Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Zielone AgroShow

agrofoto

636 wyświetleń

blog-0290664001402556997.jpgTegoroczna Wystawa Zielone Agro Show - Polskie Zboża odbyła się po raz pierwszy w nowej lokalizacji. Tym razem Wystawa zawitało do Sielinka w gminie Opalenica, w dniach 7-8 czerwca 2014 roku. Impreza odbyła się na terenie Centrum Wystawowo-Szkoleniowego Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Poznania. Organizatorem tegorocznej Wystawy była, jak przed rokiem, Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Równolegle, w tym samym miejscu i czasie odbywała się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

 

Dzięki połączeniu obu wystaw impreza stała się jeszcze bardziej kompleksowa. Tym razem prócz prezentacji maszyn zielonkowcych, uprawowych, opryskiwaczy polowych, różnych odmian zbóż i traw, które prezentowane były na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych, zwiedzający mieli możliwość uczestnictwa w pokazie zwierząt hodowlanych. Tradycyjnie na wystawie nie zabrakło również firm prezentujących chemię rolniczą i akcesoria do produkcji roślin.

 

1.jpg

 

Pokaz maszyn podczas pracy

Jednym z ważniejszych elementów imprezy był pokaz maszyn w pracy. Zaprezentowany został cały proces zbierania zielonek. Zwiedzającym zaprezentowały się kosiarki, prasy, owijarki do bel, praso-owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Była to wyjątkowa okazja by w jednym miejscu zobaczyć podczas pracy i porównać maszyny różnych producentów. W sumie w pokazach zbioru zielonek zaprezentowało się blisko 50 maszyn kilkunastu różnych marek.

 

 

2.jpg

 

Poletka pokazowe

Na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych firmy nasienne zaprezentowały odmiany roślin ozimych i jarych, natomiast - nawozowe i chemiczne - przedstawiły najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin.

 

 

3.jpg

 

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Od dwudziestu lat w CWS Sielinku odbywa się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w których uczestniczą następujące gatunki zwierząt: bydło mleczne i mięsne, konie, trzoda, chlewna, owce i kozy, zwierzęta futerkowe. W tym roku obyła się również Ogólnokrajowa Wystawa Drobiu Hodowlanego i Użytkowego.

 

Wystawa jest miejscem gdzie nawiązywane są kontakty pomiędzy hodowcami, producentami oraz rolnikami w celu upowszechniania postępu genetycznego i hodowlanego w gospodarstwach rolnych. W trakcie Wystawy można było obejrzeć najlepsze okazy poszczególnych gatunków zwierząt, wycenę zwierząt oraz wybór super czempionów. Odbyły się pokazy czempionów i wice czempionów opatrzone fachowym komentarzem. Wyniki uzyskane przez zwierzęta zostały opublikowane na stronie internetowej WODR-u .

 

Dla wszystkich rolników i specjalistów związanych z uprawą roślin zielonkowych i hodowlą zwierząt Wystawa Zielone Agro Show – Polskie Zboża 2014 oraz Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych była doskonałą okazja, by zapoznać się z najnowszą ofertą maszyn i urządzeń, bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami producentów, spotkać ekspertów w zakresie uprawy i nawożenia oraz najlepszych hodowców zwierząt.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×