Skocz do zawartości
lukaslukas

Silnik perkins a4.248

Polecane posty

lukaslukas    65

Jestem zmuszony kupić silnik do MF3060 a więc a4.248. Mam okazje nabyć taki silnik od starej koparko-ładowarki JCB. Mocowania pasują więc o to się nie martwię ale zastanawia mnie kwestia balancera, którego ten silnik fabrycznie NIE posiada. Nadaje się to w ogóle do traktora? Sprzedający wciska, że nie będzie żadnych problemów no ale... lepiej się upewnić czy np. nie będzie jakiś drgań czy czegoś podobnego związanego z brakiem balancera... pewny teraz nie jestem ale może tam przeciwwagi na wale są?

szymonl    2

Większość maszyn tego nie ma i dają radę, przeciwwag może nie być wcale a sam wał będzie po prostu wyważony bez nich.  Zwróć uwagę na pompę wtryskową - może być inna. 

Czemu wymieniasz cały silnik? 

Wiadomość z agroFakt.pl

lukaslukas    65

No pompę mam zamiar przełożyć z oryginalnego silnika. Wymieniam bo pękł blok krótko po zakupie. Z tego co się orientowałem profesjonalne spawanie i remont to koszt 8-10tys a ja znalazł silnik po remoncie z gwarancją za 6 i w rozliczeniu resztki mojego. Ewentualnie nowy blok 5 tys netto + potrzebne bebechy i robota 

szymonl    2

Z tym blokiem to pech czy coś innego za tym stoi? Sam miałem podobny przypadek - po wyciśnięciu tulei z bloku okazało się, że siedzenia są popękane. 

Jeśli ten za 6 to pewniak to można brać. Bo 6 tysięcy za kompletny silnik z twoim starym w rozliczeniu to naprawdę dobra cena. 

lukaslukas    65

stwierdzono złe ustawienie balancera...a czy to mogła być przyczyna? najlepsze że prawdopodobnie pękniecie nastąpiło w czasie jazdy do domu od handlarza bo przez 120KM nic się nie działo. Po ostygnięciu zaczęło wywalać płyn z olejem. Nowa uszczelka, nowa głowica i nic a potem zauważyli rysę na powierzchni bloku... złom..

A nowy od JCB niby na gwarancji ale na drugim końcu PL i nie do końca mi się to podoba

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się