Skocz do zawartości
stokrotka120

Krwawiący byk

Polecane posty

stokrotka120    168

Witam. Czy ktoś spotkał się z czymś takim, aby byk krwawił z narządów rozrodczych? Prawdopodobnie oberwał mu się napletek i nie wiemy, co mamy z nim zrobić. Weterynarze rozkładają ręce i każą czekać. Czym mogło to zostać spowodowane?

Hubert2002    0

zostawcie i nic nie róbcie powinno samo się to zagoić, mógł go inny byk np. nadepnąć  jak chcecie możecie to zdezynfekować ale i bez tego się zagoi

stokrotka120    168

Dzięki bardzo za odpowiedź ;) Pierwszy raz z czymś takim się spotkaliśmy. Raczej nic go nie nadepnęło, bo stoi sam, jałówka jest uwiązana daleko i nie mają bezpośredniego kontaktu. Baliśmy się że to może jakiś wirus, bo ostatnio krył krowy sąsiadów. A jeszcze takie pytanie, czy to prawda, ze może być bezpłodny? To nasz rozpłodnik i nie wiemy, czy będzie się nadawał.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja także myśle, że powinno się to samo zagoić, ale tak na wszelki wypadek warto pozostać w kontakcie z weterynarzem i stale obserować narządy rozrodcze byka. Oczywiście daj też znać na forum czy aby na pewno wszytsko jest już w porządku.

stokrotka120    168

Niby się zagoiło, ale jak ostatnio kryliśmy krowę to znowu zaczęła lecieć krew. Może za krótko czekaliśmy z tym, aż się wszystko tam wygoi. Byk nie przestał jeść co nas cieszy, niedługo zostanie prawdopodobnie sprzedany. Ale zanim to nastąpi sprawdzimy jeszcze raz czy się na pewno nie nadaje ;)

konteno    1072

znajomy miał podobną sytuację , tylko że kilka byków chodziło razem w kojcu w oborze rusztowej , byk też w wieku przedsprzedażowym a że chodziły luzem to i "robiły co chciały", całe szczęście że ubojnia przyjęła zwierzę z taką sytuacją 

stokrotka120    168

U nas się zagoiło, ale baliśmy się kryć krowy że znowu coś się stanie i został sprzedany.
@up, dobrze że przyjęli, ale w sumie takie coś nie ma chyba wpływu na mięso ;)

Wojtek026    9

kiedyś miałem przypadek że byk skaleczył się o wygrodzenie, było coś tam podwiązane drutem i o to się zranił dostał wtedy antybiotyk i wet płukał mu tam jakimiś strzykawkami narząd

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Elvis1090
      Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez MrRadny69

Kupiłem cieleta z Włoch, podobne do simentali. Cielęta nie choruja dobrze zra ale nie rosna. Czy spotkal sie ktos z takim przypadkiem.

Słyszalem od jednego czlowieka ze jest taka rasa wlasnie we wloszech ktora rosnie do 300kg czy to prawda??

• Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp.