Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Żółta rewolucja Lely

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

1558 wyświetleń

Yellow_revolution_logo.gifDzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji firmy Lely zorganizowanej pod tytułem Żółta Rewolucja (ang. "Yellow Revolution"). Mogliśmy zobaczyć nowoczesne podejście do zarządzania gospodarstwem.

gallery_18601_444_2497948.jpgGłówny produkt, przedstawiony przez Alexandra van der Lely (dyrektora generalnego Lely Group), to Lely T4C InHerd. Jest to kompleksowy system do zarządzania gospodarstwem na urządzenia mobilne. Dzięki smartfonom i tabletom rolnik ma dostęp do kluczowych informacji, niezależnie od tego gdzie się znajduje - czy to w oborze, czy w domu, czy na polu, czy wręcz na wakacjach. System wspomaga rolnika w podejmowaniu decyzji, tam gdzie są potrzebne natychmiast. Gospodarstwa mogą znacząco poprawić swoje wyniki dzięki łatwiejszemu dostępowi do danych o stanie zdrowia krów jak również na temat ich zachowań. Powoduje to większą wydajność przy większej stabilności.

Dzięki aplikacji w telefonie rolnik jest bardziej elastyczny i ma stado pod kontrolą w każdym miejscu (tam gdzie jest dostęp do sieci internetowej) i w każdym czasie. System pozwala zarządzać pracami wykonywanymi przez poszczególnych pracowników.

System był testowany w ponad 100 gospodarstwach współpracujących z Lely, rolnicy stwierdzili, że dzięki platformie T4C InHerd mają jasny obraz, gdzie trzeba działać, mają dostęp do wszystkich niezbędnych działań, mają dostęp do działań, które można wykonać natychmiast jak również na bieżąco mogą monitorować postęp prac w gospodarstwie.

Platforma może współpracować z następującymi robotami udojowymi Lely: Astronaut A2, A3 i A4.

Cały system składa się z 8 modułów, które rolnik może wybrać w zależności od swoich potrzeb.

FarmBeats - Pokazuje aktualną wydajność stada i robota (robotów jeśli jest ich więcej) jak również porównuje je z danymi z poprzedniego tygodnia.
Today - Na podstawie planu i pomiarów przeprowadzanych przez różne urządzenia Lely połączone z platformą T4C pokazuje, które zadania należy wykonać (z podziałem na pory dnia: rano, po południu i wieczorem)
Cow - Udostępnia dane na temat reprodukcji, poboru paszy i produkcji mleka każdej z krów w stadzie.
System today - Na podstawie planu i odczytów czujników robota informuje, jakie czynności kontrolne i konserwacyjne związane z robotem należy wykonać.
Signals - Ostrzega, jeśli dój nie jest prowadzony ze wszystkich strzyków lub jeśli czas ślepego doju przekracza ustawioną wartość.
HowTo - wyjaśnia w jaki sposób wykonać daną czynność. Jest virtualym nauczycielem hodowcy i jego pracowników.
FarmNotes - Umożliwia komunikację pomiędzy pracownikami gospodarstwa.
FarmSetup - Służy do tworzenia i zarządzania użytkownikami w ramach jednego gospodarstwa.

Lely udostępnia 3 miesięczną wersję próbną (demo) systemu, która jest do pobrania za darmo. Wersja ta pozwala na dostęp do wszystkich modułów systemu. Posiadacze robotów Astronaut mogą wypróbować narzędzie w praktyce i wprowadzić własne dane z T4C.

Lely T4C InHerd to duży krok w automatyzacji i optymalizacji branży mleczarskiej. Hodowcy mogą monitorować wydajność, planować działania i poprawiać wyniki swojego gospodarstwa w dowolnym miejscu i dowolnym czasie.

Szczegółowe informacje o platformie dostępne są na stronach internetowych Lely: http://www.lelyt4c.com i http://www.lely.com

Więcej zdjęć w naszej galerii: http://www.agrofoto....rewolucja-lely/

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×