Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Który z ciągników proponujecie wybrać Massey Ferguson 3090 czy może Case 5140, oba pod względem wyglądu są ładne tylko nie wiem zabardzo jak sie spisują, jakie mają silniki, jak dziajają skrzynie czy hydraulika, interesuje mnie taki w cenie do 45tys. Piszcie co wiecie o tych ciągnikach:)

Opublikowano

Ja mam MF 3060 i 3 CASE 5130, 5150 i 7240 i jak sie wsiadzie z ktoregokolwiek case do mfa to jest wielka roznica na korzyść case, wszyscy mowia ze perkinsy malo pala ale ja mam te silniki w ladowarkach i w fergusonie i nie jest to taka rewelacja a case mają silniki cuminsa, ktore sa nie do zdarcia bynajmnie z mojego punktu widzenia. Tylko bedziesz mial taki problem ze MF-a kupisz nie zlego do 45tys a Case bedziesz mial problem znaleźć do 45tys w dobrym stanie ;)

Opublikowano

A gdybym chciał pojechać do Nieniec, bo może będę miał taką możlowość, to o ile taniej mogę kupić taki sprzęt (mając oczywiście swój transport)?

Jeśli macie jakieś inforamacje to piszcie, będą dla mnie bardzo przydatne ;):)

Opublikowano

Wiem ze w 30xx często coś sie z skrzynia dzieje a w 51xx z elektroniką są problemy

 

3080 ma mój kumpel i po pół roku od kupna padła mu skrzynia a 5140 ma też kumpel i gadałem z nim z 1miesiąc temu i mówił mi, że tera mają jakieś problemy z elektroniką

Opublikowano

Co do masseya to się zgadza, psują się skrzynie biegów (koła, synchronizatory), przedni napęd (wałek atakujący z kołem talerzowym-przedawane tylko jako komplet), pompy hydrauliczne, cewki od elektrozaworów

Opublikowano
Co do masseya to się zgadza, psują się skrzynie biegów (koła, synchronizatory), przedni napęd (wałek atakujący z kołem talerzowym-przedawane tylko jako komplet), pompy hydrauliczne, cewki od elektrozaworów

 

moze i sie psują ale w 90% przypadków przez głupote ludzi którzy je uzytkuja, nic o niech nie wiedza nikogo sie nie pytają, lekceważą palace się kontrolki a potem sie dziwia że się zepsuło i później za przeproszeniem pie...... takie głupoty. Troche juz tych ciągników naprawiłem i co nie co wiem jakie były najcząstsze powoody usterek i awarii. Połowa posiadaczy tych ciągników przesiadła się z 360 i myśla że jak coś wchodzi bez zgrzytów to znaczy ze nic złego nie robią i redukują grupy biegów w czasie jazdy podobnie jak reduktora, który nawet nie ma synchronizatora, a później wielkie zdziwienie. Ciekawe dlaczego większość awarii zdarza się w zaraz po zakupie jak ludzie sa kompletnie zieloni???? Tak jest bynajmniej w mojej okolicy. Sam mam MF 3090 będzie juz 4 rok i jakos nic mu sie nie dzieje a obiążenie ma konkretne.

Opublikowano

Zgodzę sie z Tobą rafik bo Ci Szamani od C 360 którzy wypowiadają sie o tych awariach, nie maja doświadczenia na skrzyniach z elektrowczorami i kolejności przełącząnia biegów. Żeby nie oni, to interes z częściami do MF by sie nie kręcił :-) :-)

Opublikowano
Zgodzę sie z Tobą rafik bo Ci Szamani od C 360 którzy wypowiadają sie o tych awariach, nie maja doświadczenia na skrzyniach z elektrowczorami i kolejności przełącząnia biegów. Żeby nie oni, to interes z częściami do MF by sie nie kręcił :-) :-)

I tu sie z Toba zgodzę

Opublikowano

U mnie w okolicy jest 3070 to narazie było kilka awari biegi zaczeły znikać naprawa wyniosła ok 5tyś i chodzi bardzo dobrze jest też 3095 to od 3lub 4lat już dobrze nie pamiętam pracuje bezawaryjnie

Opublikowano

kolega ma mf 30 coś tam na początku było super ale póżniej jak zaczeła lecieć skrzynia to dwa razy po ok 10 tysięcy na części wydał teraz tez coś ma i narazie go nie robi bo ma kilka innych ciągników. znajomy co sprowadza maszyny tez serii 30 nie polecał.

Opublikowano

sosek nie chodzi mi o to że go nie lubie wrecz przeciwnie jesteśmy dobrymi kumplami ,a ciągnikiem uwierz mi potrafi jeżdzić i to nie tylko ursusem a ferguson mu sie sypie i nic na to nie poradze moze trafił na jakiś trefny i tyle

Opublikowano
moze i sie psują ale w 90% przypadków przez głupote ludzi którzy je uzytkuja, nic o niech nie wiedza nikogo sie nie pytają, lekceważą palace się kontrolki a potem sie dziwia że się zepsuło i później za przeproszeniem pie...... takie głupoty. Troche juz tych ciągników naprawiłem i co nie co wiem jakie były najcząstsze powoody usterek i awarii. Połowa posiadaczy tych ciągników przesiadła się z 360 i myśla że jak coś wchodzi bez zgrzytów to znaczy ze nic złego nie robią i redukują grupy biegów w czasie jazdy podobnie jak reduktora, który nawet nie ma synchronizatora, a później wielkie zdziwienie. Ciekawe dlaczego większość awarii zdarza się w zaraz po zakupie jak ludzie sa kompletnie zieloni???? Tak jest bynajmniej w mojej okolicy. Sam mam MF 3090 będzie juz 4 rok i jakos nic mu sie nie dzieje a obiążenie ma konkretne.

Zgodze się z tą wypowiedzią w 100%.

Opublikowano

Kolego @nasil90 a czy mógłbyś dokładnie opisać dlaczego wybrałeś właśnie MF-a, a które z ciagników maja tańsze części???

A i jeszcze z tego co wiem to MF ma więcej elektroniki czy tak jest???

Opublikowano
3mf jest cięższy

4mf ma 6cyl bez tyrbo case 4t

Case 5140 ma 6 cyl. z turbosprężarką i jest cięższy od MF 3090 o ~0,5 t.

 

Nie wiem jak wygląda spalanie tych modeli ale Cummins w Case ma lepszą charakterystyke od Perkinsa w MF...

 

Wybrałbym tego w lepszym stanie, niewybrakowanego.

Opublikowano

Najlepiej kup sobie 2 i wtedy zobaczysz który bedzie lepszy. :P

 

Ale tak serio to najlepiej zobacz stan ciągnika motogodziny stan opon i każdym posmigaj po placu sprawdz skrzynie wałek itp.

I wybieraj, bo jeżeli chodzi o Modele ciągników to są różne zdania,jedni bedą chwalic MF a drudzy CASE :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez cemaxx
      Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
      Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.
    • Przez Mateusz_105
      Witam stoję przed zakupem ciągnika używanego i mam na oku te New holland td5010 / td80 ,Kubota m6060, farmtrac 675 którego wybrać a może coś innego?
    • Przez Sid1996
      Witam forumowiczów.
      Przymierzam się do zakupu mini traktorka 4x4. Do czego ma mi być potrzebny? W chwili obecnej głównie do ciągnięcia przyczepki max 600 kilo. W późniejszym terminie mam planach używać go do odśnieżenia kawałka podwórka i drogi dojazdowej ok. 30m., uprawy ok. 20 arów lekkiej ziemi. I teraz do sedna, co wybrać? Nowy typu Yato 4×4 YT-85830, CRONA CR254, czy używany japoński (jaki i gdzie - polecani sprzedawcy)? Budżet do 30 tysięcy (im mniej, tym lepiej).
    • Przez Romek112
      Cześć wszystkim!
      Potrzebuję porady od doświadczonych w temacie kukurydzy. Do tej pory u mnie na gospodarstwie (80 ha) królowały głównie ziemniaki, ale w tym sezonie chcę spróbować sił z kukurydzą.
      Mój główny koń roboczy to Zetor 16245 (ok. 160 KM). Maszyna silna i ciężka, więc uciągu mu nie brakuje, ale zastanawiam się, co pod niego najlepiej dokupić, żeby przygotowanie pola pod kukurydzę szło sprawnie i z głową.
      Głównie myślę o agregacie:
      Co polecacie pod taki ciągnik i taki areał? Myślałem o jakimś kompaktorze 4 lub 5 metrów (np. Lemken, Bednar albo nasze polskie typu Agro-Masz). Czy 16245 da radę w 5 metrach na średniej ziemi, czy lepiej zostać przy 4 metrach i mieć zapas mocy?
      Czy lepiej iść w kompaktora, żeby zrobić „lustro”, czy zwykła talerzówka z dobrym wałem wystarczy pod kukurydzę?
      Może macie kogoś konkretnego do polecenia, kto zajmuje się tym tematem, jakaś firma na terenie podkarpackim?
      Druga sprawa to siewnik, celuję w 6 rzędów z podsiewaczem nawozu. Macie jakieś sprawdzone modele, które nie kosztują miliona, a robią dobrą robotę z tym Zetorem?
      Z góry dzięki za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
    • Przez Krzyszt0f
      Witam, ciągnik Massey Ferguson 7s155 jaką skrzynię wybrać dyna 6 czy dyna vt? Jak polecacie? Wiadomo że bezstopniowa wygodniejsza ale czy jest sens? Ciągnik będzie jako główny na gospodarstwo czyli orka uprawa obornik gnojowica prasa itp, najdalej pole jakie mam to 7 km od domu a tak to mniej więcej w okolicy 1/2km. Już byłem zdecydowany na dyna 6 (tym bardziej że obecny ciągnik mam na dyna 4) ale tak widzę że co raz więcej rolników bezstopniowe bierze i coś w nich musi być 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v