Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Anniversary Tour w Polsce

Zaloguj się, aby obserwować  
agrofoto

638 wyświetleń

Anniversary Tour_foto.jpgPolska jest jednym z 19 państw, które odwiedza interaktywna wystawa Anniversary Tour, towarzysząca jubileuszowi 150-lecia Bayer. Ekspozycja prezentowana jest m.in. w Londynie, São Paulo, Szanghaju i Sydney.

Wystawa prezentuje najważniejsze innowacje w obszarze zdrowia, rolnictwa i zaawansowanych tworzyw. 21 liter motta Bayer: „Science For A Better Life” – przybrało formę 2-metrowych, interaktywnych modułów. Misję firmy wyjaśniono za pomocą konkretnych przykładów - począwszy od litery „S” (jak „science”), przez „A” (jak „Aspirin”), po literę „I” (jak „innowacje”).

Ważnym elementem jest tematyka zrównoważonego rozwoju, symbolizowana m.in. przez moduł „CO2 jako surowiec” – Bayer wykorzystuje ten związek jako źródło węgla do produkcji pianek poliuretanowych. Kolejnym przykładem jest „E” (jak „wydajna energetycznie mobilność”) – Bayer zapewnia lekkie tworzywa, które pozwalają ograniczyć ilość potrzebnego pojazdom paliwa.

Wystawa prezentuje istotne dla życia milionów ludzi innowacje Bayer, m.in. cząsteczki celowane (pomagające we wcześniejszym wykrywaniu nowotworów), mrozoodporne nasiona (ten walor jest szczególnie istotny w naszym klimacie), Solar Impulse (pierwszy na świecie samolot na energię słoneczną, który - dzięki tworzywom Bayer – jest bardzo lekki).

Ekspozycja ma charakter multimedialny i interaktywny – wszystkich eksponatów można dotykać, a każdy z modułów wyposażono w atrakcyjne elementy, takie jak gry, kamery, filmy, mikroskopy. Dzięki temu nauka przybrała bardzo praktyczny, ‘dotykalny’ wymiar.

Ekspozycji w Warszawie towarzyszy ogłoszenie wyników badań opinii społecznych Pokolenia Y (osób w wieku 20-35 lat) i ich stosunku do innowacji i osiągnięć nauki w codziennym życiu. O wnioskach z badań oraz ścisłym związku rozwoju nauki i innowacyjności z podnoszeniem jakości życia dyskutowali eksperci: dr Izabella Anuszewska, Dyrektor Działu Badań Millward Brown oraz prof. Władysław Wieczorek – oddany studentom prorektor Politechniki Warszawskiej.

Zaloguj się, aby obserwować  


0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×