tomi800302

Mtz 82 nie działa wom

Polecane posty

tomi800302    0

Witam

Gdzie w mtz 82 1984r mogło sie cos rozłaczyc od załaczania wom?Nie kreci sie wałek wom popusciłem te tasmy chamujace, pod skrzynia przekrecałem na obroty wolne szybkie i nic.Czy gdzies jeszcze jest jakis włacznik?Wczesniej chodził dobrze i nie był wogóle uzywany od ponad roku cały czas był rozłaczony.Czy jakis wałek by sie ukrecił w skrzyni ?

mak    0

Pod siedzeniem jest włącznik wom , taki wygięty pręt  z końcówką na klucz 22- chyba.

Przekręć go aż poczujesz ze coś się zazębiło .

Pod ciągnikiem masz   regulację ilości obrotów tam też spróbuj kilka razy przekręcić delikatnie  dobij oś bo czasami się opuszcza jak  kontra jest luźna .

U mnie pomogło napisz jak Ci poszło.

Wiadomość z agroFakt.pl

Lukasz3991    3

Nie trzeba wyjmować siedzenia do przełączania zależne/nieżależne. Przynajmniej u mnie nie trzeba.

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Lukasz3991    3
Rys. 41 Dźwignia sterowania WOM (przełączanie na
obroty: zależne – niezależne)
1 - dźwignia włączająca obroty zależne - niezależne;
I- obroty zależne
II- obroty niezależne

Cyfrą "1" oznaczona jest dźwignia na rysunku więc według mnie da się to szybko sprawdzić czy to ta przyczyna. Skoro są tylko dwie pozycje do ustawienia na dźwigni, a mianowicie zależne lub niezależne wystarczy wejść do traktora przejechać nim kawałek a w tym czasie niech ktoś z tyłu patrzy czy wałek kręci się podczas jazdy. Jeśli się kręci to jest położenie zależne. Mogę się co do tej metody sprawdzania mylić bo może jest jeszcze jakieś niefortunne położenie pomiędzy aczkolwiek na rysunku nie widać "luzu". W praktyce do końca nie wiem jak to jest. Raz tylko przestawiałem na niezależne, a myślałem że po remoncie skrzyni coś źle poskładali, ale forum pomogło.

Jak głupoty opowiadam to niech ktoś mnie poprawi.
Edytowano przez Lukasz3991

Każdy robi jak uważa, ale nie każdy uważa jak robi.

Czasy się zmieniły, teraz stać na konia, ale nie zawsze stać na utrzymanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BelarusTeam
      Witam, przy zrywce felga wgieta o pieniek; na rancie jakies 7 cm od wewnetrznej strony az widac detke  macie jakies pomysly na ratunek czy na smietnik?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!

Szymek
    • Przez Bartek12321
      Po remoncie silnika i głowicy słychać głuche stuki na pierwszym cylindrze tłok nie uderza w zawory Czy ktoś już może coś takiego przerabiał wtryskiwacze po regeneracji pompa również
    • Przez wkacperw
      Mam pytanie czy mtz 82 jest dobrym wyborem do paszowozu? Obecnie mam ursusa c360 i odczuwam lekki brak mocy. Mieszmy około 2000kg.
    • Przez sunday
      Witam
      Mam pytanie odnośnie rozmiaru kół w MTZ 820, czy jeśli na tył założę 18.4xR34 a na przód 13.6xR20 to mi to się zgra i nie będzie problemów z napędem???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.