Skocz do zawartości
jacek8441

pszenica zimowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacek8441    8

jaka pszenice ozima polecacie do siewu o dobrym przezimowaniu i wysokim plonie na średnie klasy ziemi :) ? :) 

Renault145    3

ja sieje ostroge. i na warminsko mazurskim były problemy z zimowaniem u sąsiadów a u mnie ostroga się śmiała

Wiadomość z agroFakt.pl

pawelmf    32

ją sieję tonację przezimowała na 99% był mały ubytek plonuje ok. 6-8t. zależy od roku. P.S a tak wogule to ile lat siejecie pszenicę od wzięcia z centrali

wilhelm    401

@pawelmf - nie kuś, bo jestem w stanie powrócić w tym roku do starej, dobrej Tonacji :D Złego słowa nie powiem o tej odmianie. Jedyny minus, to podatność na mączniaka, ale to żaden problem..

tomekZ058    75

a jaka odmiana żeby dobrze przezimowała i w monokulturze (3 lata) ,może być paszowa

u mnie Patras przezimował bardzo dobrze po zimie siana po pszenicy ozimej i na pewno z niej nie zrezygnuje chociaż chciałbym spróbować jeszcze Tobaka lub Torasa

Artis    14

Miał ktoś Artist odmianę i podzieli się doświadczeniami?

a jeśli chodzi o ceny w moim regionie,to na pszenicę skupy są i młyn,cena 560 a żyto tylko cwaniakom którzy oferują 428 bo nie ma innej możliwości na sprzedanie

Armand    24

Miał ktoś Artist odmianę i podzieli się doświadczeniami?

Klienci, którzy mieli są zadowoleni. Siejemy ją u siebie w tym roku więc opiszę jak wyjdzie :) Siejemy również z nieościstych: Rotax, Patras, Julius, Arkadia, Hondia - polecam!

micgal39533    14

Arktisa siałem i nic nie wymarzło przezimował ładnie i plon też dobry 

a jaka była wysokość bo u mnie jak pójdzie na stanowisko po warzywach to może się położyć jak będzie za wysoki 

szymon91    8

a jaka była wysokość bo u mnie jak pójdzie na stanowisko po warzywach to może się położyć jak będzie za wysoki 

skracałem go 2 razy antek 725 SL 2 l na hektar i cerone 480SL 0,75l na hektar i było bardzo dobrze 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez lotnik993
      firma BioAgris wstawiała na fb film fakt ze nie polski ale bardzo interesujący o pszenicy która plonuje 16,5 t mit czy prawda
    • Przez GoodRamQ
      Witam mam kilka pytań, czy można mieszać
      Pierwsza mikstura
      Czy mogę połączyć Chwastox Trio[2l/ha] + Puma[1,2/ha]?
      Druga mikstura
      Mocznik+Siraczan Magnezu+Eko List+Kalprim [Dolistny potas]
      Trzecia mikstura
      Antywylegacz i na grzyba.?

Jak macie swoje jakieś proporcje to pisać chętnie się pod uczę ;D

• Przez mateusz1151010
      Wita, mam dylemat bo nie wiem co zrobić z pszenicą ozimą odmiana Tonacja. Cały czas była ładna zielona, wydawałoby się że dobrze przezimowała, a teraz od tamtego tygodnia zaczęła się żółcić I nie wiem czy to są konsekwencje zimy czy może coś się innego dzieje. Co z tym zrobić?

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim