Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Przyjaźni rolnikom

agrofoto

475 wyświetleń

blog-0859835001460708226.jpg

Concordia Ubezpieczenia i Banki Spółdzielcze SGB to niezawodni partnerzy agrobiznesu, to instytucje, które od lat szczególnym zainteresowaniem otaczają rolników, dbając o ich bezpieczeństwo i finanse. Concordia i SGB postanowiły wykorzystać wspólną siłę, potencjał oraz doświadczenie i zaangażować się jeszcze pełniej w życie społeczności lokalnej. Do realizacji tych działań zaprosiły Fundację Wsparcia Rolnika Polska Ziemia. W ramach trójstronnej współpracy, realizowane będą działania, których efekty służyć mają mieszkańcom wsi, z terenów ich aktywności. W planach jest konkurs edukacyjny dla uczniów szkół średnich o profilu rolniczym oraz kąciki edukacyjno-rozwojowe w przychodniach medycznych
.
Wspólne korzenie
W tym roku przypada 10. rocznica współpracy Concordii Ubezpieczenia z SGB Bankiem. Miniona dekada to kooperacja w tworzeniu nowych możliwości i rozwiązań dla branży AGRO. To okres, w którym wspólni klienci, w jednym miejscu, mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty finansowo-ubezpieczeniowej.

Wspólne cele – finansowanie i ochrona maszyn rolniczych
Concordia Ubezpieczenia rocznie ubezpiecza średnio 150 tys. maszyn rolniczych, z których około 5 proc. ulega uszkodzeniu. - W ostatnim czasie obserwujemy zwiększone zainteresowanie ubezpieczeniem Agro Casco. Wiąże się to zapewne z rosnącą dynamiką szkód z udziałem maszyn rolniczych. W 2015 roku zlikwidowaliśmy 3,2 tys. tego rodzaju szkód, za które wypłaciliśmy 34,8 mln zł odszkodowań - mówi Piotr Adamczyk, Dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia.
Banki Spółdzielcze SGB natomiast przygotowały ciekawe rozwiązanie dla rolników - ofertę na finansowanie podatku VAT od zakupu maszyn i urządzeń rolniczych nieoprocentowanym kredytem obrotowym 0%. - Jesteśmy przekonani, że preferencyjne warunki kredytowania sprawią, że nasi obecni i nowi klienci z branży rolnej będą mogli swobodnie rozwijać prowadzoną przez siebie działalność - mówi Robert Tórz, p.o. Dyrektora Departamentu Produktów Bankowych i Procedur SGB Banku.
Wspólne inicjatywy
„Przyjaźni dzieciom”
Wizyta u nawet najbardziej zaprzyjaźnionego lekarza, stanowić może dla dzieci przyczynę stresu. Poczucie niepewności, a nawet strachu, często potęgowane jest w trakcie oczekiwania przed gabinetem lekarskim. Dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o zagwarantowaniu najmłodszym przyjaznej atmosfery na terenie placówki medycznej, w szczególności na terenach wiejskich. Tak też zrodził się pomysł na zorganizowanie kącików edukacyjno-rozrywkowych w poczekalniach placówek medycznych. Concordia, SGB oraz Fundacja sfinansują i przeprowadzą remont wydzielonej na ten cel części przychodni, a także wyposażą ją w gry i materiały edukacyjne dla najmłodszych.

plakat Przyjaźni Dzieciom1.JPG

„Młody AgroManiak”
Konkurs zatytułowany „Nowoczesne gospodarstwo rolne” skierowany jest do słuchaczy szkół rolniczych w całej Polsce. Rozpocznie się 1 września 2016 r. i potrwa do końca roku. Przedsięwzięcie ma na celu przeciwdziałanie trendom wyludniania polskich obszarów wiejskich i migrowania do dużych ośrodków miejskich. Służy promocji wsi jako atrakcyjnego miejsca do życia i pracy.
Jego celem jest również zachęcenie młodych ludzi do poszukiwania rozwiązań służących ulepszeniu gospodarstw wiejskich. W ramach konkursu młodzi ludzie będą przekazywać swoje uwagi i pomysły, które sprawią, że kolejne pokolenia mieszkańców obszarów wiejskich zaczną upatrywać szanse na godne życie w gospodarstwie rolnym.
Concordia, SGB i Fundacja dostrzegają problemy, z którymi boryka się polskie rolnictwo oraz obszary wiejskie. Zauważają także, że niektóre z tych turbulencji można przezwyciężyć przy wykorzystaniu innowacji i odpowiednich instrumentów wsparcia finansowo-ubezpieczeniowego, które zmniejszają ryzyko prowadzonej działalności.


INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Spółdzielcza Grupa Bankowa – SGB Bank S.A. i 202 Banki Spółdzielcze
SGB–Bank S.A. jest bankiem zrzeszającym dla 202 Banków Spółdzielczych działających lokalnie na terenie całego kraju, tworzącym razem z nimi Spółdzielczą Grupę Bankową. Dlatego SGB Bank S.A., poza klientami korzystającymi z dostępnej oferty produktowo-usługowej, obsługuje także klientów wewnętrznych – zrzeszone Banki Spółdzielcze, dostarczając rozwiązania wpierające ich w prowadzonej działalności, także w zaangażowaniu na rzecz lokalnych społeczności. Zrzeszone Banki Spółdzielcze działają niezależnie, jako odrębne przedsiębiorstwa, które łączy wspólna marka SGB. Banki Spółdzielcze, które zrzesza SGB Bank, istnieją w Polsce od ponad 160 lat. Ta struktura ma ogromny wpływ na sposób działania – inaczej niż w bankach komercyjnych, gdzie wszystkie wytyczne płyną z centrali – w Bankach Spółdzielczych decyzje zapadają na miejscu, podejmowane są przez Zarząd konkretnego Banku Spółdzielczego, w oparciu o lokalne potrzeby i możliwości. Osoby decyzyjne są dostępne, mają możliwość faktycznie indywidualnego podejścia do klientów i dopasowania oferty do potrzeb konkretnej osoby. To atut Banków Spółdzielczych, który podkreślają i doceniają wszyscy klienci.

Odpowiedzialność społeczna Banków Spółdzielczych
Banki Spółdzielcze są rozproszone na terenie kraju i działają lokalnie głównie w małych miejscowościach, dlatego też ich działania CSR mają charakter lokalny. Dzięki temu odpowiadają na potrzeby społeczności, w której dany bank funkcjonuje. Ważnym zadaniem Banków Spółdzielczych jest nie tylko wspieranie lokalnych inicjatyw, ale także promowanie postawy społecznikowskiej, polegającej na działaniu dla dobra ogółu, a nie tylko dla własnych potrzeb i własnego interesu. Dlatego SGB–Bank jako bank zrzeszający, wspierając Banki Spółdzielcze w ich działaniach, przygotował serwis internetowy www.spolecznik20.pl oraz fanpage na Facebooku, które zwykłych ludzi inspirują do działania na rzecz wspólnego dobra. Zachęcają do zmiany swojej najbliższej okolicy, podpowiadają pomysły i rozwiązania, wskazują możliwe drogi pozyskania funduszy. Serwis prezentuje też konkretne przykłady zaangażowania Banków Spółdzielczych. Ważnym elementem serwisu jest cykliczny konkurs „Spółdzielnia Pomysłów”, do którego ludzie z całej Polski nadsyłają projekty inicjatyw sąsiedzkich, z których trzy wybrane przez jury otrzymują finanse na realizację.

Concordia Ubezpieczenia
Od początku swojej działalności Concordia Ubezpieczenia szczególnym zainteresowaniem otacza rolników. Dostrzega ich potrzeby ubezpieczeniowe i przygotowuje dla nich specjalistyczne oferty. Zapewnia tym samym spokój i bezpieczeństwo rolnika, jego rodziny i prowadzonego gospodarstwa.
Concordia, jako jedno z pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych, oferuje ubezpieczenia z dopłatami budżetu państwa. Tworzy programy ubezpieczeniowe dla dużych gospodarstw oraz pakiety przygotowane z myślą o rolnikach indywidualnych. Czerpie przy tym z doświadczenia niemieckich udziałowców, dzięki czemu należy do jednej wielkiej grupy profesjonalnych ubezpieczycieli upraw w Europie.

CSR to dla Concordii Ubezpieczenia
– równowaga – na każdym poziomie i dla każdego. Po jednej stronie zadowolony klient, po drugiej lojalny pracownik, po trzeciej ochrona środowiska i wreszcie – działalność biznesowa. Towarzystwo stara się tak działać, aby równoważyć wszystkie te aspekty, realizować strategię i uwzględniać interesy społeczne w poszanowaniu środowiska naturalnego.
Dla Concordii ważne znaczenie ma edukacja, rozumiana jako dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Tak też powstał m.in. „Poradnik Ubezpieczeniowy” czy filmowe produkcje Towarzystwa, których celem jest zwiększanie świadomości wśród społeczeństwa. Ponadto Concordia i jej pracownicy angażują się w szereg inicjatyw o charakterze lokalnym, jak np. „Akcja Krew” (do tej pory udało się zebrać już blisko 50 litrów krwi), świąteczne akcje zbiórek dla potrzebujących (w tym roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły), a także projekty redakcyjne, jak: „SuperRolnik” Wielkopolski/ Podlasia, „Praktykuj u Mistrza” czy „Wakacje marzeń”.
Więcej informacji na temat zaangażowania społecznego Concordii znaleźć można na www.concordiaubezpieczenia.pl (zakładka CSR).
Fundacja Wsparcia Rolnika Polska Ziemia to organizacja pozarządowa. Powołana została
z inicjatywy polskich rolników, hodowców zwierząt gospodarskich oraz ich sympatyków, którzy uważają, że wspólne działania i wspieranie producentów oraz hodowców zaowocuje ogólnopolskim porozumieniem na rzecz polskiego rolnictwa, zabezpieczającym ich interesy.
Głównym celem Fundacji jest wyrównanie szans między rolnictwem polskim a europejskim
oraz podnoszenie konkurencyjności naszych rodzimych produkcji, hodowli i przetwórstwa rolnego.
Działa w obszarze prawa i ekonomii, szukając najlepszych rozwiązań dla bieżących problemów polskiego rolnictwa.

Fundacja:
– Prowadzi rozmowy na arenie politycznej z przedstawicielami różnych środowisk społeczno-politycznych, którym zwraca uwagę na istotne kwestie dotyczące sektora rolniczego w Polsce.
– Zabiega o ochronę branż producenckich oraz konieczność zwiększenia konkurencyjności polskiego rolnictwa w UE.
– Podejmuje działania gospodarcze, społeczne oraz charytatywne.
– Wspiera promocję inicjatyw gospodarczych, społecznych, lokalnych, jak i współpracę z urzędami,
w celu najbardziej efektywnego wykorzystania potencjału powiatów.
– Prowadzi kampanie edukacyjne oraz informacyjne, poprzez które porusza najważniejsze aspekty rozwoju obszarów wiejskich.
– Chroni rolników przed organizacjami pseudoekologicznymi, które – niejednokrotnie z niskich pobudek – blokują rozwój inwestycji na obszarach wiejskich.
– Wspiera powstawanie nowoczesnych gospodarstw rolnych będących szansą na poprawę jakości życia na wsi oraz efektywną ochronę środowiska.
– Prowadzi doradztwo i konsultacje dla osób zajmujących się działalnością rolną.
dzonej działalności.0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×