Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Shaun    243

Była opłacalna ale były lata gorsze przecież i takie prawdopodobnie nadchodzą. Już ten rok z jesiennymi był średnio udany. Nad dopłatami nie płaczę ale warto zaznaczyć, że jedynie z malin zlikwidowano je całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Z tymi dopłatami to jest wogóle chora sytuacja. 

Opłacalnośc niedługo się skończy. Wszyscy sadzą gdzie tylko mogą. Wiadomo że dużo plantacji będzie zapuszczonych, dbanych nieumiejętnie. Znam kolesia co polana nie przekroczyła 4t/ha. Ale liczba nowych nasadzeń jest bardzo duża. Niestety w tym roku wszystko tanie tylko nie malina... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz nie znajde. Ale jednak kupuje betonowe. Na jaka wysokosc nad ziemia wystawiacie kolki w letnich?

U mnie wystają na wysokość 180 cm i na takiej wysokości prowadze.

 

@kamiltorrent odmiana ta legalnie nie do dostania u nas w kraju


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Witam napiszcie proszę co zrobić z laszkom wyrosły mi pędy na ponad dwa i pół metra i nie wiem jak i kiedy  je przyciąć. myślałem żeby obciąć ją na ok 1,2 metra w około stycznia co o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczesną wiosną proponuje ściąć ale na wysokości 1,8. Niżej według mnie szkoda pędów. Jest tez kwestia na jakiej wysokości prowadzisz druty.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ile tasm kroplujacych dajecie na rzadek laszki? Jedna czy dwie?
Czym sypiecie maliny po posadzeniu?

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalr2    0

To tak jak wszędzie problem , jedyna nadzieja to jeszcze ukraincy tylko trzeba ich gdzieś przenocować , lub zapewnić pobyt ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galars19    1

2 zł za kilogram ale z rękoma do rwania jest coraz gorzej

to sporo placiles w moich okolicach to 1.5 za kg przy cenie 4.5 / 4 zl to nawet polowa ci nie zostala ciekawe po ile beedzie w przyszlym roku 3 zl to cena oplacalnosci maliny z czego 6 zl pracownik to 3 zostaje super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Kolego drogo ale co poradzić. W okolicy z tego co się zorientowałem to tylko jeden gość płacił 1.80 zł za kg. Po mojemu takiej sytuacji winne jest głównie 500 plus bo zawsze do rwania przychodziły kobiety aby zarobić na jakieś książki czy zeszyty dla dzieciaków a teraz jak mają 1000 czy 1500 zł miesięcznie to już lipa bo aby tyle zarobić przy rwaniu to jednak trzeba się napracować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Jasne, że tak. Często do zabiegu się dodaje odżywki bo pryskac solo nawozem nijak się nie kalkuluje, czasu szkoda. chyba że jest konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Dałem w tym tygodniu jakieś 400 kg/ha kredy z mikro 06A. Wapno a Wapno zależy co chcesz siać. Sensu raczej nie ma, późno, zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Ale co teraz w polce pryskać od grzyba? Te kikutki po ścięciu? I od jakiego grzyba?

Aby oprysk fungicydem był skuteczny potrzebna jest odpowiednia temperatura. Teraz u mnie jest -1st a minimum to 6st żeby coś zadziałało a dla niektórych powyżej 10. No chyba że jakiś siarkol, miedzian czy ciecz kalifornijska ale tego chyba nie stosuje się w malinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj