Skocz do zawartości

News

Autorzy tego bloga

Aplikacja CLAAS EASY on board

agrofoto

700 wyświetleń

blog-0789889001436950222.jpg

Trzy lata temu, firma CLAAS otrzymała w Paryżu w ramach „SIMA Innovation Awards” złoty medal za rozwój aplikacji do sterowania maszyn rolniczych przy użyciu standardowego tabletu.

 

 

Sterowanie maszyn rolniczych przez tablet

 

Co wtedy było produktem rozwojowym, dziś jest produktem rynkowym stosowanym dla wszystkich urządzeń i maszyn. Nowa aplikacja o nazwie „EASY on board App” otwiera zupełnie nowe możliwości obsługi w komunikacji ISOBUS pomiędzy ciągnikiem a narzędziem.

 

Tablet w dzisiejszych czasach jest niezbędny do codziennego użytku, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Również w sektorze rolnictwa, a zwłaszcza w przypadku prowadzenia prac w dużych przedsiębiorstwach, coraz częściej stosowana jest elastyczność urządzeń elektronicznych. Dzięki aplikacji na tablet możliwe jest przechowywanie danych dotyczących gospodarstw, danych klientów, zarządzanie gruntami, nawigacją, sprawdzaniem e-mailów oraz prognoz pogody, zawsze i wszędzie.

CLAAS rozszerza stosowanie tych urządzeń przez aplikację do obsługi urządzeń rolniczych. EASY on board App za pośrednictwem zintegrowanej Aplikacji ISO Uniwersalnego Terminala (ISO UT) odtwarza system ISOBUS urządzenia na tablecie, które może być obsługiwane za pomocą ekranu dotykowego. Aplikacja EASY on board na tablecie może być korzystniejszą alternatywą dla terminala ISOBUS. Kompatybilność ISOBUS umożliwia sterowanie przez tablet maszynami innych producentów, które mają taki właśnie system. Do wygodnej obsługi poprzez tablet można dodać również funkcję sterowania dźwignią w ciągniku. Dla osób, które wolą tradycyjną obsługę za pomocą terminala, powyższe funkcje są nadal dostępne.

 

Jak to działa?

 

Korzystanie z aplikacji EASY on board wymaga wyposażenia ciągnika w system ISOBUS, który jest połączony standardowo za pomocą kabla ISOBUS z narzędziem. Komunikację między maszyną a tabletem można uzyskać za pomocą sieci bezprzewodowej WiFi. W tym celu, karta sieci bezprzewodowej (CWI – CLAAS Wireless Interface) jest podłączona do gniazdka ISOBUS inCab w ciągniku, dzięki której łączność jest zapewniona przez zasilenie karty bezprzewodowej.

 

245572 - 3.jpg

 

W skład zestawu z aplikacją CLAAS EASY wchodzi również adapter do sieci bezprzewodowej i uniwersalny uchwyt do tabletu. Aplikacja EASY on board jest prosta w obsłudze i dostępna bezpłatnie w sklepie App Store. Również szybkie i łatwe aktualizacje oprogramowania można wykonać samodzielnie. Na początek aplikacja EASY on board jest dostępna dla tabletów firmy Apple z systemem operacyjnym iOS8.

 

Od przyszłego roku aplikacja CLAAS EASY on board będzie dostępna dla modeli pras ROLLANT 455, 454 i 375 UNIWRAP, przyczep wielofunkcyjnych CARGOS 8000 i 9000, zgrabiarek LINER 3600 i 4000, jak również i kosiarek dyskowych DISCO 1100 C / RC BUSINESS, 9400 C DUO, 9200 C BUSINESS i 9200 C AS.

 

Źródło: materiały prasowe Claas0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×