PatrykRylski

Prasa na 50ha?

Polecane posty

Witam zamierzam kupic prasę rolującą i nw jaką wybrać będzie pracowała na 50ha z case5120.Zastanawiałem się nad jakąś krone,claas albo sipma i nie wiem dokładnie czy lepsza będzie na sznurek czy na siatkę chodzi mi żeby beleka była dobrze zbita i ładnie wyglądała.też chcę żeby było jak najmniej elektroniki. Proszę o wasze opinie i jakie prasy polecacie wysłucham każdej opini. Na prasę chcę przeznaczyć 30tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiu2    10

Polecam Feraboli Extreme np. 265 małe zapotrzebowanie na moc. Można nią pogonić podbieracz pracuje bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ile robisz bel rocznie? Czego najwięcej? Sipmę se od razu odpuść ;) Nie ma co porównywać z krone i claasem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz miałem kostkujaca i robiłem 6 tys rocznie u siebie. A jaką polecasz?

Edytowano przez PatrykRylski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

do siana i słomy najlepsza sipma z279/1 za taką kasę dobra prasa i tania w remontach. Jej zaletą przy słomie jest to że ma komorę łańcuchową i się nie zapycha belka. Jeśli chcesz do kiszonek to krone lub claas z nożami i rotorem


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Krone KR 10-16 zmiennokomorowa łancuchówka, belki super zbite i ładnie wyglądaja do 30 tysi można już cos w miare znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Co z tego że tania w remontach skoro te remonty są dużo częstsze niż w zachodnich? Dobra?? Jej jedyną zaletą jest to że faktycznie nie zatrzymują się belki. Wydajność to porażka, a to ma być prasa na 50 ha. Obwiązywacz siatką również jest do kitu jak się go dobrze nie przerobi to przy wietrze można się tylko wnerwiać. Belki od łańcucha głównego jak się chce dobrze dobić balota to wyginają się jak plastelina, sam to wiem bo tata prasował wcale nie tak dużym ciągnikiem bo 71 km słomę i parę listew się wygięło. Sam łańcuch główny jest dość wytrzymały bo ani razu nie był zmieniany. No i często łamiące się palce w podbieraku. A i nie wolno nią prasować mokrego materiału bo dolne walce potrafi urwać, bynajmniej nam się to zdarzało. Mieliśmy czerwoną sipmę z 279/1 98r. przez dziewięć sezonów, z tym że ja byłem trzecim właścicielem a przede mną pracowała na usługach więc trochę się namęczyła, może stąd te awarie w dodatku robiła u mnie 1100-1200 bel rocznie. Jednak mimo tego sipmy mają w większości złe opinie. 

 

Jeszcze tylko powiedz z jakim kucykiem będzie pracować. W tej kasie masz multum pasówek oraz łańcuchowych np krone. Walcówki również można se odpuścić.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodziła z case 5120 95 km walcowej nie chcę od razu
A jeszcze mam pytanko co taniej wyjdzie sznurek czy siatka?

Edytowano przez PatrykRylski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiu2    10

Podliczając wszystko taniej wyjdzie siatka. Słuchaj sprawdz tą feraboli co Ci pisałem w niej mozna ustawiac rodzaj rdzenia w 4 pozycjach. Max cianienie to 210 barów (robi kamienie) zmienna komora od 60 do 165cm pasówka praktycznie wszystko ustawiane ze sterownika odrzutnik, owijanie siatką to na prawde czasu nadgoni. Zależy jaka wersja i co bedziesz robił ja mam zwykła bez rotora i noży bo nie potrzebuje ale są i z tym. u mnie niestety nie było odrzutnika ale to nie problem i nie mam siatki tylko 2 sznurki (owija ok 25 sek) szerokie lacze centralne smarowanie i dałem za to 25k rocznik 2005 pokaż mi JD za tą kase czy inną markę. Wsiadam i jadę nawet nie wiem że na tyle prasa chodzi cicho i szybko pracuje. Sprawdz ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że tania w remontach skoro te remonty są dużo częstsze niż w zachodnich? Dobra?? Jej jedyną zaletą jest to że faktycznie nie zatrzymują się belki. Wydajność to porażka, a to ma być prasa na 50 ha. Obwiązywacz siatką również jest do kitu jak się go dobrze nie przerobi to przy wietrze można się tylko wnerwiać. Belki od łańcucha głównego jak się chce dobrze dobić balota to wyginają się jak plastelina, sam to wiem bo tata prasował wcale nie tak dużym ciągnikiem bo 71 km słomę i parę listew się wygięło. Sam łańcuch główny jest dość wytrzymały bo ani razu nie był zmieniany. No i często łamiące się palce w podbieraku. A i nie wolno nią prasować mokrego materiału bo dolne walce potrafi urwać, bynajmniej nam się to zdarzało. Mieliśmy czerwoną sipmę z 279/1 98r. przez dziewięć sezonów, z tym że ja byłem trzecim właścicielem a przede mną pracowała na usługach więc trochę się namęczyła, może stąd te awarie w dodatku robiła u mnie 1100-1200 bel rocznie. Jednak mimo tego sipmy mają w większości złe opinie. 

 

Jeszcze tylko powiedz z jakim kucykiem będzie pracować. W tej kasie masz multum pasówek oraz łańcuchowych np krone. Walcówki również można se odpuścić.

 

Musiałeś natrafić na zwłoki prasy i tyle. Sipma jest dobrą prasą do gospodarstwa które robi do 1500 bel rocznie, a takich jest najwięcej. Części dostępne w najbliższym miasteczku i naprawi to okoliczny kowal. Z obwiązywaczem siatką to pomyliło ci się z warfamą.. Zrobiłem jedną sipmą przebieg 15000 bel i nic się nie urywało i nie gieło.

Zachodnia prasa sama bel nie zrobi. Nikt ci za mleko czy za byka więcej nie zapłaci dlatego, że masz zachodnią prasę. Sprzęt musi być dostosowany do potrzeb gospodarstwa a nie jak najlepszy i najdroższy. 

Prasę kupuj z obwiązywaczem siatką- obojętnie na jaką się zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Raczej nie pomyliło mi się, mój kuzyn zamontował nawet jakiś wentylator w sipmie farmie II z 2009r żeby podwiewał siatkę pod balota bo ciągle mu zwiewała. Poza tym pełno znajdziesz wypowiedzi użytkowników którzy również narzekają na obwiązywacz siatką. Widocznie trafiłeś na dobry egzemplarz, gratuluję. Ale na 50 ha sipma nie jest dobrym pomysłem. No tą słomę i siano jakoś pociągnie, ale i tak 50 ha to za dużo dla niej w dodatku przy ciągniku 90 km... Kolega ma duże możliwości przy tym traktorze ale w pieniążkach już średnio, gospodarstwo ma duże. Na 1,5 k bel dedykowana jest prasa z rotorem i nożami najlepiej stałokomorowa, ale że kolega robi suchy materiał to starczy mu raczej sam rotor, najlepiej sprawdzi mu się zmiennokomorowa. No ale to tylko moje zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Co do Sipmy to te czerwone były solidne,nie tak jak zachodnie ale solidne a jak zaczeli robić te zielone to jakoś w tym czasie prasy miały często różne problemy.

Może teraz już to poprawili ale pamiętam że w pewnym okresie Sipma była kiepską prasą.

Na te 50 ha jak nie robisz kiszonek to spokojnie starczy ci Warfama.

Za te pieniądze kupisz już jakąś w bardzo dobrym stanie.

Ja jednak wolałbym walcówkę Metal Fachu bo jednak robi lepszy zgniot przy sianie,a trwałość jest chyba nawet lepsza jak w Warfamie.

Zachodnie za tą kasę często mają już przepracowane kilka tysięcy bel i wcale nie będą takie solidne.

A dlaczego nie chcesz walcówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boprin    0

Co do Sipmy to te czerwone były solidne,nie tak jak zachodnie ale solidne a jak zaczeli robić te zielone to jakoś w tym czasie prasy miały często różne problemy.

Może teraz już to poprawili ale pamiętam że w pewnym okresie Sipma była kiepską prasą.

Na te 50 ha jak nie robisz kiszonek to spokojnie starczy ci Warfama.

Za te pieniądze kupisz już jakąś w bardzo dobrym stanie.

Ja jednak wolałbym walcówkę Metal Fachu bo jednak robi lepszy zgniot przy sianie,a trwałość jest chyba nawet lepsza jak w Warfamie.

Zachodnie za tą kasę często mają już przepracowane kilka tysięcy bel i wcale nie będą takie solidne.

A dlaczego nie chcesz walcówki?

Tylko nie Metal-Fach! Tym się nie da prasować suchej słomy i ciężko jest z sianem.

 

Nowe Sipmy są w porządku. Posiadam PS 1210 Classic z 2015 roku z obwiazywączem siatką. Bele wychodzą dobrze zbite i ładnie obowiązane.

 

Myślę, że dobrym wyborem dla Ciebie będzie prasa New Hollanda. Bardzo solidne i wytrzymałe maszyny, a w twoim budżecie na pewno znajdziesz coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Jednak mimo tego sipmy mają w większości złe opinie. 

 

 

Po czym stwierdzasz, że sipmy mają złe opinie ?

Mój wujek od 11 lat na swoim gospodarstwie ma sipme Classic Z279/1 i nie narzeka do tej pory i nie nie żałuje, że ją kupił :) A sipma to jest przecież bardzo dobra maszyna :)

 @PatrykRylski A na 50 ha bym polecił prasę Krone Round Pack 1250 :) Piszesz, że chcesz przeznaczyć 30 tys. A cena prasy Krone Round Pack to około 35 tys złoty. Ale warto dołożyć te 5 tys i kupić prasę krone bo jest to bardzo dobra prasa, mego brata znajomy ma właśnie tą prasę i jest z niej bardzo zadowolony :)

Edytowano przez MrAgriculture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Poczytaj sobie parę tematów spytaj się niektórych użytkowników. Ja również radzę krone z tym że za taką lepszą trzeba min 40 k dać. Mówię o RP 1250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@mfek3050 Ja nie muszę nic czytać i pytać się żadnych użytkowników, po prostu ja wiem swoje na temat tej prasy a ty wiesz swoje :) Chociaż w jednym się zgadzamy jeżeli chodzi o prasę krone :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Ja też nie rozumiem troche pojazdu na Sipmę. U siebie mam Classic Z-279/1 i zwija aż miło. Do 50 ha spokojnie powinna wystarczyć do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
    • Przez Bociek51
      Witam. Planuje wymienić prasę stało komorową na pasową zastanawiam się co wybrać co polecacie a co nie.  Prasa miała by pracować z ciągnikiem 110 km . Coś w budżecie do 80 tyś 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj