Polecane posty

kasperoo7    2

Cześć! Proszę o pomoc: co może być przyczyną pojawienia się takich narośli na owocach dyni odmiany Bambino? Czy to trefny, przekrzyżowany materiał siewny? Dziękuję i pozdrawiam.

post-89824-0-77018400-1473281416_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

My mamy to samo na polu , mimo że nasiona  ze sklepu były . 5-10 % czegoś takiego jest  mimo że pryskane od chorób było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugi1985    5

Chciałbym odświeżyć temat narosli na skórze dyni Bambino. Jaka może być przyczyna takich deformacji? Czy może mieć wplyw niewłaściwe nawożenia? A może jakieś szkodniki uszkadzają skure młodych owoców co powoduje powstawanie tych narosli.  

1

20171122_102006.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25098

Moim zdaniem  te narosty spowodowane są zbyt długą suszą w okresie wzrostu.  Owoc przestaje rosnąć, skórka  dojrzewa i twardnieje. Później przychodzi  większa ilość opadów. Roślina nagle pompuje dużą ilość soków do owocu.  Zewnętrzne komórki skórki nie są już w stanie zwiększyć swych rozmiarów, powstają mikropęknięcia i owoc rośnie dalej w postaci takich narośli. 

Towar zdyskwalifikowany dla przemysłu bo nie dość że trudny w obraniu to przez cały miąższ do tego narostu prowadzi zielona wiązka przewodząca. Po obraniu kostka  ma zielone fragmenty i jest odrzucana na sorterze.

U mnie w tym roku było tego masakrycznie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekk87    1

Nie uprawiam bambino, ale u mnie podobne narośle pojawiły sie na hokkaido, jednak nie były to aż takie pęknięcia, a chropowate narośla. Z tego co mówią inni uprawiający powoduje to jakiś robak który nadgryza młodą skórke, a równiez po zębach gryzoni podobnie się zachowuje.  A nie było przypadkiem u Ciebie gradu? u mnie pewnego roku muscat podobnie po gradzie wyglądał. Dodam jeszcze ze na odmianach haloweenowych jak gomez takie narosla nie występują, a w ubiegłum roku gdzie na hokkaido nie było ich były na rouge detempes (miązsz i skórka podobna do hokkaido ale dużo wiekdze owoce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberszol    26

miałem to samo to są nadgryzienia od gryzoni ( w moim przypadku myszy) w fazie wzrostu rana się zabliźnia i mamy taki efekt. Poradziłem sobie z tym 10 kg/1ha trutki niebieskiej pasty w torebkach rozrzucona na polu przed faza wzrostu. w miarę wyjadania trutki ponowne dorzucenie. Dwa lata temu straciłem 3 ha dynii przez te nadgryzienia dynie poszły na pasze za marne grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61

Jaka rozstawe i norme wysiewu polecacie w dyni bambino i kiedy jest realny termin zbioru z siewu w połowie maja? 120-150 dni to spory rozrzut jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roleeek
      mam pytanko  rok temu zasadziłem czosnek i pojawiła sie jakaś choroba (którą widać na zdjeciu) w tym roku też zasadziłem i obawiam sie że  też bedzie i  chciałbym sie dowiedzieć jak temu zapobiec lub ograniczać jej skutki.
    • Przez sadownik94
      wiatm mam problem bo na plantacji mam pare takich krzakow pomidora i nie wiem co im jest.
      na jednym zdjeciu jest pokazany chory a na drugim zdrowy


    • Przez cleberlang23
      Witam Koledzy!
      Potrzebuje pomocy mam zasadzone dwie odmiany tj. Polka i Polana od pewnego czasu zauważyłem brak wzrostu do tego żółknące liście oraz więdnięcie wcześniej wypuszczonych liści – ten proces postępuje od samego dołu. Bardzo proszę o pomoc jaka może być przyczyna jakaś zaraza może brak fosforu. Jestem załamany i dziękuje za wszelką pomoc.




    • Przez KajtekDiego
      Jak pryskacie swoje silosy zbożowe? Jakich masek przeciw gazowych używacie?
    • Przez tolek15
      Witam Wszystkich. Mam problem ze zgnilizną twardzikową w pomidorze pod folią choć nie tylko w pomidorze.
      I mam pytanie czy ktos zna skuteczny sposób na zwalczenie tego badziewia .Z góry dzięki za odpwiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj