Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Caryx Cup Kołobrzeg 2013

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

648 wyświetleń

11 września na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka odbędzie się turniej Caryx Cup Kołobrzeg 2013 organizowany przez firmę BASF oraz Fundację All Sports Promotion.

Turniej skierowany jest do drużyn z małych miejscowości zrzeszonych w Koszalińskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej.
Celem turnieju jest propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia w duchu zasady fair play oraz aktywizacja społeczności lokalnych. Piłka nożna to najpopluarniejsza dyscyplina w naszym kraju. Wspólnie z naszym partnerem – firmą BASF pragniemy poprzez rywalizację na murawie promować aktywność fizyczną wśród społeczności z małych miast i wsi - wyjaśnia Łukasz Bednarek, prezes Fundacji All Sports Promotion, która odpowiada za przygotowanie turnieju.

CC3.jpgW zawodach udział weźmie 6 drużyn, które rozegrają po pięć spotkań w formule „każdy z każdym”. Mecze trwać będą 2 x 15 minut. Po rozegraniu wszystkich meczów o zwycięstwie decydować będzie liczba zgromadzonych punktów, a w przypadku równej liczby oczek kilku zespołów, bezpośrednia rywalizacja. Jest o co walczyć, ponieważ organizatorzy przewidzieli dla zwycięzców bardzo atrakcyjne nagrody. Do wygrania będą m.in. sprzęt i stroje sportowe oraz komplety piłek.

Drużyny, które wezmą udział w zawodach, wytypowane zostaną przez Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej. - Dla każdego z uczestników turnieju sam fakt rozgrywania meczów na nowoczesnym stadionie w Kołobrzegu będzie czymś wyjątkowym - twierdzi Łukasz Bednarek, organizator wydarzenia. Impreza by się nie odbyła, gdyby nie jej pomysłodawca i główny sponsor – firma BASF, która jest światowym liderem w produkcji środków ochrony roślin. Skąd pomysł, aby całe wydarzenie nosiło nazwę Caryx Cup?
Nic nie kojarzy się z energią i wolą walki tak jak sport. Dlatego hasło przewodnie turnieju, a zarazem hasło produktu Caryx to „Energia przetrwania, wzrostu, plonowania”– mówi Magdalena Pietrzak – Product Manager w dziale Crop Protection BASF. - Caryx to innowacyjny produkt firmy BASF przeznaczony do ochrony rzepaku przed chorobami grzybowymi Turniej organizujemy po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że impreza ta na stałe zagości w kalendarzu wydarzeń sportowych w regionie.

Turniej rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 16:00.
Obok zmagań sportowych planowane są także występy artystyczne i wiele innych atrakcji.
Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×