłoszeń Pań kultywujących regionalne tradycje w całej Polsce. Od maja do połowy sierpnia, Panie z całej Polski mogły zgłaszać się poprzez dedykowaną aplikację na Facebooku. W konkursie nie liczą się wdzięki czy wymiary, lecz pasja do polskich tradycji i talent. Podczas gali finałowej Panie zaprezentują umiejętności kulinarne, tańca oraz śpiewu folk, ale także rękodzieła ludowego. Celem konkursu jest stworzenie platformy dla promocji polskich tradycji terenów wiejskich, ale także zwrócenie uwagi na działalność i wkład kobiet w rozwój polskiej wsi.

 

Bilety na galę konkursu „Jagna 2014” można rezerwować telefonicznie pod nr 722 007 525 oraz nabyć w kasie skansenu w Nagawkach.

 

wydarzenie: http://www.agrofoto.pl/forum/calendar/event/224-jagna-2014-wybory-miss-wsi/0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×