Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Radek000111

Obroty Zetor

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
Radek000111    2

witam. potrzebuje pomocy w sprawie obrotów w zetorze 6718. na jesieni gdy zacząłem orac nie dawał sobie rady z trzema skibami, gaz do końca wciskałem a obroty tylko 1800 na maxa, zwiększyłem dawke paliwa i obroty były 2300/2400 robota szła pięknie. Teraz przy takiej samej dawce paliwa przy gazie do dechy ma 2100. Co moze byc przyczyną tego że traci obroty???????????? mówili mi że może pompa wtryskowa siada, ale odpala bez żadnego problemu.Nie znam sie na mechanice więc prosze o pomoc!!

Wiadomość z agroFakt.pl

Hinco    0

A do ilu obr/min powinna być ustawiona blokada na pompie?

Mój ledwo 2200 osiaga i ni huhu więcej..

tommy66692    10

u mnie 2200 pociska ale jak dam recznym gazem ;) Noznym to ledwo 2000 obr ale chyba podetnę stopke i juz bedzie wiecej krecil

zorzyk2    50
u mnie 2200 pociska ale jak dam recznym gazem ;) Noznym to ledwo 2000 obr ale chyba podetnę stopke i juz bedzie wiecej krecil

Skasuj luzy na cięgnie pedału i będzie ok.

tommy66692    10

powiem Ci ze u mnie z tym gazem jest ostro cos nie tak B) ta sprezyna go tak mocno trzyma ze jak chce dac recznym to musze i noznym bo sam reczny nie utrzyma. Kiedys zdejmowalem podloge i ta sprezyne i jak zalozylem z powrotem to sie tak powalilo :)

jak skasowac te luzy na tym ciegle? w ogóle ciezko jest w zetorze dobrze ustawic ten gaz :) bo jak z jednej strony zlapie ta sruba to z drugiej pusci i do tego dostep jest fatalny

pamietam jak zdjąłem chodniczek czyli gaz sie wciskał głebiej o ten centymetr to juz 2300 krecil. Ale moim zdaniem w zetorze powyzej 2200obr to nie ma co cisnac bo mocy i tak chyba wiekszej nie bedzie wzrosnie aby dwie rzeczy- predkosc i spalanie :)

skrok18    1

może być przyczyna taka że są filtry paliwowe są zatkane i dla tego nie wchodzi na obroty miałem to samo u siebie w 60 dochodzilo do 2200 z pola przyjechałem filtry nowe wsadziłem i licznik na obrotomierzu zamknełem

zorzyk2    50

Nie ma nic za darmo, cicho i ciepło w kabinie = utrudniony dostęp. Musisz przyjrzeć sie co źle zmontowałeś, gdzieś ten opór sie pojawił, może w złym miejscu zaczepiłeś spreżynę.

Hinco    0

Podejrzewam ze ogranicznik na regulatorze obrotów wystarczy troche wkręcić i poza skale można wyjechać ale jeżeli to nie przyniesie poprawy to radze nie jeździć tak na codzień.. zaufaj mi bo wiem czym to grozi w ursusie ; ]]

Radek000111    2

A więc filtr powietrza wyczyszczony, filtry paliwowe nowiutkie,wszystko wyczyszczone z brudów( a było ich troche) i na Zetorek bez najmniejszych oporów osiąga 2400 obrotów. NArazie nie bedzie okazji go sprawdzic w pracy ale różnice czuc od razu. Dzieki za porady!!! B)

Adik_ziel    3
a ja mam pytanie jak sie podkreca dawke paliwa???

Sam nie kombinuj popros jakiegoś mechanika który sie zna na pompach paliwowych i ci zwiększy ;]

Radek000111    2

Może dostane kilka przydatnych podpowiedzi jak w odstojniku posprzątac. Co pokolei zrobic, bo dopiero zaczynam sam zajmowa sie zetorkiem. Odciąc dopływ paliwa?? i co tam trzeba dokładnie zrobic...prosze o pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Lepez
      Witam mam problem ze swoim zetorem. Zimny nie ma sily przewalic. Nawet zakrecic. Jak odpale z pociagu to pozniej odpala bez problemu
    • Przez Mateusz_320
      Panowie mam problem z korbowodami do zetora 5211. Kupiłem wczoraj i dzis zaczałem wazyc i 2 maja 305g a 1 ma 285g czy stanie sie cos tej róznicy 2 deko? Prosze o pomoc 
    • Przez emtecc
      Zetor 7745 po remoncie góry silnika (tłok, tuleje, pierścienie, robione głowice).  Powodem remontu były popenkane pierścienie na jednym z tłoków. 
      Przed remontem z odmy czuć było, że zbiera się ciśnienie po zatkaniu odmy no i oczywiscie wyganiało olej z racji popękanych pierścieni.
      Po remonice poinformowano mnie, żeby wymienić olej po 50 mth po dotarciu. Docierałem na różnych obrotach (trochę jeździłem, chodził z przyczepą w różnym stopniu załadowaną).
      Zdziwiło mnie, że po 50mth oleju było na MIN na miarce. Rozmawaiłem z mechanikiem i określił, że to normalne bo pierścienie się układają.
      Cały czas kapało z odmy i kapie do teraz, jednak nie odczuwam zbierania się ciśnienia w skrzyni korbowej, tzn nie czuć dmuchania odmą a olej z niej kapie.
      Ostatnio na 3 godz orki do butelki skapało około 300ml oleju.
      Możliwe, że jest coś nie tak z odmą i olej nie ścieka do miski? Nie wiem jak to wygląda, nie rozbierałem nigdy tego?
      Czy pierścienie od początku są do niczego??

Dodam, że ciągnik ma moc.

Dodatkowo między głowicami pojawił się wyciek (chyba płynu) bo rdzewieje

• Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez leszczu19901
      Panowie, nie wiem czy to problem, czy nie, ale ostatnio ustawiałem zawory w Zetroze i teraz na jałowych obrotach słychac z obudowy fitra powietrza takie buczenie. Przed ustawieniem zaworów tego buczenia nie było. Dodam, równiez że na 3 cylindrze na zaworze ssącym nie było żadnego luzu.