Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ferguson235

Działanie pompy w ciągnikach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JD1052    78

Można, można ale po co??? Przecież cierpi wtedy cały ciągnik czyli koła, podnośnik i cała rama. Najlepiej opuścić maszyne, przeciez przy wyłączonym silniku jest to niepotrzebne, żeby była podniesiona ;) A i tak w niektórych ciągnikach podnośnik sam opada np. w Ursusie 2812 :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

właśnie w mf 255 opada a w innych nie, czy to że opada (kiedyś wolniej opadał) świadczy o wyjechanej pompie?

tommy66692    10
u mnie w 5 - 10 min i tak taka maszyna opadnie - o czym to świadczy?

raczej nieszczelnosc tłoka ;) przynajmniej tak jest w zetorze ale ktos gdzies pisal ze w mf jest inaczej. W kazdym razie nic groźnego

Ja zawsze opuszczam maszyne jak zgasze ciagnik bo nie wiem co ma na celu to aby maszyna wisiala

Ferdek07    62

wolał bym żeby to była nieszczelność tłoka niż pompa bo chce założyć tura i jak wyjdzie że pompa ledwo zipi to sie wkurzę, ale przyczepe łądnie kipruje więc chyba z pompą będzie ok?

Kamyk514    0

U mnie w 3512 podnośnik nie opada jak podniesiesz do samego końca ze już mocno trzeszczy to wtedy cały czas trzyma a jak niżej to chwila i maszyna w dole

mtracz    71

Przeciez jak silnik jest zgaszony a podnosnik opada to nie może byc wina pompy tylko siłownika i może rozdzielacza, pompa w tedy nie pracuje i to nie może byc ona winna. Wogóle jest ona przełaczona przez rozdzielacz na przelew a nie na podnoszenie.

Jesli wolno by podnosił lub nie podnosił cięzszych maszyn to tak pompa winna jeśli oczywiście siłownicz trzyma.

Tomasz1515    1
właśnie w mf 255 opada a w innych nie, czy to że opada (kiedyś wolniej opadał) świadczy o wyjechanej pompie?

no chyba masz trochę już zużytą bo u mnie (mf255) trzyma prawie całkowicie, wiem bo zrobiłem ostatnio mały sprawdzianik jak wróciłem z przyorywania obornika trzy skibowym pługiem, wróciłem wieczorem, postawiłem ciągnik z podniesionym pługiem ale nie na maxa, zgasiłem i poszedłem do domu, wstałem rano i okazało sie że jeszcze całkowicie nie opadł, zostało mu jakieś 10 cm do ziemi czyli można powiedzieć że jest ok :) gorzej jest w 60-tce bo zdąży opadnąć po kilku minutach ;)

ferguson235    0

Czym to grozi trzymajac maszyne w powietrzu ? tłok nawali czy pompa ?

(w przypadku kiedy maszyna na podnosniku sama nie opadnie)

Kamyk514    0

U nas mało kiedy się też zostawia maszynę na podnośniku ale w 3512 już pompa była wymieniana w tamtym roku

zorzyk2    50
Czym to grozi trzymajac maszyne w powietrzu ? tłok nawali czy pompa ?

(w przypadku kiedy maszyna na podnosniku sama nie opadnie)

Nie powinno się zostawiać podniesionych maszyn na podnośniku. Powoduje to zagrożenie zdrowia i życia - stąd wypadki w rolnictwie, druga sprawą jest pozostawanie układu hydrauliki pod obciążeniem i skracanie jego żywotności. Pompa nie jest obciążona w tym wypadku.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować